sahibinden.com 2.el satıcı profili...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sahibinden.com 2.el satıcı profili...

İleti mygokhan » 09 Mar 2010, 23:47

KEsinlikle katılıyorum.Ne ürün sattıysam piyasasına bakıyorum.Ama sıfır piyasasına :) Ona göre 2. el ürün %50 ucuza satılmalı..Elektronikte özellikle..Mesela ben 650 TL'ye canon S5 fotoğraf makinası almıştım.300 dedim 2. günü gitti.1 senelik cihazdı.Hani bakıyorumda 400-500 diyenlerde vardı.Ne gerek var kasmaya..Ben bu 2. el konusunda fiyatları çok iyi belirlediğimi düşünüyorum.Mesleki alışkanlık mı desem, tecrübemi desem bilemiyyorum.

Şirkete 2. el Doğalgaz sobası geldi.Patron almış müşteriden komple sistemini değiştirirken adamı kırmamış yüksek fiyata almış.Şİmdi sobaya bakıyorum birde fiyata bakıyorum.İnanın satasım gelmiyor.Hani adam gelse nesini cazip kılıp anlatacağım ki.:) Tamam soba kaliteli ama 2.el, kullanılmış, garantisi yok, boyası iyi değil.Fiyatı 300 TL!!!! Eee sıfırı yok tamam olsada 700 TL en az ama şu piyasa şartında 500 TL'ye en kral sobayı sıfır alıyorsun.Sen geld şimdi müşteriye anlat.Adam fiyat sorunca söylüyorum, zaten sıfırı bu kadar dediğinde bişey diyemiyorum :):)

Sahibinden falan TR'deki en eğlenceli sitelerden bence :) Araba alan orda, eğlenmek için girende orda, fiyat araştırmak için girende orda, zevkine ikinci ellere bakanda orda :)..

Günde en az bir kere giriyorum..Hergün..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti 34SCU59 » 10 Mar 2010, 00:27

herseyden once kalıteli site ama.

araçların sınıflarını bile ayırıyor
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti mbarman » 10 Mar 2010, 10:13

benim sabahtan akşama açık. şu an 10 un üzerinde ilanım var. bir okadarda sattım. 4-5 tanede aldım. genel olarak ortak tespitlerimiz doğru. ama bence en mantıklısı burada işlem yapanlarla yapmayanları bir puanlama sistemine göre ayırarak ilanları sınırlandırmak.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti fıratt » 10 Mar 2010, 10:28

adamın kendi malı ister fiyat sende vermezsin olur biter

sahibinden.com aracılıgıyla 6 7 adet arac sattık aldık,son olarak benim roomsterıda sahibindende buldum 21500 fiyat istiyordu aradım 21000son gram aşşa olmaz dedi neyse ben son bir msj gonderdim 18750 19000 arası son rakam veriyorum uygunsa bana veya duşunurseniz 1 hafta içinde donun arac almazsam aracınızı almaya niyetliyim dedim

bir gun iki gun derken uçuncu gun msj geldi ''arkadaşım gel aracı al''

yani insanlar istesin istediğini sen fiyatını ver çekil kenara bellidir zaten bi malın bedeli
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir