Mediamarkt Farkı!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mediamarkt Farkı!

İleti delidolu » 04 Mar 2010, 17:10

Kaç gündür araştırma yapıyorum fotoğraf makinam için "Memory stick pro duo - 4gb" hafıza kartına ihityacım vardı. Sahibinden com sitesinde 2.elini bile 35den aşağı (ank) bulamazken vatan bilgisayarda sıfırının fiyatını 37 tl olduğunu görünce. Hemen mediamarkı arayıp fiyatını öğrendim 49 TL dediler. Ben de hani siz en ucuzdunuz, daha pahalsıını bulursanız aradaki farkı veririz diyordunuz dedim. Adam üsenmeden tlf konuşurken vatanın sayfasına girdi ve kendi gözleri ile görünce anında hafıza kartının fiyatını 34 TL ye indirdi. Şaştım kaldım...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hakanerdogan » 04 Mar 2010, 17:14

Tabi bilinçli tüketicide başka. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 04 Mar 2010, 17:40

Sende niye haber verirsinki, gidip alsaydın vatandan :) aradaki farkın 10 katını veriyorlar galiba bedavaya gelirdi :)
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti zurna1788 » 04 Mar 2010, 17:41

[quote="Bluedays"]Sende niye haber verirsinki, gidip alsaydın vatandan :) aradaki farkın 10 katını veriyorlar galiba bedavaya gelirdi :)[/QUOTE]
 +1 Big%20smile
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti skodaizm » 04 Mar 2010, 17:42

Büyük ihtimal bu sayfaya bakıp vermiştir fiyatı.

Pekte öyle dedikleri gibi en ucuzunu falan da satmıyorlar. Sattıkları ürünler hep piyasa fiyatının üstünde.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti Bluedays » 04 Mar 2010, 17:43

Bilinçli tüketici derken hakan çoğu firmaya itiraz edince eğer adam gibi çalışıyor, müşteriye önem veriyorlarsa geri dönüş yapıyorlar. Ben genelde yaşadığım tüm problemleri firmaya bildiririm. En son markafoniden bıçak seti aldım. Geldi. Paketi bi açtım makas şeklindeki bıçağın iki tarafı kırık (plastiği). Bıçaklar lekeli falan.
Markafoniye bunu geri iade etmem gerekiyordu, kargo ücretini ödeyecektim, yani neredeyse bıçağın fiyatı kadar maliyete katlancam, firma inceleyecek, muhtemelen bıçak sağlamdı kargoda kırıldı diyceklerdi.

Neyse, markafoniye değil firmaya mail attım. Durumu anlatarak, bilgi amacıyla attığımı iade etmeyeceğimi ama markaları hakkında olumlu bir düşünceye sahip olamayacağımı söyledim. Cevap maili geldi. Adresinizi verin, sorunsuz bir şekilde aynı üründen yollayacağız, elinizdekini de ister imha edin, ister kullanın dediler.

:) Bu arada 3 gün önce de HSBC kredi kartımı kapattırmıştım 45 TL aidat ücreti yüzünden. Mail attım. Geri dönüş yapıldı, kart ücreti iptal edildi.

:)
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 04 Mar 2010, 17:47

Bilinçli Tüketici ;)

Mediamarkt^'ta pazarlık yapılabiliyor, bilginiz olsun.Pek kimse bilmez ama pazarlık payları varmış..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti delidolu » 04 Mar 2010, 17:58

[quote="Bluedays"]Sende niye haber verirsinki, gidip alsaydın vatandan :) aradaki farkın 10 katını veriyorlar galiba bedavaya gelirdi :)[/QUOTE]

yok öyle değil 1e1... :))

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 04 Mar 2010, 18:07

[quote="mygokhan"]Bilinçli Tüketici ;)

Mediamarkt^'ta pazarlık yapılabiliyor, bilginiz olsun.Pek kimse bilmez ama pazarlık payları varmış..
[/QUOTE]
Oda güzelmiş :)
Tutacaksın elinden sallaya sallaya şu paraya  olmaz mı :)
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Henien » 04 Mar 2010, 19:26

Medimarkt için şikayetvar'a bir bakın arkadaşlar. Ayrıca benim de bir arkadaşım pazarlıkla bulaşık makinasını etiketten 200 tl civarı ucuza almış. En düşük fiyat garantisi falan hikaye. Optimumdaki mağzalarından bir nokia'ya fiyat aldım. Niyeyse içime sinmedi. Bir alt katta avea bayiinden 40 tl falan ucuza aldım.

İki katını iade işini de kolay sanmayın. Vermemek için ipe un seriyorlar.

En sağlamı fiyat araştırmasını yapıp en ucuz nerede ise almak.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti delidolu » 04 Mar 2010, 20:39

Gittim vatandan sandisk markalısını 33 tl aldım geçttim...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RAZOR10 » 04 Mar 2010, 21:51

waybe pazarlık olayını bilmiyodum :=) recep ivedik 3 seredenler warsa 375 yl laptop sar gitsin der gibi :=)
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti C@GL@R » 04 Mar 2010, 21:53

[/QUOTE]

yok daha neler çağırın mudürünüzü çabuk pazarlık yapacam mı diyeceğiz orda herkes çalışan kafasına göre fiyat veremez:)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti xMEGANx » 05 Mar 2010, 00:02

[/QUOTE]
Tam benlik desenizeee :D adamın üstündeki arabasını evini bile alırım ben be :D
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti yonetici » 05 Mar 2010, 16:55

[quote="mygokhan"]
Mediamarkt'ta pazarlık yapılabiliyor, bilginiz olsun.Pek kimse bilmez ama pazarlık payları varmış..
[/QUOTE]

Nasıl oluyor o Confused Kiminle muhatap olucazki beyaz eşya vs gibi şeylerde geçerlidir herahalde her türlü inciğe boncuğa uygulandığını sanmıyorum. Yolu yordamı nedir bir bilen varsa anlatırsa öğrenmiş olalım.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti mygokhan » 05 Mar 2010, 20:40

[quote="?"][quote="mygokhan"]
Mediamarkt'ta pazarlık yapılabiliyor, bilginiz olsun.Pek kimse bilmez ama pazarlık payları varmış..
[/QUOTE]

Nasıl oluyor o Confused Kiminle muhatap olucazki beyaz eşya vs gibi şeylerde geçerlidir herahalde her türlü inciğe boncuğa uygulandığını sanmıyorum. Yolu yordamı nedir bir bilen varsa anlatırsa öğrenmiş olalım.
[/QUOTE]

Arkadaş ses sistemi sormaya gitti.Orda elemanla fiyatı konuşurken şu amfi yerine şunu koysak nasıl olur şeklinde konuşmaya başlamışlar.Fiyat çıkınca adamla muhabbet koyulaşınca pazarlığın olabileceğini öğrenmiş.Adamda fiyatta indirim yapmış.Yani kimse bilmez ama iskonto paylarımız var demiş benim arkadaşa..En samimi arkadaşım söyledi.Doğrudur yani..

Mağazaya gittiğinizde, ordan görevliyi çağırıp ürün hakkında pazarlık yapmayı deneyn bence.Ben ilk fırsatta deneyeceğimde..Smile
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti tivoli » 05 Mar 2010, 22:45

[quote="?"][quote="mygokhan"]
[/QUOTE]

[/QUOTE]
dostum yok öyle birşey :) ben 2 senedir alışveriş yapıyorum oradan çünkü... kutulu vitrin ürünleri için değil ama teşhir ürünlerini almak istersen belki pazarlık yapabiliyorsun onuda müdüre danışıyorlar... o zamanda binlerce kişinin mıncıkladığı ürün için ne çıkarsa bahtına misali oluyor.. teşhir ürünlerinin garantiside oluyormu onuda bilmiyorum sormak lazım
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 06 Mar 2010, 00:10

Benim bir tanıdığım teşhir ürünü bir laptop'u 150 TL'ye satın almış! Evet yanlış duymadınız 150 TL.

müdür tanıdık, fark burda sanırım....

vitirinden inen ürünler öncelikli olarak firma çalışanlarına düşük ücret karşılığı satılıyor galiba, tam olarak bilemiyorum tahminden öte değil. Ama kesin bildiğim 1şey var inanmak güç olsa da işin içinde kesinlikle sahtekarlık, 3 kağıt yok. Faturalı, garantili bir ürün....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir