Turkcell - Avea - Vodafone Karşılaştırması...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Turkcell - Avea - Vodafone Karşılaştırması...

İleti delidolu » 02 Nis 2010, 07:52

Arkadaşlar yeni döneme kontörden tlye geçiş sonucunda çaktırmadan kazıklanmaya başladık gibi geliyor.

Konu hakkında fikri/bilgisi/tecrübesi vs olan varsa bu başlık altında paylaşılırsa sevinirim.

Örneğin ben avea öğretmen tarifesindeyim ama diğer oparatörlere geçmeli miyim bilmiyorum...

Kalın sağlıcakla...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti C@GL@R » 02 Nis 2010, 08:55

ben avea kontorlü ve turkcell faturalı kullanıyorum turkceli sadece kampanyaları dolayısıyla tutuyorum sinema bileti veya indirim olayları nedeniyle sabit ücreti en düşük olanı seçtim hiç konuşmuyorum 3 ayda bir faturalanıyor 12 lira fln geliyor 3 ayda bir... şuan en iyisi bence avea kuruş olayı şu açıdan iyi eskisi gibi 15 sanıyede 1 kontor alıyorlardı şimdi konuştuğumuz sanıye kadar ödeyeceğiz sanırım
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti RoadFighter » 02 Nis 2010, 10:20

Avea ve Turkcell kullanıcısıyım.

Telefonla konuşmaktan nefret ederim. 2 hattın hamallığını da sırf başkaları için yaparım malesef.

Allah'tan iş icabı telefona sahip değilim. Telefonla iş icabı sürekli konuşanlara da sağlık açısından acıyorum.

Geçenlerde Avea hattım giden aramalara kapandı. Bu hattım gelen aramalara da kapanacaktı ki Avea'dan süper teklifler geldi ard arda:

"En az 20 kontör yükle, her yöne 100 kontör kazan,en az 20 kontör yükle, her yöne 150 kontör kazan" şeklinde idi bu teklifler.

Hattım giden aramalara açılsın diye 20 kontör yükledim de 150 kontör hattıma yüklendi.

Bitiremiyorum da hediye kontörleri :)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti önder38 » 02 Nis 2010, 14:01

artık kimin ne hattı kullandığını da bilemiyoruz numara taşımadan sonra. o yüzden siz de benim gibi öğretmen hattından vazgeçmelisiniz bence. her yöne tarifeleri bulunan hatlardan birine geçin, geçtiğiniz için hediye dakika falan da verirlerse onunla gittiği yere kadar kullanırsınız...
hediye bitince başka operatöre geçip yeni hediye kampanyasıyla aynen devam...

ben öyle yaptım, vodafon kontörlüye geçtim 6 ay boyunca 100 kontor yükleyince 250 dk hediye geliyor. 100 kontore de 100 dk konuşuluyor her yöne. 20 liraya toplam 350 dk bir ay için bana yetiyor. ama son 250 imde geldi gelecek ay başka bir operatöre geçecez artık...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti lazianke » 02 Nis 2010, 18:43

turkcelle yıllardır soğuk durdum, hep pahalı tarifeler yaptı, çekmdeki güçlülüğünün avantajını tekele dönüştürdü, özellikle çekim gücünden kazandı. ben önce telsim cep transfer- sonra 5 sene avea öğretmen kullandım. geçen seneden beri turkcell kamudayım. aveadan biraz fazla gelmesine rağmen ayda 1200 dk her yöne, özellikle veli iletişiminde çok işime yarıyor.fatura sıkıntısı çekmiyorum. her ay 40 tl gibi geliyor ama işimi çok görüyor.
başta 35 tl diye reklam etmelerine rağmen en düşük fatura 37,5 tl geliyor. güya sonradan ilave bir vergi çıkmış 2,5 tl. gene turkcell kazığı diyorum ama her yerde çekmesi için razı oluyoruz. hatta hattı taşıdığım ilk gün geceleyin eski fabiş yolda kalmıştı. köyde olduğumdan aveada kalsaydım işim çok zordu.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti SELİM_ANK » 02 Nis 2010, 19:11

lazianke yazdı:turkcelle yıllardır soğuk durdum, hep pahalı tarifeler yaptı, çekmdeki güçlülüğünün avantajını tekele dönüştürdü, özellikle çekim gücünden kazandı. ben önce telsim cep transfer- sonra 5 sene avea öğretmen kullandım. geçen seneden beri turkcell kamudayım. aveadan biraz fazla gelmesine rağmen ayda 1200 dk her yöne, özellikle veli iletişiminde çok işime yarıyor.fatura sıkıntısı çekmiyorum. her ay 40 tl gibi geliyor ama işimi çok görüyor.

başta 35 tl diye reklam etmelerine rağmen en düşük fatura 37,5 tl geliyor. güya sonradan ilave bir vergi çıkmış 2,5 tl. gene turkcell kazığı diyorum ama her yerde çekmesi için razı oluyoruz. hatta hattı taşıdığım ilk gün geceleyin eski fabiş yolda kalmıştı. köyde olduğumdan aveada kalsaydım işim çok zordu.

o dediğiniz tarife çok iyiydi ancak turkcell o tarifden kar edemeyeceğini anladı ve o tarifeyi kaldırdı şu an almak isteyenler alamıyor mesela ben :) o yüzden bende vodafone -cep kamu 30- tarifesine geçtim aylık 30tl 3000dk vodafone kamu+300dk(5 saat) heryöne(+300 daha veriyor ilk 6 ay boyunca yani toplam 10 saat) herşey için herkesi aramama rağmen bedava dakikalar dolmuyor oldukça yeterli
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti C@GL@R » 02 Nis 2010, 19:14

lazianke yazdı:turkcelle yıllardır soğuk durdum, hep pahalı tarifeler yaptı, çekmdeki güçlülüğünün avantajını tekele dönüştürdü, özellikle çekim gücünden kazandı. ben önce telsim cep transfer- sonra 5 sene avea öğretmen kullandım. geçen seneden beri turkcell kamudayım. aveadan biraz fazla gelmesine rağmen ayda 1200 dk her yöne, özellikle veli iletişiminde çok işime yarıyor.fatura sıkıntısı çekmiyorum. her ay 40 tl gibi geliyor ama işimi çok görüyor.

hocam sesinizi çıkarmayın bence sizin tarifeden kardeşimdede var sınırlı sayıda bende eniştemide buna geçirecektik doldu dediler..heryöne 20 saat 37 liraya bence çok iyi 0,033 kuruşa konusuyorsunuz dakikası :)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti SELİM_ANK » 02 Nis 2010, 19:15

caglarkrbyk yazdı:

hocam sesinizi çıkarmayın bence sizin tarifeden kardeşimdede var sınırlı sayıda bende eniştemide buna geçirecektik doldu dediler..heryöne 20 saat 37 liraya bence çok iyi 0,033 kuruşa konusuyorsunuz dakikası :)

kesinlikle katılıyorum o tarifeden olanlar çok şanslı ;)
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti mygokhan » 02 Nis 2010, 19:19

AVEA kullanıcıyım, yoğun bir şekilde Avea hattımı şirket için kullanıyorum.Kısa bir süre TRCELL'e geçiş yaptım ama cebim yandı hemen vazgeçtim.AVEA konuşma ücretleri bakımından çok uygun..Hatta geçtiğimiz aylarda arayıp faturanıza %25 indirim yapıyoruz dediler :)

Vodafone 'da kullanıyorum ama sadece internet için.İnternette 3G'de vodafone çok çok iyi..Hatta Edge şebekesinde bile hızları çok iyi.Geçen bir kuruluş test etmiş.İstanbulda en iyi hızları VODAFONE'dan yakalamışlar.Ama işte şebeke kalitesine bişey demiyorum.Çok güven vermiyor Vodafone.

TRCELL ise mobil internette çok iyi olmasada VODAFONE'dan sonra 2. sırada bence..AVEA 'nın interneti ise en kötüsü..Kendi bayisi bana öyle deyince vazgeçtim..Ama TRCELL kapsama alanı bakımından rakipsiz..

Kullandığım tarifeler..

AVEA :

1500 dk kamu tarifesi + 150 SMS pakedi+Memurlar bilgi servisi = 40 TL max.!

VODAFONE :

Saniye bazlı tarife + mobil internet pakedi 250 MB : 10 TL = Toplamda 15-20 TL falan geliyor.
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti zekrek » 02 Nis 2010, 22:22

10 yılı aşkın süredir Tcellliyim ve bedava 2 gün zamanında taahütde bulunduğumdan şimdilik ayrılamıyorum. Gördüğüm kadarıyla eldeki müşterilerine kimse kampanya yapmıyor, bende kampanya sürem bitince sanırım Vodafona geçerim. Avea daha uygun kampanyalar yapmasına rağmen kendi hattımla aradığımda bile avealılarla güç anlaşabildiğim için tercihim Vodafon olur gibi.
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti quickcan » 02 Nis 2010, 22:24

avea kuruşla birlikte göstere göstere geçiriyor.. çok kazık birazdan bütün firmalara bakıcam en uygununu sizlede paylaşırım.. avea çok çok kazık şuan..

eskiden bir sms 1 kontördü (20krş) şimdi en ucuz tarifede 25krş diğerlerinde ise 50krş.. ulan ben o paraya neler yaparım bozdur bozdur harca bea...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti yonetici » 02 Nis 2010, 23:14

Yıllardır faturalı turkcell hat kullanıyordum askerden dönünce vodafone'a taşıdım Cep 1 tarifesine geçtim. 100 kontör yükleyince dakikası 1 kontöre 150 kontör yükleyince 3 dakikası 1 kontöre konuşuluyor. Aslında böyle bakınca çok ekonomik değil belki ama asıl faydası 6 ay boyunca her ay 250 dakika her yöne bedava veriyorlar. 6 ay boyunca ayda 20 TL ye görüşme ihtiyaçlarımı karşılayabilirim ondan sonra bakarız dedim fenada olmadı şimdilik işimi görüyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir