Beyaz Far Takana 62 Lira Ceza Kesilecek.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Beyaz Far Takana 62 Lira Ceza Kesilecek.

İleti RoadFighter » 03 Nis 2010, 21:42

Bir motosiklet sitesinde arkadaşın biri de demişki :) :

Bugüne kadar merceksiz en az 10 tane xenon uyguladım araçlarımıza...
Göz alanı oldu almayanı oldu.. mercekliye taktık merceksizce taktık.. herşeyini Adan Zye Bilirim..
XENONUN GÖZ ALMASI TARİHİN EN BÜYÜK SAÇMALIKLARINDAN BİRİSİDİR...!
ee kardeşim xenonu takıyosun haliyle iyi aydınlatıyor tabiki gözü aydınlatacak YAPSANA AYARINI.. ayarı yapıldıktan sonra kaç arabaya yaptım hala göz alıyo diyen varsa ya gözü bozuk yada ayar yapmayı bilmiyor...
Ayrıca merceğin göz aldığına çok şait oldum... ne alaka sadece dağıtmıyor merceğin görevi budur.. adamlar öyle bir yukarıya çekiyorki buzlu camdan beter oluyor..
diyeceğim oki türkiye gene ceza yazacak konuları bulmuş..
burdaki suç malesef xenon kullanımını bilmeyen vatandaşlarımızındır.. sarı far ayarıyla geziyor hepsi ayar yaptırana çok nadir rastladım

AYRICA;
KİMSE İNANMASADA. 2 ay önce SIFIR KM Honda Civic aldık..
Araç FABRİKA ÇIKIŞLI XENON.. Ama MERCEK YOK+ FAR YIKAMAYOK..!

Gene bir başka sitede Kartal sahibi bir arkadaş da Kartalına xenon takmış.Aracının farlarının da kesinlikle göz almadığını ve bugüne kadar hiç selektör yemediğini iddia ediyordu. :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti gandac » 03 Nis 2010, 21:55

bana geçenlerde camlarda film var diye (ki gecenin 00:25 te nasıl gördüyse) ceza yazdılar. Bende dedimki( sen ceza yazdında çıkaracağımı bekleme) ha bu arada benim film sadece arka bagaj canımda var:))))

İyi şöförün freni "Gazdır.".

Usta şöför de frene az basandır...

Kullanıcı avatarı
gandac
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Andaç GÖGÜŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 1.6 2000

İleti y.emre » 03 Nis 2010, 22:13

ne kadar saçma bi sistem
madem polis ceza kesebiliyor yasaksa muaynedende geçmesin film ..
dün Eramızı muayneye götürdük ön cam hariç film var arabada hiç bakmadılar bile..
filmlerde epey bi koyu..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti C@GL@R » 03 Nis 2010, 22:15

gandac yazdı:bana geçenlerde camlarda film var diye (ki gecenin 00:25 te nasıl gördüyse) ceza yazdılar. Bende dedimki( sen ceza yazdında çıkaracağımı bekleme) ha bu arada benim film sadece arka bagaj canımda var:))))

hocam sende sadece arka bagaj camına neden film takarsın arkanı görememek içinmi..yada ben anlamadım ön kısım harici filmmi kaplı :?
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti edoras » 03 Nis 2010, 22:58

geçen gece maltepe sahilde trafik çevirmesinde bende cam filmlerinden xenonlardan ve ledlerden dolayı uyarıldım lakin araçtki cam filmlerini özellikle en açık tonda yaptırdım yinede sıkıntı yaptılar bugün xenon ve cam filminin diğer araç sahipleri arkadaşlar ile konusu geçti bir sohpet ortamında ve deneme yaptık led bir el feneri ile ( polislerin kullnadığı tip ) benim aracın içi rahatlıkla görünüyor lakin fabrika çıkış doblo safeline paket aracın içi gözükmüyor buyur buradan yak şimdi bu araç trafikte rahatça gezecek ben polis çevireesinde ya ceza yada insaflı ise uyarı alacağım... ayrıca xenon konusunda kardeşim bu xenonlar türkiyeye ithal edilirken bina yada dış cepe aydınlatması için getirilmiyor gayet TSE ve CE uyumlıluktan geçerek araçlara monte ediliyor peki bu devlet hem ithalatına izin verip araçlara takılması için türkiye standartlarında uygunluk veriyor hemde nasıl araca takana ceza kesiyor bu ne pehriz ne lahana turşusu arkadaş anlamadım gitti.... hadi o bir kenara polis çevirdi eyvallah neye göre bana bu konuda ceza kesecek farların kelvin değerini ölçen bir aletleri mi var diyelimki kesti bende itiraz ettim nasıl kanıtlayacak bu lambaların kanuna aykırı olduğunu onuda boşverdim kanunda far lambaları şukarada kelvin değerinde olacak diye bir madde varmı.... ayrıca org mercekli farlara ceza kesilmeyecekmiş..... niye onları kelvin değeri yada aydınlatması bizden dahamı az sanki bende merceklilerden rahatsız oluyorum hadi 100.000 ? luk bir audi araçtan söktürsene yiyorsa o farları eşitsizlikler ülkesinde rezillkler üzerine kurulmuş bir düzende yaşıyoruz vurun kardeşim fakirin orta direğin sırtına paran varsa yak ulan xenonları lambaları uzunları sisleri ledleri ne bulursan.......

bu arada bana bugün ledleri söktürten trafik polisi arkadaşa konuşuyorum..
mercedesde standart donanımda o ledler ki benimkilerden çok daha parlak
hadi bakalım söktür memur amca yiyorsa....
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti xXx » 04 Nis 2010, 08:57

Orjinal fabrika çıkışlı xenon'lu ise onlara bişey yapılmayacakmış. Mesela benim aracım 78 model şahin xenon far tabi bunuda sökmeleri gerek...:)

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara

İleti ayhani » 04 Nis 2010, 10:05

jamesdean yazdı:BEYAZ FARLARA XENONLARA CEZA GELSİN BENCE...
BUNDAN SONRA RAHATSIZ EDEN BİR ARAÇ GÖRÜRSEM ALIP PLAKASINI ANINDA POLİSİ ARAYACAĞIM.
ABİ ANLAMIYORUM, TAMAM ŞIK GÖRÜNÜYOR AMA DİKİZ AYNALARINI KULLANAMIYORSUN. CAN TAŞIYORUZ HEPİMİZ. BEYAZ FARLARIN KISASI BİLE UZUN GİBİ GELİYOR...
YETMİYORMUŞ GİBİ ALTINDAN DA SİSLERİ YAKANLAR YOK MU İFRİT OLUYORUM, BENDE ARKA SİSLERİ YAKIYORUM MİSİLLEME OLARAK ARKAMA YAPIŞTIKLARINDA..
DÜN SÖVE SÖVE BİR HAL OLDUM, YAĞMUR YAĞMIŞ, ARKAMA Bİ TAKSİ YAPIŞTI. DİSKODA BULAMAZSIN BU KADAR IŞIK. SİSLERİDE YAKMIŞ SAPSARI, AMA YOL YAĞMURU ALINCA DUBLE GELİYOR GÖZÜNE SİSLER YANSIYARAK...
AYIP YAA NEYİN PEŞİNDE BAZILARI ANLAMIYORUM...

+1000
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 04 Nis 2010, 10:15

edoras yazdı:geçen gece maltepe sahilde trafik çevirmesinde bende cam filmlerinden xenonlardan ve ledlerden dolayı uyarıldım lakin araçtki cam filmlerini özellikle en açık tonda yaptırdım yinede sıkıntı yaptılar bugün xenon ve cam filminin diğer araç sahipleri arkadaşlar ile konusu geçti bir sohpet ortamında ve deneme yaptık led bir el feneri ile ( polislerin kullnadığı tip ) benim aracın içi rahatlıkla görünüyor lakin fabrika çıkış doblo safeline paket aracın içi gözükmüyor buyur buradan yak şimdi bu araç trafikte rahatça gezecek ben polis çevireesinde ya ceza yada insaflı ise uyarı alacağım... ayrıca xenon konusunda kardeşim bu xenonlar türkiyeye ithal edilirken bina yada dış cepe aydınlatması için getirilmiyor gayet TSE ve CE uyumlıluktan geçerek araçlara monte ediliyor peki bu devlet hem ithalatına izin verip araçlara takılması için türkiye standartlarında uygunluk veriyor hemde nasıl araca takana ceza kesiyor bu ne pehriz ne lahana turşusu arkadaş anlamadım gitti.... hadi o bir kenara polis çevirdi eyvallah neye göre bana bu konuda ceza kesecek farların kelvin değerini ölçen bir aletleri mi var diyelimki kesti bende itiraz ettim nasıl kanıtlayacak bu lambaların kanuna aykırı olduğunu onuda boşverdim kanunda far lambaları şukarada kelvin değerinde olacak diye bir madde varmı.... ayrıca org mercekli farlara ceza kesilmeyecekmiş..... niye onları kelvin değeri yada aydınlatması bizden dahamı az sanki bende merceklilerden rahatsız oluyorum hadi 100.000 ? luk bir audi araçtan söktürsene yiyorsa o farları eşitsizlikler ülkesinde rezillkler üzerine kurulmuş bir düzende yaşıyoruz vurun kardeşim fakirin orta direğin sırtına paran varsa yak ulan xenonları lambaları uzunları sisleri ledleri ne bulursan.......

bu arada bana bugün ledleri söktürten trafik polisi arkadaşa konuşuyorum..
mercedesde standart donanımda o ledler ki benimkilerden çok daha parlak
hadi bakalım söktür memur amca yiyorsa....

O mercekler oraya süs diye konmamış. Mercekler ışığı düz bir ışık hüzmesi olarak yola yoğunlaştırıyor.
Beyaz lamba takanlar ise projektör gibi karşıdakkinin gözünü alıyor.
Bana denk gelirse bende basıyorum uzunları, görüyor beyaz ışığı!
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonerx » 04 Nis 2010, 10:19

karşıdan beyaz farlı bir araç geliyor dedim bu son model bir jeep olsa gerek bir de baktım ki 1966 model lopp ford bikap:))))))
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti xex » 04 Nis 2010, 10:28

Sorun xenonlar dan kaynaklanmıyor.Xenonların kuralların dışında araçlara uygulanmasından kaynaklanıyor.

Eğer arabada mercek xenon far var ise ve ayarlı ise aracı kullanırken kör nokta olması azalıyor ve görüş mesafesini arttırıyor.

Benim farlar yere bakıyor ve gece dağ yolu veya virajlı yollarda giderken aracımın sağını ve solunu çok rahatlıkla görebiliyorum.Ayretten bu zamana kadar farlarımdan dolayı hiç sellektör almadım.

Aracımda philips 4200 k xenon mercek far mevcut.

Bilinçli olarak yapılan değişiklikler kimseye zarar vermez.Aşağıdaki forumdaki 2 konuyu okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2678
http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2446
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti akt145 » 04 Nis 2010, 20:18

sonradan xeonon taktıran araçalr gelişi güzel olur olmaz zaman da farlarını yakıp tehlike yaratıyorlardı çok güzel olmuş bence
akt145
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir