çok duygulu ve anlamlı bir sigorta reklam filmi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

çok duygulu ve anlamlı bir sigorta reklam filmi

İleti sener » 03 Nis 2010, 21:34

Bu reklamı sanırım hepimiz izlemişizdir. ben çok duygulandım. sizler ne düşünüyorsunuz.

http://www.vidivideo.net/video/7360/1924-erzurum-depremi-ve-ataturk.html

sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 04 Nis 2010, 10:12

Her ne olursa olsun Atatürk'ün bir markanın reklamında oynatılması en basitinden ruhuna saygısızlıktır.

Atatürk sadece İş bankasının Atatürk'ü değil milletin Atatürk'üdür.

Şimdi bu sömürüyü yapanların Atatürk'ün kurduğu Türk dil kurumuna ödemesi gereken meblağları yıllarca ödemediğini ve mahkemelik olduğunu biliyormusunuz.

Reklamı yapılan sigorta şirteti yıllarca insanlardan para toplayıp emeklilik zamanı komik paralar ödediğini bizzat tanıdıklarımdan biliyoruz.

Acaba bu sömürüyü yapanbanka, Gariban bir Erzurumlu gelse kefilsiz kredi verecekmi.

Bankanın duygusalı olmaz arkadaşlar. Banka için paran varsa adamsın paran bittiği anda yok sen Anadolu'nun gururlu insanıymışsın, yok bu vatan için yedi ceddin savaşmış anlamaz. Gelmişini geçmişine katar vallahi. Ha ben bu duruma düşmedim. Ama düşenleri biliyorum.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sener » 04 Nis 2010, 10:36

bakış açısı bu olsa gerek. bu açıdan size katılmamak mümkün değil.

ancak ben bu reklamı izlerken banka veye kurum olarak hiç bakmadım. benim oradan çıkardığım sonuç veya duygulandığım bölüm, hayatta kimsesi kalmayan ve tamamen yardıma muhtaç olan bir kişinin tüm yardım tekliflerine karşılık, sadece vatanın ön planda olduğunu vurgulamasıdır. hangimiz bu gururlu düşünceyi taşıyoruz.
sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti balarest » 04 Nis 2010, 11:17

evet herseyde ATATURK'ten medet ummak sankı anadolu sıgortayı ataturk kurdu bıze gelın vb ınsanların duyguları ıle oynuyorlar.

ayhani yazdı:Her ne olursa olsun Atatürk'ün bir markanın reklamında oynatılması en basitinden ruhuna saygısızlıktır.

Atatürk sadece İş bankasının Atatürk'ü değil milletin Atatürk'üdür.

Şimdi bu sömürüyü yapanların Atatürk'ün kurduğu Türk dil kurumuna ödemesi gereken meblağları yıllarca ödemediğini ve mahkemelik olduğunu biliyormusunuz.

Reklamı yapılan sigorta şirteti yıllarca insanlardan para toplayıp emeklilik zamanı komik paralar ödediğini bizzat tanıdıklarımdan biliyoruz.

Acaba bu sömürüyü yapanbanka, Gariban bir Erzurumlu gelse kefilsiz kredi verecekmi.

Bankanın duygusalı olmaz arkadaşlar. Banka için paran varsa adamsın paran bittiği anda yok sen Anadolu'nun gururlu insanıymışsın, yok bu vatan için yedi ceddin savaşmış anlamaz. Gelmişini geçmişine katar vallahi. Ha ben bu duruma düşmedim. Ama düşenleri biliyorum.
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti Henien » 04 Nis 2010, 11:23

Reklam son ana kadar çok etkileyici, ancak Atatürk'ü en sonda markayı öne çıkartmak için kullanmak hiç de hoş olmamış. Ayrıca bu sigorta şirketi depremden 6 ay sonra kuruldu da ne oldu. Kuruluşundan sonra gerçekleşen depremlerde mağdurlara bir faydası mı dokundu? Reklamda geçtiği üzere az veya çok yapılan yardımları devlet yapıyor. Bankalar ve sigorta şirketleri ise ancak milleti daha fazla sömürme yollarını araştırır.

Bİr de bankanın hakim hissadarı malum bir partiyse hiç utanmadan Atatürk'ü bile kullanır.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti ayhani » 04 Nis 2010, 11:26

sener yazdı:bakış açısı bu olsa gerek. bu açıdan size katılmamak mümkün değil.

ancak ben bu reklamı izlerken banka veye kurum olarak hiç bakmadım. benim oradan çıkardığım sonuç veya duygulandığım bölüm, hayatta kimsesi kalmayan ve tamamen yardıma muhtaç olan bir kişinin tüm yardım tekliflerine karşılık, sadece vatanın ön planda olduğunu vurgulamasıdır. hangimiz bu gururlu düşünceyi taşıyoruz.

Bu olay gerçekmidir, yoksa uydurulan bir senaryomudur? Yazılı bir metin varmıdır mesela bu konu ile alakalı bilmiyorum?

Birde bazen anlatılan şeylerin hamasi olarak abartılma ihtimalide var.

Örneğin hepimiz biliriz. 2.dünya savaşı zamanları yanlış bilmiyorsam. Bizim denizaltı batmış içinde onlarca asker kurtarılmayı bekliyor. Beceriksiz kurtarma ekibi nasıl becermişsse aşağı indirilen kurtarma halatınıda koparmış. Bir türlü onca askeri kurtaramamışız.
Bize aktarılan orada askerlerin son sözünün birer sigara yakıp "AH BİR ATAŞ VER CİGARAMI YAKAYIM" türküsü olduğunu söylenir.

Halbuki gerçekte o askerler, kendilerini onca saat kurtaramayan beceriksiz kurtarma ekibine okkalı bir küfür ettmişler.
Bunu geçenlerden Engin ARDIÇ'ın köşe yazısında okudum.

Banada ikincisi mantıklı geliyor. Yani kendinizi o deniz altındaki askerler yerine koyun ne yapardınız. Ben heralde beceriksiz kurtarma ekibine küfrederdim. Sanmamki ah bir ataş ver türküsünü okuyayım.

Türkiye'nin ortasında kurtarılamayn sayın Muhsin YAZICIOĞLU'nu ve geçenlerde selde bir ağaca tutunan ve az ötede kameraya alınmış bir vatandaşımızın 48 saat kurtarılamayıp göz göre göre ölmesini hatırladıkça Engin ARDIÇ'a hak veriyorum.

Konuyu dağıtmayalım.
Siz o Erzurumlu köylü yerine olsanız. Ben devletten hiçbirşey dememmi dersiniz? Bana pek mantıklı gelmiyor hikaye.

Beni biraz duygusuz bulabilirsiniz ama gerçek bence bu!
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 34SCU59 » 04 Nis 2010, 11:40

Amaç ATATÜRK'ün kurdugu Anadolu Sigortayı tekrardan halkımıza tanıkmak.Bunda başka ne aranabilirki ????
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti WXW » 04 Nis 2010, 12:10

hani tam yorumları okurken reklam çıktı tv de:). aslında ATAmızın reklamlarda görünmesini ben de yadırgayanlardanım.Ancak ülkemin bulunduğu durum içerisinde, onu unutturmak isteyen, bu yönde çaba harcayan herkese inat, "belirli bir çerçevede" (ki abartıp yeni nesil Atatürk ü şu reklam filminde oynayan adam olarak hatırlanmasın) bu tür videoların tv de sürekli dönmesini destekliyorum.Zaman ilerledikçe hayat şartları her daima değişmekte.Ülkemizde bu değişimin eksileri, artılarından maalesef ki fazla.Keşke bu tür videolar devlet desteğinde çekilse, en çok izlenen ilgi çeken tv programlarında yayınlansa.böylece hiçbir ticari kuruluş onun görüntüsünü kullanmaya yeltenmeyecektir.Ben bu sigorta şirketinin yerinde olsaydım bu videoyu aynen oynatır, son karesinde "Bu video Anadolu sigorta tarafından hazırlanmıştır", sonra şirket ismi ve logosuyla beraber altına "Kuruluş - 1924" yazdırırdım ve zaten anlatılmak istenen mesaj verilmiş olurdu.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti SkodamFabiam » 04 Nis 2010, 13:07

Aslında ben de Atatürk üzerinden reklam yapılmasına karşıyım, şu anda kamu yararına herhangi bir faaliyeti olmayan anadolu sigorta kalkmış böyle bir reklam yapmış, bu düpedüz insanların duygularını kötüye kullanmaktadır.
İş bankası ve anadolu sigorta bunu zaman zaman yapan firmalar..
Aynı şey Savarona yatının satışında da gerçekleşti, yatın şimdi ki sahibi "girişimci" diyor ki mecbur kalırsam araplara bile satıcam.
Bu demektir ki siz benden bu yatı "güzel" bir fiyat karşılığında alın... Herkes yolunu bulmuş, bize uyanık olmak düşer...
Not: Tek başına değerlendirildiğinde reklam, gayet güzel ve duygu yüklü...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti SELİM_ANK » 04 Nis 2010, 13:15

inanın şurda Atatürk'ün reklamda oynamaması gerekio -Atatürk'ü kullanmışlar- fikri aklıma gelmedi burda ön planda olan o amca ve söyledikleri..

Ayrıca Atatürkü bu kadar çok unutturmaya çalışan adam warken biz onu reklamda da, filmde de, dizide de, billboardlarda da kısacası hayatımızın her yerinde görelim ki; unutmak üzere olanlar anlasın ne kadar değerli ne kadar unutulmaması gereken bir insan olduğunu..!
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti SELİM_ANK » 04 Nis 2010, 13:17

yine izledim yine tüyler dikildi walla arkadaşlar yapmayın sömürü falan ne alaka ya
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 04 Nis 2010, 13:58

SELİM_ANK yazdı:Ayrıca Atatürkü bu kadar çok unutturmaya çalışan adam warken biz onu reklamda da, filmde de, dizide de, billboardlarda da kısacası hayatımızın her yerinde görelim ki; unutmak üzere olanlar anlasın ne kadar değerli ne kadar unutulmaması gereken bir insan olduğunu..!

Atatürk'ü tam unutmak üzereyken reklam ile hatırlıyorsak vay halimize !

ATATÜRK'TEN SON MEKTUP

Siz beni hala anlayamadınız
Ve anlamayacaksınız çağlarca da
Hep tutturmuş "Yıl 1919 Mayısın 19u" diyorsunuz
Ve eskimiş sözlerle beni övüyor, övüyorsunuz
Mustafa Kemal'i anlamak bu değil.

Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil.
Bırakın o altın yaprağı artik
Bırakın rahat etsin anılarda şehitler
Siz bana neler yaptınız ondan haber verin
Hakkından gelebildiniz mi yokluğun, sefaletin?
Mustafa Kemal'i anlamak yerinde saymak değil

Bana muştular getirin bir daha
Uygar uluslara eşit yeni buluşlardan
Kuru söz değil iş istiyorum sizden anladınız mı?
Uzaya Türk adını Atatürk kapsülleriyle yazdınız mı?
Mustafa Kemal'i anlamak avunma değil

Hala o acıklı ağıtlar dudaklarınızda
Hala oturmuş bana On Kasımlarda ağlıyorsunuz
Uyanın artık diyorum, uyanın, uyanın!
Uluslar fethine çıkıyor uzak dünyaların
Mustafa Kemal'i anlamak göz boyamak değil!

Beni seviyorsanız eğer ve anlıyorsanız
Laboratuvarlarda sabahlayın, kahvelerde değil
Bilim ağartsın saçlarınızı, kitaplar
Ancak böyle aydınlanır o sonsuz karanlıklar
Mustafa Kemal'i anlamak ağlamak değil

Demokrasiyi getirmişim size özgürlüğü
Görüyorum ki hala aynı yerdesiniz hiç ilerlememiş
Birbirinize düşmüşsünüz halka eğilmek dururken
Hani köylerde ışık, hani bolluk, hani kaygısız gülen?
Mustafa Kemal'i anlamak itişmek değil

Arayi kapatmanızı istiyorum uygar uluslarla
Bilime, sanata varılmaz rezil dalkavuklarla
Bu vatan, bu canım vatan sizden çalışmak ister
Paydos övünmeye, paydos avunmaya, yeter yeter
Mustafa Kemal'i anlamak aldatmak değil
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SkodamFabiam » 04 Nis 2010, 13:59

SELİM_ANK yazdı:yine izledim yine tüyler dikildi walla arkadaşlar yapmayın sömürü falan ne alaka ya

Doğru noktaların var fakat insanlara Atatürk'ü sadece reklamlarda izletebilecek duruma geldiysek wah başımıza gelen diyorum...
İnsanlara Atatürk 'ü izletmenin ve hatırlatmanın başka yolları da var, haklısın belki bir reklam filmi kadar çok kişiye ulaşmayacaktır, ama daha etik reklamcılık ve toplumsal fayda için bu şekilde olmaması gerektiğini düşünüyorum...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti SELİM_ANK » 04 Nis 2010, 14:16

ayhani yazdı:
SELİM_ANK yazdı:

Ayrıca Atatürkü bu kadar çok unutturmaya çalışan adam warken biz onu reklamda da, filmde de, dizide de, billboardlarda da kısacası hayatımızın her yerinde görelim ki; unutmak üzere olanlar anlasın ne kadar değerli ne kadar unutulmaması gereken bir insan olduğunu..!

Atatürk'ü tam unutmak üzereyken reklam ile hatırlıyorsak vay halimize !

ben senden benden ve burada atatürkü tanıyan bilen insanlardan bahsetmiorum kimden bahsettiğim belli dolayısıyla vay onların haline!
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir