5800 kullanan varsa yardım.. !!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

5800 kullanan varsa yardım.. !!

İleti quickcan » 13 Mar 2010, 04:09

abiler bu gün 5800 aldım fakat v3.1 çıktı ve ben bunu v40 yapmak istiyorum ve bu güncellemeyi yaptığımda navigasyon da gidermi ve nasıl oluyor bu iş.. acaba telefon sil baştan mı siliniyor yoksa sadece güncelliyor mu kendini.. YARDIM... Teşekkürler..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti xex » 13 Mar 2010, 11:04

Öncelikle Hayırlı Hafta Sonları.

Normalde ben o kadar yükledim bir sıkıntı yaşamadım tüm bilgilerde herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor fakat pc suite ile tüm telefonun yedeğini aldıktan sonra versiyon güncellemesi yapman daha faydalıdır.
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti C@GL@R » 13 Mar 2010, 11:09

bende almayı duşunmuştum nette biraz araştırdıktan facebook gibi uygulamaların olmaması msn yüklersen garanti dışı kalması gibi durumlar varmış. sürüm güncellerken bunu dikkate al garanti dışı kalailir
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti xex » 13 Mar 2010, 11:24

Eminmisiniz ben 1 seneden fazla kullanıyorum.5800 kullandıktan sonra başka telefona geçmek hiç istemiyorum.
Dokunmatik ekranı çok tatmin edici.

Büyük ekran internet üzerinde rahatlıkla sörf edebiliyorsun.

Hızı çok güzel sesi harika.

Her türlü yazılım yükleyebiliyorsun.

Facebook, msn gibi uygulamalar yüklenebiliyor.

Ayrıca bir üründe yazılım yüklenmesi garanti dışı bırakma şansı %0 dır.

Üreticiler telefonun yazılımından daha çok donanımsal hatalardan sorumludur.

Telefon yazılımı tamamiyle göçmüşse servise verirsin yeniden kurulum yapmak zorundadır.

Telefona yazılımında sorun var açılıyor fakat kilitlenme sorunu var ise kısa kodlarla hard format atılır fabrika ayarına geri döner ondan sonra nokia sofware update ile versionu tekrar telefona adapte etmiş olursun.

Şirketler için eposta ve ecxhange server bağlantısı mevcut en önemlisi olanı.(Bazı telefonlarda exchange server bağlantı yapılamıyor)

Ben wireless üzerinde televizyon bile seyredebiliyorum.

Daha sayamadığım ama çok sevdiğim bir sürü özelliği eklebiliyorum.

Nokia navigasyonda hiçbir sıkıntı yaşamazsın diğer navigasyon programları için bişey diyemem.

Ben nokia navigasyon kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım versiyon güncellemesinden sonra.
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 13 Mar 2010, 11:29

doğrudur kullanan daha iyi bilir. hepsiburada da ki yorumlar benim dediğim şekildeydi. 
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 13 Mar 2010, 11:37

güncelleştirme garanti dışı bırakmaz ama yedeklemediğiniz verilerinizi kaybedersiniz. PC Suite ile tüm sistemi yedekledikten sonra telefonunuzu güncelleştirebilirsiniz.
DİKKAT! BENİM ÖNERİM BU İŞLEMİ MUTLAKA TAM ŞARJLI BİR DİZÜSTÜ BİLGİSAYARDA YAPIN.
elektrik kesilecek olursa telefon elinizde kalabilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti C@GL@R » 13 Mar 2010, 11:40

iyiymiş iphone ve ipod da garanti dışı kalıyor.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 13 Mar 2010, 11:50

[quote="quickcan"]abiler bu gün 5800 aldım fakat v3.1 çıktı ve ben bunu v40 yapmak istiyorum ve bu güncellemeyi yaptığımda navigasyon da gidermi ve nasıl oluyor bu iş.. acaba telefon sil baştan mı siliniyor yoksa sadece güncelliyor mu kendini.. YARDIM... Teşekkürler.. [/QUOTE]

V4'ün neler getirdiğini bir öğren. Donanımhaber'de konusu kesin vardır.

Navigasyonun gideceğini sanmıyorum(sonuçta diğer versiyon da Nokia'nın) ama sen zaten salla gitsin o navigasyon programını :)

Garmin'in ücretsiz navigasyon programını yükle. Bedava bir programa göre hakkaten iyi iş görüyor.

Versiyon güncellerken de Alper Bey'in söylediklerini dikkate al. Elektrik kesilirse,kabloda temassızlık vs. olursa telefon kilitlenir ve serviste bunu çözdürmen gerekir.

Ben defalarca bu güncelleme işini yaptım. Hiçbirinde de sıkıntı olmadı.

En son, Amerika'dan gelen bir E71 ile uğraştım ama namussuzun Avrupa flashı(versiyonu) yok ve telefon dili Türkçe olmuyor.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti xex » 13 Mar 2010, 12:34

Telefon ülke kodunu değiştirip yeni versiyon yükleyince türkçe olur.

Aşağıdaki link işini görecektir.Ben farklı telefonlarda işlemi yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamazsın.

Elektrikler gitmediği sürece.

telefon nokia sitesine bağladığında product koduna bakar sonra telefonun versiyonunu karşılaştırıp ona göre yazılımı indirir.

Telefonla ilgili bir sıkıntınız olursa yardımcı olurum.

Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 13 Mar 2010, 13:27

bu gün aradım.. v40 yüklediğinizde navigasyonuda güncellemeniz gerekiyor dediler harita 3.1 yüklemem gerekiyormuş.. garanti dışı felan da kalmıyor.. pazartesi servise götürüp v40 güncelletcem.. ve bir şey daha öğrendim çok hoşuma gitti kvk, genpa, teleses garantisi altındaymış telefonum heryere yaptırabiliyorum.. Big%20smile 

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 13 Mar 2010, 14:10

[quote="tapantepeli"]Telefon ülke kodunu değiştirip yeni versiyon yükleyince türkçe olur.

Aşağıdaki link işini görecektir.Ben farklı telefonlarda işlemi yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamazsın.

Elektrikler gitmediği sürece.

telefon nokia sitesine bağladığında product koduna bakar sonra telefonun versiyonunu karşılaştırıp ona göre yazılımı indirir.

Telefonla ilgili bir sıkıntınız olursa yardımcı olurum.

[/QUOTE]

Hocam ülke kodunu değiştiremiyorum.

NSU ve Phoenix ile uğraştım ama gene de değiştiremedim kodu.

Benim telefonun kodu RM-357 ve bunu değiştiremiyorum. Bu kod değişmediği için ise NSU ile girdiğim 0558790 şeklindeki Euro kodunu da kabul ettiremiyorum telefona.

Epey bir araştırdım bu hususu. Önceden N73 ile kod değişimi yapmıştım fakat bu ilk dediğim kodu değiştirmeden ikinci kodu değiştirebilmiştim.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 13 Mar 2010, 14:13

bu RM-357 ne oluyor bendeki de RM-356. :S

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 13 Mar 2010, 16:26

Bu RM kodu bölge kodu oluyor.

Benim telefonun kodu LTA şeklinde geçiyor. Yani Amerika kodu.

Senin telefonun kodu olan RM-356 ise Euro kodu. Yani Avrupa kodu ve dil olarak Türkçe de yer alıyor.

Bu kodların altında da farklı farklı kodlar var. Mesela X kodu N73 için ise Y kodu N73 Music Edition için oluyor

Telefonun hayırlı olsun bu arada.

Garmin navigasyonu muhakkak yükle. İmkan olsa da direkt hafıza kartına dosyaları atsan kurulum vs. ile uğraşmadan.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti Rhapsody » 13 Mar 2010, 21:43

Ben 1 ay önce bilgisayarda Nokia Software Updater ile denediğimde yeni versiyon henüz Türkiye için çıkmadığından olsa gerek mevcut sürümün (v31) güncel olduğunu söylüyordu. Wlan ile denediğimde ise Product code değiştirmeden sorunsuz şekilde yükselttim. Öncelikle dolu bir batarya ile güvenilir (kopma yaşamayacağınız) bir wlan ağına bağlanıp "Menü-Ayarlar-Telefon-Telefon Yönetimi-Cihaz Güncellemeleri-Seçenekler-Güncellemeleri Kontrol Et seçeneği" ile doğrudan telefon üzerinden yeni versiyonu indirip kurabilirsiniz. Basit bir işlem bunun için servise gitmenize gerek yok.
Rhapsody
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti quickcan » 13 Mar 2010, 23:58

[quote="RoadFighter"]Bu RM kodu bölge kodu oluyor.

Benim telefonun kodu LTA şeklinde geçiyor. Yani Amerika kodu.

Senin telefonun kodu olan RM-356 ise Euro kodu. Yani Avrupa kodu ve dil olarak Türkçe de yer alıyor.

Bu kodların altında da farklı farklı kodlar var. Mesela X kodu N73 için ise Y kodu N73 Music Edition için oluyor

Telefonun hayırlı olsun bu arada.

Garmin navigasyonu muhakkak yükle. İmkan olsa da direkt hafıza kartına dosyaları atsan kurulum vs. ile uğraşmadan.
[/QUOTE]

teşekkürler.. pazartesi servise götürüp güncelletcem... orada haritayı da güncelliceklermiş.. yinede  garmin i de yüklicem..  başka önereceğiniz program varsa beklerim..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 14 Mar 2010, 01:15

Rhapsody'nin de dediği gibi servise gitmene gerek yok esasında. Servis ücret almayacaksa ne âla(hiç sanmıyorum ama)

Ben telefonun multimedia özellikleri dışında çoğu şeyini kullanmaz ve umursamaz iken forumları altüst ederek birkaç şey öğrendim. Versiyon güncelleme falan çok kolay bir olay. Yine de sen bilirsin. Az da olsa biraz risk var tabi bu işte.

İphone kadar olmasa da Nokialar için de epey bir uygulama var fakat ben çoğunu gereksiz bulduğum için yüklemedim. Aklına ne özellik geliyorsa "5800 x, 5800 y" şeklinde Google'da arama yap,epey birşey bulursun.

Not: İphone'dan söz ediyoruz ama İphone uygulamaları ile Nokia uygulamaları kesinlikle kıyaslanmaz :) (İphone için radar yerlerini bile tespit eden uygulama var)

Bana Garmin yetiyor da artıyor bile.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 14 Mar 2010, 01:49

servis garanti süresince ücretsiz format atıyormuş telefona.. pazartesi götürcem bakalım.. bu arada v31.0 ın ne gibi eksiği var acaba merak ettim..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Rhapsody » 14 Mar 2010, 02:47

Garmin yüklemenizi pek tavsiye etmem. Haritası kapsamlı ve POI leri çoktur ancak kullanımı pratik değil ve yavaş çalışan bir program. Hatta bazen kilitlendiğide oluyor. Onun yerine Ndrive kullanabilirsiniz. Arayüzü güzel ve haritası çok hızlıdır. Ayrıca seyir esnasında da Garmin'den daha stabil çalışıyor.Aslında büyük şehirlerde (özellikle İstanbul ve Ankara'da)yaşayanlar için Ovi Maps'te gayet yeterli bence ama dediğim gibi alternatif olarak önereceğim program Ndrive'dır.
Rhapsody
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir