Dizüstü bilgisayardan TV'ye görüntü aktarımı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Dizüstü bilgisayardan TV'ye görüntü aktarımı

İleti mygokhan » 09 Mar 2010, 20:50

Mini DVI'dan S video kablosu çok pahalı.Orjinal Apple ürünü.Ama ben
diyorum ki Dealextreme'de Mini DVI'dan VGA'ya kablolar var.VGA'dan da S
video veya RCA bağlantıları mevcut.

Sorum şu bu şekilde adaptörler aracılığı ile yapılan bağlantı çalışır
mı? Mantıken çalışması lazım ama bilen varmı diye soruyorum..

Mini DVI to VGA + VGA to S-Video = ?

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti sener » 09 Mar 2010, 21:28

öncelikle neden s video çıkışını tercih ediyorsunuz? dönüşüm yaparken ne kadar az ekli ve dönüşüm kullanırssanız okadar görüntüyü kayıpsız olarak aktarırsınız. aktaracağınız televizyon tüplü televizyon ise s video çıkışından ve televizyonunuzun destekleyeceği çözünürlük çok yüksek olmayacakdır. ancak lcd televizyon kullanıyorsanız HD veya FulHD durumuna göre VGA ve HDMI Girişinden yüksek çözünürlük alabilirsiniz. Ancak S videodan görüntü alacaksanız ikinci ekran veya ekran çözünürlüğünüzü düşürerek görüntü alabilirsiniz. (örnek 800x600 pixel gibi.)
sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 09 Mar 2010, 21:46

[quote="sener"]öncelikle neden s video çıkışını tercih ediyorsunuz? dönüşüm yaparken ne kadar az ekli ve dönüşüm kullanırssanız okadar görüntüyü kayıpsız olarak aktarırsınız. aktaracağınız televizyon tüplü televizyon ise s video çıkışından ve televizyonunuzun destekleyeceği çözünürlük çok yüksek olmayacakdır. ancak lcd televizyon kullanıyorsanız HD veya FulHD durumuna göre VGA ve HDMI Girişinden yüksek çözünürlük alabilirsiniz. Ancak S videodan görüntü alacaksanız ikinci ekran veya ekran çözünürlüğünüzü düşürerek görüntü alabilirsiniz. (örnek 800x600 pixel gibi.)[/QUOTE]

Cevap için teşekkürler.Maalesef tüplü TV mevcut.S-video, kompozit, Scart girişlerine sahibim sadece..

Cihazda optik çıkış var ama sanırım görüntüyle alakası yok...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti sener » 09 Mar 2010, 22:19

anlıyorum. ancak sonuç tatmin etmez. bilgisayardaki görüntüyü alamazsınız. (görüntü kalitesiz olur)
sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti selcuk07 » 09 Mar 2010, 23:17

Optik çıkış sesle alakalıdır.
selcuk07
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir