Araç Muayenesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araç Muayenesi

İleti Bluedays » 22 Mar 2010, 13:38

Arkadaşlar geçen yıl fabiamı muayene ettirdiğimde cam filmlerinden kaynaklı hafif kusurlu olarak rapor verildi. Dün arkadaşımın da muayene kağıdını dikkatle okuduğumda şuna dikkat ettim. Diyor ki, aracınızla ilgili tehlike arz etmeyen fakat giderilmesi gereken kusurlar aşağıda listelenmiştir.

Şimdi benim merak ettiğim şu. Benim araçta cam filmi vardı. Kusurlu diye rapor aldım. Seneye ikinci muayenede yine cam filmi olursa sorun yaşar mıyım? Yoksa kusur verildiğinden ikinci muayeneye kadar onu halletmem yani söktürmem zorunlu mu?

Bu durum başına gelen varsa, bilgilerini rica ediyorum.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Mithath » 22 Mar 2010, 13:41

Valla Özelleşme Olayı Yeni Oldu Bildiğin gibi İkinci Kez Giren Varmı bilmiyorum ama Bende Cam Filmlerinden Hafif Kusurlu Olarak geçmiştim Bi Dahakinede Geçilebilir Diye Düşünüyorum Fakat 2 Kez Polis Söktürdü Bana, Ne Kadar Vizeden geçtim desende Kağıdı Göstersen Hafif Kusur Desende Bana göre Ağır Kusur Ver ruhsatı Gir söktür Gel Diyo.. 2 Kez geldi Başıma İkincisinde Önümden İki Tane Simsiyah Jeep'i Gönderip (Camlarıda Arac Rengiyle Aynı Neredeyse) Benide Durdurup Söktürmesi Çok Zoruma Gitmişti..
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Octavia, Elegance..

İleti Bluedays » 22 Mar 2010, 14:15

Anlıyorum da yani araçta hafif kusurlu yazdı diye bir sonraki muayenede o kusurları ortadan kaldırmamız mı gerekiyor. Böyle bir mecburiyet var mı acaba?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xex » 22 Mar 2010, 14:35

Herhangi bir sıkıntı çıkartmaz.

Polislerin karnı acıkmıştır çorba parası istemek içindir.Verceksin çorba parasını yoksa kutulamazsınAngry

Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti hetepe » 22 Mar 2010, 15:31

[quote="Bluedays"]

Anlıyorum da yani araçta hafif kusurlu yazdı diye bir sonraki muayenede o kusurları ortadan kaldırmamız mı gerekiyor. Böyle bir mecburiyet var mı acaba?

[/QUOTE]
Araban ikinci defa muayeneden yine hafif kusurlu olarak çıkacak, ama polis kesin ceza yazacak ve söktürecek, kabus görmektense uykusuz kalmak iyidir, söktür bence...Araban jip, mersedes falan olsa bişey demezler ama bize yazarlar...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti T.T. » 22 Mar 2010, 15:39

Bence muayenede sorun olmaz. Eğer çok siyah film değilse. bende de arka camda film var. Hiç görmediler bile herhangi bir şey yazmamışlar filmle ilgili. Kusursuz geçti
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti Bluedays » 23 Mar 2010, 16:37

[quote="hetepe"][quote="Bluedays"]

[/QUOTE]
Araban ikinci defa muayeneden yine hafif kusurlu olarak çıkacak, ama polis kesin ceza yazacak ve söktürecek, kabus görmektense uykusuz kalmak iyidir, söktür bence...Araban jip, mersedes falan olsa bişey demezler ama bize yazarlar...
[/QUOTE]

Engin ben polis yönünden sormuyorum bu güne dek ceza yemedim çok şükür inşallah da yemem ama muayenede gidince sen geçen yıl kusur almışsın bu yıl hala duruyor bak derler mi diye sordum ama sormuyorlar galiba.

Abi söktüreyim söktürmesine de 2005 yılında 750 TL'ye takılmış faturası vs... duruyo.

Zoruma gider. Birde filmsiz gerçekten zor ya. Güneş direk suratına vuruyor. Yazın araba sürmek işkence gibi geliyor.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurhan2006 » 23 Mar 2010, 17:24

Bu birazda şans anlaşılan, şimdiye kadar hiç demezsem en az 15 kere polis çevirmesine tabi oldum, hatta ilk yardım setinden aracın farlarına kadar kontrolde edildi ama hiçbir polis memuru benim camlardaki filmlere tek kelime etmedi.

Peki buradan çıkardığım sonuç ne?

Benim favonun filmleri polislerinde hoşuna gitti anlaşılan söktürtmeye kıyamadılar LOL

Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti Bluedays » 23 Mar 2010, 18:59

[quote="onurhan2006"] Bu birazda şans anlaşılan, şimdiye kadar hiç demezsem en az 15 kere polis çevirmesine tabi oldum, hatta ilk yardım setinden aracın farlarına kadar kontrolde edildi ama hiçbir polis memuru benim camlardaki filmlere tek kelime etmedi.

Peki buradan çıkardığım sonuç ne?

Benim favonun filmleri polislerinde hoşuna gitti anlaşılan söktürtmeye kıyamadılar LOL

[/QUOTE]
Muhtemelen şanstan kaynaklanıyor. İş arkadaşımın beyaz focusu var onun cam filmi de benimki ile aynı oranda siyah fakat 2 kere ceza yedi. Hatta sinir oluyorum çıkarttırıp, siyah cam taktırcam dedi. Benim araç sahra beji fakat beyaz araca nazaran çok daha az belli oluyor cam filmi. Bunun da etkisi olduğunu düşünüyorum.
Bu arada hiç çevirmeye girmedim çok şükür Smile
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Henien » 23 Mar 2010, 19:10

[quote="tapantepeli"] Herhangi bir sıkıntı çıkartmaz.

Polislerin karnı acıkmıştır çorba parası istemek içindir.Verceksin çorba parasını yoksa kutulamazsınAngry

[/QUOTE]

Vermeyeceğiz hocam, çorba parası falan vermeyeceğiz, belki başta biraz tuzlu olacak ama çorba parası veren oldukça alan da olacaktır. Benim gözümde her ikisinin de birbirinden farkı yoktur.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Bluedays » 23 Mar 2010, 19:17

[quote="Henien"] [quote="tapantepeli"] Herhangi bir sıkıntı çıkartmaz.

[/QUOTE]

Vermeyeceğiz hocam, çorba parası falan vermeyeceğiz, belki başta biraz tuzlu olacak ama çorba parası veren oldukça alan da olacaktır. Benim gözümde her ikisinin de birbirinden farkı yoktur.[/QUOTE]
Kesinlikle katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir