İşte 'Türk Malı' cep(MİŞ!!!)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İşte 'Türk Malı' cep(MİŞ!!!)

İleti delidolu » 18 Mar 2010, 10:28

İşte 'Türk Malı' cep (yorumsuz....)

http://haber.gazetevatan.com/Iste_Turk_ ... /2/Ekonomi

‘Türk Malı’ cep telefonu 250 TL’den satışa sunuldu

Binali Yıldırım, “Katma değer yaratan her ürünün gönüllü pazarlamacısı olacağım” dedi.

General Mobile’ın İstanbul Ümraniye’de 20 milyon dolarlık yatırımla kurduğu fabrikada ürettiği Türk malı cep telefonu modeli DST 500 satışa sunuldu. “Made In Turkey” ibaresi ile satılacak cep telefonunun yüzde 35’inde yerli katma değerden faydalanılıyor. Cep telefonunun satış fiyatı ise 250 TL olacak. 

General Mobile DST 500 modelininin tanıtımı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katıldığı toplantıyla yapılırken Bakan Yıldırım, “Kimse bizim ürünümüzü, yerli ürünümüzü küçük görmesin. Hiçbir aşağılık duygusuna kapılmayalım” dedi. Yıldırım, her yıl yenilenen cep telefonuna 7-8 milyar dolar harcandığını aktardı. General Mobile Distribütörü Gençcell’in Yönetim Kurulu Başkanı Necati Genç ise üretilen cep telefonlarını Avrupa, Rusya, Ortadoğu, Güney Afrika ve komşu ülkelere de ihraç edeceklerini açıkladı.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti Henien » 18 Mar 2010, 11:25

(MİŞŞ!!!) derken???

Devrim arabalarının başına gelenlere benzetmemek lazım olayı. Adamlar montaj da olsa, yerli payı %35 de olsa bir iş yapmışlar.145 kişiye iş imkanı sağlamışlar. Bunu küçümsemek veya köstek olmak kime yarar?
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti delidolu » 18 Mar 2010, 11:34

Amaç küçümsemek değil. Eğer %35'lik payla montaj yapmış olan bizler işin tamamı için "TÜRK MALI", "TÜRK TELEFONU" diyorsak, işin geri kalan %65'lik payının sahipleri (ki yapancılar oluyor) ne diyor acaba, onu merak ediyorum...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti maozkan64 » 18 Mar 2010, 11:48

Bunu bir başlangıç olarak düşünmek lazım, şahsen benim hoşuma gitti bu iş.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti Henien » 18 Mar 2010, 11:56

[quote="delidolu"] Amaç küçümsemek değil. Eğer %35'lik payla montaj yapmış olan bizler işin tamamı için "TÜRK MALI", "TÜRK TELEFONU" diyorsak, işin geri kalan %65'lik payının sahipleri (ki yapancılar oluyor) ne diyor acaba, onu merak ediyorum...

[/QUOTE]

Hocam o da işin reklam boyutu. Çok da takılmamak lazım. Bu devirde %100 hangi ülkenin malı olabilir ki ... ( Çin hariç )
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti qw12 » 18 Mar 2010, 12:24

%100 yerli aselsan telefonlar vardı eskiler hatırlayacaktır (cep telefonları ilk Türkiyede satılmaya başladığında). millet gitti (ben dahil Cry almadığıma çok pişmanım) takoz ericsson nokia ve panasonicleri aldı. aselsan da satamayınca üretimi durdurdu oysa ki diğerlerinden fazlası var eksiği yoktu. devlet vergi indirimi yapıp destekleseydi şimdi diğerleriyle rekabet edebilen bir telefonumuz olurdu.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 18 Mar 2010, 12:26

[quote="qw12"] %100 yerli aselsan telefonlar vardı eskiler hatırlayacaktır. millet gitti (ben dahil Cry almadığıma çok pişmanım) takoz ericsson nokia ve panasonicleri aldı. aselsan da satamayınca üretimi durdurdu oysa ki diğerlerinden fazlası var eksiği yoktu. devlet vergi indirimi yapıp destekleseydi şimdi diğerleriyle rekabet edebilen bir telefonumuz olurdu.[/QUOTE]

Aselsan'ın telefonunu hatırlıyorum; 1919, gençlik marşı zili vardı daaa;

"Eskiler hatırlayacaktır" a takıldım. Eskidik mi hocam biz yahu!!!
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 18 Mar 2010, 12:28

İyi niyetli düşünmeye çalışıyorum, ''yerli'' denilen birçok marka burda sadece dışarıdan gelen parçaları birleştirerek imalat yapıyor.(arçelik, beko, vestel, casper,v.b...) bu da onlardan biri, desteklemek gerek, Bu ülkede dönen her tornavida kârdır bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti qw12 » 18 Mar 2010, 12:29

[quote="Henien"] [quote="qw12"] %100 yerli aselsan telefonlar vardı eskiler hatırlayacaktır. millet gitti (ben dahil Cry almadığıma çok pişmanım) takoz ericsson nokia ve panasonicleri aldı. aselsan da satamayınca üretimi durdurdu oysa ki diğerlerinden fazlası var eksiği yoktu. devlet vergi indirimi yapıp destekleseydi şimdi diğerleriyle rekabet edebilen bir telefonumuz olurdu.[/QUOTE]

Aselsan'ın telefonunu hatırlıyorum; 1919, gençlik marşı zili vardı daaa;

"Eskiler hatırlayacaktır" a takıldım. Eskidik mi hocam biz yahu!!! [/QUOTE]

bilakis hocam eski şarap misali diyelimSmile
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti qw12 » 18 Mar 2010, 12:34

[quote="hetepe"]İyi niyetli düşünmeye çalışıyorum, ''yerli'' denilen birçok marka burda sadece dışarıdan gelen parçaları birleştirerek imalat yapıyor.(arçelik, beko, vestel, casper,v.b...) bu da onlardan biri, desteklemek gerek, Bu ülkede dönen her tornavida kârdır bence...[/QUOTE]
evet reklamdaki gibi: ÜRETEN SUSARSA TÜRKİYE SUSAR!
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti önder38 » 18 Mar 2010, 16:23

Türkiye susarsa su içer...   LOL neyse fazla iğrençleşmeyim..

şakası bi yana dün tv de devrim arabalarının filmi vardı, baştan sona zevkle seyrettim ve otomobile ilgi duyan herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ederim.
 yerli bir üretime içimizdeki Türk görünümlü ingilizlerin ne denli köstek olduğunu her dönem görmekteyiz. onları önemli kademelerden sıyırıp atamadıkça bizim yerli üretim markalarımızın olması zor...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia TDI

İleti onurhan2006 » 18 Mar 2010, 16:28

şahsen benim hoşuma gitti birdahaki telefonum nokia olmayacak bu konuda eminim
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti delidolu » 18 Mar 2010, 16:29

[quote="önder38"]

şakası bi yana dün tv de devrim arabalarının filmi vardı, baştan sona zevkle seyrettim ve otomobile ilgi duyan herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ederim.
 yerli bir üretime içimizdeki Türk görünümlü ingilizlerin ne denli köstek olduğunu her dönem görmekteyiz. onları önemli kademelerden sıyırıp atamadıkça bizim yerli üretim markalarımızın olması zor...

[/QUOTE]

neyi, kimi sıyırıp atacaksın ki!

Neyin var, herşeyin satın alıp yeni sahipleri onlar.

örnek veriyorum. tekel özelleşti, sahibi A ve B yabancı şirketi şimdi..

sen şimdi benim yerli sigaram yok diye sızlanamazsın artık; çünkü adam bastı parasını aldı fabrikasını artık onun malı... bilmem anlatabildim mi...

--

zamanında araba yapılacağı zaman da ford geldi dedi ki uğraşmayın araba ile size pahalıya mal'olur, ben size daha ucuza satarrım dedi; olmaz dedik ama bi depo benzinin arabada olmaması (belki de kasten oldurtulmaması!!!) sonucu yabancıların istedikleri yöne çevirdi...

--

merak ediyorum sadece 1 türk dünyaya ne zaman bedel(yeterli) olacak, ve bu hangi alanda olacak...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti önder38 » 18 Mar 2010, 17:44

[quote="delidolu"] [quote="önder38"]

[/QUOTE]

neyi, kimi sıyırıp atacaksın ki!

Neyin var, herşeyin satın alıp yeni sahipleri onlar.

örnek veriyorum. tekel özelleşti, sahibi A ve B yabancı şirketi şimdi..

sen şimdi benim yerli sigaram yok diye sızlanamazsın artık; çünkü adam bastı parasını aldı fabrikasını artık onun malı... bilmem anlatabildim mi...

--

zamanında araba yapılacağı zaman da ford geldi dedi ki uğraşmayın araba ile size pahalıya mal'olur, ben size daha ucuza satarrım dedi; olmaz dedik ama bi depo benzinin arabada olmaması (belki de kasten oldurtulmaması!!!) sonucu yabancıların istedikleri yöne çevirdi...

--

merak ediyorum sadece 1 türk dünyaya ne zaman bedel(yeterli) olacak, ve bu hangi alanda olacak...

[/QUOTE]

özelleşme adı altında devlete gelir getiren bütün taşınmazların satıldığı ve bu sebeple oluşan bütçe açığını bana daha fazla vergi ödeterek kapatmaya çalışan, bunu da başaramayıp borç alma yöntemine giden, yani her geçen gün geriye giden güzel ülkemin  "yöneticileri, bütün siyasi ve bürokratik kadroları ve sistemleri" değişmedikçe...

bu düzenin içindekiler sürekli şekil değiştirse de amaçlarının aynı oluşu değişmedikçe...

ülkenin yasama organına halk tarafından seçilen yüzlercesinin içinde dürüst ve damarında TÜRK kanı dolaşan Osmanlı torunu adam olmadıkça....

düşmanına bile bile mecbur ve mahkum eden gizli anlaşmalara imza atan ******izler teşhir edilip o mevkiiye gelme fırsatları ellerinden alınmadıkça... 

BU DÜZEN DEĞİŞMEDİKÇE...

bizlerin zaten bağımsız olamayan ülkesi bile kalmayacaktır...

Eskidenmiş Kanun gibi adamların başa gelmesi, dürüstlüğü ve sözünün üzerine söz edilememesi, eskidenmiş...

eskide kalmış bir Kanuni Sultan Süleyman !

FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia TDI

İleti octaviaman » 18 Mar 2010, 19:40

%100 üretim için geç kalınmış dahi olsa,bir yerlerden başlamak lazım.Dışarıdan almak daha ucuza maloluyor, üretip de ne yapacaksın..ihanet söyleminden bir an önce kurtulmalıyız.Sanayi üzerine ,tavizsiz ve sert bir Milli politikayla Çin i bile geçebileceğimize ve o kudreti taşıdığımıza inananlardanım......Fakat üretmeden, parayla sadece oynayarak para kazanmanın teşvik edildiği,doymak bilmeyen conconların aç köpekler gibi paraya saldırdığı bir ortamda bu iş zor.Osmanlı Atamız ,başımıza bela olan kapitilasyonlara izin vermeyeydi keşke.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti bahane » 18 Mar 2010, 19:52

5 SENEYE KALMAZ BU TELEFON UNUTULUR GİDER NE YENİ MODELİ ÇIKAR NEDE PARÇASI BULUNUR BOZULUNCA. BİZİM DEVLETİMİZİN BAŞINDA İDARECİLERİMİZ DESTEKCİSİ OLACAK MEDYAMIZDA ÇANAK TUTMAYACAK... HATALARI ARIZALARI OLSA BİLE GİDERİLİR BANGIR BANGIR YAYIN YAPMAYACAK. DEVRİM ARABALARI FİLMİNİ ÇIKTIĞINDA BÜYÜK BİR ZEVKLE İZLEDİM ALT TARAFI ARABANIN BENZİNİ BİTMİŞTİ AMA GAZETE MEDYA ÖYLE HABER YAPMADI İŞTE... BİZİM ÜLKEMİZDE BİRŞEY ÜRETİLMESİNE İCAD EDİLMESİNE BAŞTA ABD. VE AB ÜLKERİ VE TÜRKİYEDEKİ YANDAŞ VE MAŞALARI KÖSTEK OLUR.... YÜZÖLÇÜMÜ VE TOPRAK ZENGİNLİĞİMİZ OLARAK O KADAR ZENGİNKEN ÇOĞU KURU BAKLİYATI DIŞARIDAN İTHAL ETMEMİZDEN ANLAŞILIYOR ZATEN.....
bahane
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sami
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2007 Skoda Fabia 1,2 Classic Plus Sedan-Benz+Lpg

İleti xMEGANx » 18 Mar 2010, 20:00

Trident de Türk malı bildiğim kadarıyla çokta sağlam bir telefon çok kullanan gördüm sorun var dediklerini duymadımm..! Annem Nokia 7610 kullanıyor ben Toshiba altarnatif olarak Trident'e bakabilirimm General MOBILE motor yapsın bence =)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti agros » 18 Mar 2010, 20:11

arkadaşlar türkiyede yapılıyor bu işler. antep de adam pioneer teyp yapıyor birebir aynısını satıyor. sende orjinal die alıyorsun. nokia 3315 yapıldı. nerde yapıldı. türkiyede yapıldı. sorun bakın nokianın 3315 die bir modeli var mı? yok! tamamen yerli malı yurdun malı...!

Türk sanayii bu yaptıklarına bir isim verseler kimse almaz. neymiş Türk malı die. yapılsın ben alırım abicim cin malından daha saglamdır!
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir