HERKESİN DİKKATİNE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HERKESİN DİKKATİNE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!

İleti recebov » 23 Mar 2010, 01:04

ARKADAŞLAR BUNDAN 4 AY ÖNCE FELİSAMA ÇOK KALİTELİ BİR YAĞ ALIP ALİBEYKÖY'DE BULUNAN bir tamirciye  gittim ve yağımı 30 lira verip değiştirdim yağ filitresi ve hava filitresi.sorun o tamirci olacak kişi diyecek başkalaf varda var her neyse yalama olan hiç bir dişi kalmayan vidayı takıyo tekrar yerine tabi vida öyle olunca damla damla yağ sızdrıyormuş son anda fark etmesem motoru yakacaktık ..insan derki kardeş bu fida değişmesi lazım diş tutmuyor verdiğim para haram olsun.böyle tamirciler düşman başına.az daha araçı yakıyodum o yüzden arkadaşlar tamircilere güvenmeyin paranızı kaptırmayın sonuna kadar bozuk yer gitsin inanmadığınız adama para kaptırmayın.   EYÜP alibeyköy de tamircilere gitmeyin adamı fena kazıklarlar haberiniz olsun.

recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 23 Mar 2010, 01:10

geçmiş olsun. teşekkürler bilginiz için
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti taner_octavia » 23 Mar 2010, 01:10

piyasada cok var tamirciyim diye gecinenler.isini ciddiyetiyle yapmıyorlar sadece parayı alalım dye.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti qw12 » 23 Mar 2010, 01:15

geçmiş olsun. evet karter tapasını tekrar takarken yalama ediyorlar. benim serçede başıma gelmişti. tamirci çırak değil de ustanın bizzat kendisinin tapa ve yağ filtresini takıp sökmesini ve yağı doldurmasını isteyin (çırak bebeler yağı fazla doldurabiliyor-o da başıma geldi arabam serçe diye usta kendi ilgilenmiyordu). aksi halde orada bu işlemi yaptırmayacağınızı başka yere gideceğinizi söyleyin.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti qw12 » 23 Mar 2010, 01:17

çırağa arabamı yaptırdı diye çok usta değiştirmişliğim vardır.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti crazyboy3506 » 23 Mar 2010, 01:48

merhaba RECEBOV;
lüleburgaz sanayide özel skoda servisine bende yağ değişimi için gittim.usta yağ tapasını söktü ve başladı sövmeye koşarak geldim arabanın yanına hayırdır falan derken usta daha önceki takan şer....siz yalama yapmış birde vidaya yay takmış tutusun diye.ve devam etti bunca yıllık ustayım böyle şey hayatım boyunca yapmadım.tamam bende yalama yaptım ama böyle yay takıp milleti göndermedim aldığım para haram olur bana adamın malı kimbilir ne zorluklarla aldı dedi.ben ağzım açık dinliyorum.bu iş böyle olmaz karteri sökeceğim diş açtırıp yeni tapa takacağım.diyeceğim şu ki bir yandan işini severek yapan kendisi kadar karşısındakini de düşünen bir usta diğer taraftan işin ehli olmayan usta geçinenler.        SAYGILARIMLA.....
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim
Nereden: Ankara

İleti Mithath » 23 Mar 2010, 01:50

Nasıl Bi Vicdan Varsa Bu Adamlarda Yiyolar Onu Birde Rahat Rahat.. Ama ALLAH Çıkarıyor Abi Buna Çevremde Örnek Çok Akılları Başlarına Geliyor Ama İş İşten Geçmiş Oluyor Tabi.. Ustayı İyi Seçmek Gerek..
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Octavia, Elegance..

İleti recebov » 23 Mar 2010, 01:52

bencede gitmeyin paranızı hak temeyenlere kaptırmayın en iyisi bencede çırak muamelesi yapana asla gitmeyin. gecenlerde bir egzos cuya gittim nikelaj egsoz yaptırım dedim 50 lira verdim venüs marka egsoz taktı kaynaklı .adam yemek bile ısmarlamaya kaltı yemedim zorla tatlı ikram etti iyi insanlarda var arada zaten onlar para kazanamıyorlar dürüst oldukları için.kartel contası kaç paraki motor gidiyodu ucuz yırtım .ama cok küfür ettim baştan aşağı hak etti ******iz.halada ediyorum karar aldım  ö bür yağ değişimine kadar her gün günde 1 kere o tamirciye küfür edicem.çok kızdım abi.zaten çırağa iş yaptıran usta usta değildir. fikirleriniz için tşk. skodacı kaderdeşler benmdede bu ara bir hastalık başladı skoda marka araç gördümmü hemen onla yarışmaya kalkıyorum..tamirciler bana kafayı yedirti.
recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti recebov » 23 Mar 2010, 01:55

3506... kartelin sökümü zormu .
recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti recebov » 23 Mar 2010, 01:57

zaten onların arkadaşındedği gibi haram para yedikleri için iki yakası bir araya gelmiyor.insanlar araç alırken ne zorluklar çekiyorlar.
recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 23 Mar 2010, 02:03

Benim arabanın bakımlarında arada bir "karter kapağı torna" işçiliği yazılıyordu kapağın vidası yalama olduğundan demekki.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti crazyboy3506 » 23 Mar 2010, 02:13

merhaba recebov ;

karter üzerinde 20-25 tane alyan vida var onları söküp aldılar aşağı.

eğer ustan tecrübeli olursa max.20dk.da söker.benimkini 20 dk da söktü usta.birde adam öyle bir titiz ki söktüğü vidayı  sırası ile koydu.takarkende aynı deliğe çıkan vidasını taktı.

saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

İleti crazyboy3506 » 23 Mar 2010, 02:23

emir hocam sanırım sizin araçta da aynı sorun olmuş.

Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

İleti atuncera » 23 Mar 2010, 02:27

ARKADAŞALAR BIR YIL ÖNCE BENIM DE BAŞIMA GELDI EGZOZ PATLAKTI DEĞŞTİREYIM DEDIM GITTIM BIR KAÇ YERDEN FIYAT ALDIM TAM YAPTIRACAKTIM  KI  DAYIM GELDI MISAFIRLEĞI DEDIM EGSOZ PATLAK ONU DEĞŞTIRECEĞIM  BİLLDİĞİN YER VAR MI.    BENIM TANIDIĞIM ÇOK IYI  BIR  ÜSTA VAR DEDİ  GIDELLİM ONA . GITTIK FIYAT VERDI DİĞER ÜSTALARDAN %20 AŞAĞI  EE  SEVINDIM TABII. NEYSE YENI EGSOZ TAKILDI  AMA ARABADA BIR TUAFLIK VAR VITES YUSELDIKÇE SES ARTIYOR GİTTİM TEKRAR USTAYA ANLATTIM DERDIMI SANA OYLE GELMİŞTIR ABI DIYE GÖNDERDİ BENİ.KAFAMA  TAKILDI SONRA GITTIM BAŞKA ÜSTAYA DEDIM BOYLE BOYLE,BİR BAKALIM   DEDILER KATALİZATÖRUN SOKULUP ALINMIŞ ONADAN SES YAIYOR ABI  DEDILER  ŞOK OLDUM. GITTIM TEKRAR  EGZOZI TAKAN ÜSTAYA DEDIM BOYLE BOYLE, NE   OLMUŞ  ABİ  ZATEN BIR İŞE YARAMIYOR TAMAM VER GERI DEDIM HURADAYA VERDIM  DEMEZMI ÇILDIRDIM AMA ELDEN BIR ŞEY GELMIYOR. BAĞRIP ÇAĞRIP ZIKKIM HARAM OLSUN DEYIP ÇIKTIM. KATALIZATORUN YENISINI SORDUM SERVISE  1,200 LIRA. ŞIMDI DAYAIMA GÖRE ÇOK İYİ USTA BANA GÖRE KANSIZ ŞE..... USTA.

atuncera
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Mithath » 23 Mar 2010, 02:32

[quote="atuncera"]

ARKADAŞALAR BIR YIL ÖNCE BENIM DE BAŞIMA GELDI EGZOZ PATLAKTI DEĞŞTİREYIM DEDIM GITTIM BIR KAÇ YERDEN FIYAT ALDIM TAM YAPTIRACAKTIM  KI  DAYIM GELDI MISAFIRLEĞI DEDIM EGSOZ PATLAK ONU DEĞŞTIRECEĞIM  BİLLDİĞİN YER VAR MI.    BENIM TANIDIĞIM ÇOK IYI  BIR  ÜSTA VAR DEDİ  GIDELLİM ONA . GITTIK FIYAT VERDI DİĞER ÜSTALARDAN %20 AŞAĞI  EE  SEVINDIM TABII. NEYSE YENI EGSOZ TAKILDI  AMA ARABADA BIR TUAFLIK VAR VITES YUSELDIKÇE SES ARTIYOR GİTTİM TEKRAR USTAYA ANLATTIM DERDIMI SANA OYLE GELMİŞTIR ABI DIYE GÖNDERDİ BENİ.KAFAMA  TAKILDI SONRA GITTIM BAŞKA ÜSTAYA DEDIM BOYLE BOYLE,BİR BAKALIM   DEDILER KATALİZATÖRUN SOKULUP ALINMIŞ ONADAN SES YAIYOR ABI  DEDILER  ŞOK OLDUM. GITTIM TEKRAR  EGZOZI TAKAN ÜSTAYA DEDIM BOYLE BOYLE, NE   OLMUŞ  ABİ  ZATEN BIR İŞE YARAMIYOR TAMAM VER GERI DEDIM HURADAYA VERDIM  DEMEZMI ÇILDIRDIM AMA ELDEN BIR ŞEY GELMIYOR. BAĞRIP ÇAĞRIP ZIKKIM HARAM OLSUN DEYIP ÇIKTIM. KATALIZATORUN YENISINI SORDUM SERVISE  1,200 LIRA. ŞIMDI DAYAIMA GÖRE ÇOK İYİ USTA BANA GÖRE KANSIZ ŞE..... USTA.

[/QUOTE]

O Katalizatoru Ona Bırakacaksan Arabaya Değil Direk Adama Monte Edip Bırakacaksın.. Yazık Olmuş Çok Şaşırdım, Geçmiş Olsun.. 1.200 Lira Az Para Değil.. Hele Hele Böyle Birde Havaya Verince Dahada Kötü..

Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Octavia, Elegance..

İleti atuncera » 23 Mar 2010, 02:51

SAĞOL ARKADAŞIM AMA YAPAÇAK ÇOK FAZLA BIR ŞEY YOK YERIN  YURDUN MEKANIN BELLİYSE BIRDE ARADA TANIDIK VARSA BIRSEY YAPAMIYOR INSAN.
atuncera
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 23 Mar 2010, 04:00

karter kapağını  nasıl  yalama  ederler  hayretki  ne hayret yahu...

karter tapa contası  değişiyor   üstüne   sıkma  torku  belli

Opel vectra için  20 Nm

felicia için  bilmem  ama  oda  20Nm  civarıdır..

pardon ben  neyden  bahsediyorum  anlıyormusnuz ?

cevap  hayır ise  sonuç normal , geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti sainz » 23 Mar 2010, 10:38

[quote="AhmetH"]karter kapağını  nasıl  yalama  ederler  hayretki  ne hayret yahu...

karter tapa contası  değişiyor   üstüne   sıkma  torku  belli

Opel vectra için  20 Nm

felicia için  bilmem  ama  oda  20Nm  civarıdır..

pardon ben  neyden  bahsediyorum  anlıyormusnuz ?

cevap  hayır ise  sonuç normal , geçmiş olsun
[/QUOTE]
Ahmet contasını da yenileseler, takarken diş yedirip mahvediyorlar dişlerini.Wink Zaten ustalara 20 Nm. torkla sık bunu desen küfür etti deyip saldırırlar.LOL
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir