HERKESİN DİKKATİNE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HERKESİN DİKKATİNE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!

İleti hetepe » 23 Mar 2010, 10:41

Orjinalini yazan: AhmetH

karter kapağını  nasıl  yalama  ederler  hayretki  ne hayret yahu...

karter tapa contası  değişiyor   üstüne   sıkma  torku  belli

Opel vectra için  20 Nm

felicia için  bilmem  ama  oda  20Nm  civarıdır..

pardon ben  neyden  bahsediyorum  anlıyormusnuz ?

cevap  hayır ise  sonuç normal , geçmiş olsun

5 yılda çeşitli yerlerde 6-7 defa yağ değiştirdim, 1 defa karter, 2 defa tapa değiştirdim, kimi üstübü sarmış, kiminin allen anahtarı yok, ingiliz anahtarıyla tapa açmaya çalışıp, tapayı yalama yapmış...işi bilen bana rastlamamış demek...Adamlar ''Torkmetreli cırcırın'', ''torx'' civatanın ne olduğunu bilmiyor ki ''Nm'' nin ne olduğunu bilsinler, kol gücüne dayanıp sıkıyor ayılar... 

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mbarman » 23 Mar 2010, 10:52

[quote="crazyboy3506"]merhaba RECEBOV;
lüleburgaz sanayide özel skoda servisine bende yağ değişimi için gittim.usta yağ tapasını söktü ve başladı sövmeye koşarak geldim arabanın yanına hayırdır falan derken usta daha önceki takan şer....siz yalama yapmış birde vidaya yay takmış tutusun diye.ve devam etti bunca yıllık ustayım böyle şey hayatım boyunca yapmadım.tamam bende yalama yaptım ama böyle yay takıp milleti göndermedim aldığım para haram olur bana adamın malı kimbilir ne zorluklarla aldı dedi.ben ağzım açık dinliyorum.bu iş böyle olmaz karteri sökeceğim diş açtırıp yeni tapa takacağım.diyeceğim şu ki bir yandan işini severek yapan kendisi kadar karşısındakini de düşünen bir usta diğer taraftan işin ehli olmayan usta geçinenler.        SAYGILARIMLA.....
[/QUOTE]
dostum bende lüleburgazlıyım.tahminim bahsettiğin usta tavukçular skoda. iyide onlarda beş para etmez. kaldıki seni iyi işlemiş. karter sökülmedende diş çekilebilir. öyle her din iman haram diyenede hemen yaslanmamak lazım. kaldıki ahmetinde dediği gibi tapa nasıl yalama olur anlamadım gitti. yani dişi ağızlatamayıp diş kaptıran adama hala ustalık yaptırıyorlarya bizim ülkede başka söze lüzüm yok.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti octaviaman » 23 Mar 2010, 13:05

İşler ehil olmayanların eline teslim.Eline her anahtar kapan tamirci olmuş.Bu yüzden iyi ustayla çalışmak lazım.Ucuz yahnilerden kaçınmak lazım.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti crazyboy3506 » 23 Mar 2010, 13:31

mbarmen merhaba ;

bahsettiğim servis senin söylediğn sanırım.ali diye bir usta vardı.karteri sökmeden diş açmak istedi fakat paftanın kolu uzun olduğundan olmadı mecburen karter söktü. servisteki ilgi alaka gayet iyiydi.sen neden beğenmedin orayı mbarmen?işlerinde gayat iyilerdi bence.
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim

İleti onurhan2006 » 23 Mar 2010, 16:10

ben herzaman 3 kuruş fazla veririm işimi ehil yerlerde içim rahat bir şekilde yaptırırım
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti Bluedays » 23 Mar 2010, 19:03

[quote="recebov"]ARKADAŞLAR BUNDAN 4 AY ÖNCE FELİSAMA ÇOK KALİTELİ BİR YAĞ ALIP ALİBEYKÖY'DE BULUNAN bir tamirciye  gittim ve yağımı 30 lira verip değiştirdim yağ filitresi ve hava filitresi.sorun o tamirci olacak kişi diyecek başkalaf varda var her neyse yalama olan hiç bir dişi kalmayan vidayı takıyo tekrar yerine tabi vida öyle olunca damla damla yağ sızdrıyormuş son anda fark etmesem motoru yakacaktık ..insan derki kardeş bu fida değişmesi lazım diş tutmuyor verdiğim para haram olsun.böyle tamirciler düşman başına.az daha araçı yakıyodum o yüzden arkadaşlar tamircilere güvenmeyin paranızı kaptırmayın sonuna kadar bozuk yer gitsin inanmadığınız adama para kaptırmayın.   EYÜP alibeyköy de tamircilere gitmeyin adamı fena kazıklarlar haberiniz olsun.[/QUOTE]

Geçen yıl aynı hataya bende düştüm. Burada yıkama ve yağlamacı var. Hemen işyerimin yanında. Servise gidip, uğraşmayayım dedim. Hem aracı yıkattım, hemde castrol 10/40 marka yağ alıp, aynı yerde yağını değiştirttim. Ustaya da sordum. Bir sıkıntı var mı? Yok abi dedi. Neyse aradan 10-15 gün geçti. Birgün eşim araca binmeden farketti. Araç yağ akıtmıştı. Neyse alıp, servise götürdüm. Aynı seninki gibi o vidanın olduğu yeri çok sıkmış galiba ve o karter delinmiş. Neyse oradaki parçayı değiştirttim, motor yağını da tekrardan değiştirdim mecburen.

75 TL yağcıya vermiştim 160 TL de servise verdim. Toplam bir yağ değişimi 235 TL'ye mal oldu.

Bende hakkımı helal etmedim. Adama gidip, böyle böyle desem, kabullenmeyecek ve sinirlerimi bozacaktı o yüzden Allah'a havale ettim.

Bu da bana ders oldu.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hakan48 » 24 Mar 2010, 00:54

Tamircilere Güvenmeyin Lafı Pek Düzgün Bir Yaklaşım Olmamış Açıkcası Üzüldüm.

Her Meslekte Olduğu Gibi Sanayilerdede Sadece Rant İçin Çalışan Meslekle İlgisi Olmayan

Kişiler Malesef Mevcut Bunların Sorumlularıda O İşyerlerinde Personel Alırken Hiçbir Kriter Tecrübe Aramayan Her Tamirci Elektrikciyim Vs Diyenleri İşe Alıp Çalıştıran Ve Bu Yüzden

Bir Nevi Müşterilerine Hiç Muamelesi Yapan Esnafların Mevcut Olduğundandır.

Bu Esnafların Suçlu Olduğu Kadar Arac Sahipleride Sucludur. 3 Kuruş Daha Ucuza Yapıyolar Diye Hiç Bir Egitimi Olmayan Aracınız Hakkında Bilgi Ve Tecrübeye Sahip Olmayan İnsanlara Arac Yaptırmak Yerine İşin Ehli İnsanlara Aracınızı Emanet Edin Üç Kuruş Fazla Olsun Ama Kaliteli Bilinçli Bir İşçilik Olsun Olsunki Aracınızdan Soğumayın.

Dediğim Gibi Tamirciler İbaresi Doğru Olmamış Bende Telefon Aldım Arızalı Çıktı Servis Kaynak Yapmış Telefonculara Güvenmeyin Demem Doğru Olurmu?

Siz Tamircilere Güvenin Ama Kötü Niyetli İnsanlara Güvenmeyin Onuda Çözmek Çok Zor Değil Kimsenin Yaptığı Yanına Kar Kalmaz.

O Firmaların İsimlerini Açıklayınki Kendilerine Çeki Düzen Versinler.Sahtekarlığın İnsana Uğratacağı Zararı Anlasınlar. Herkese İyi Geceler

Bu Arada Mail Atıp Soru Soran Skoda Kullanıcılarına Cvplar Bir Kaç Gün İçinde Gönderilecektir. Saglık Problemlerim Sebebiyle İnternete Kaç Gündür Giremedim.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti hakan48 » 24 Mar 2010, 01:12

[quote="onurhan2006"]ben herzaman 3 kuruş fazla veririm işimi ehil yerlerde içim rahat bir şekilde yaptırırım [/QUOTE]

Clap
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir