**ARKADAŞLAR GSM HATTINIZ HANGİSİ İSE ŞİKAYET EDİN**

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

**ARKADAŞLAR GSM HATTINIZ HANGİSİ İSE ŞİKAYET EDİN**

İleti C@GL@R » 06 Nis 2010, 09:57

ARKADAŞLAR YEDİĞİMİZ KAZIĞI GÜN GEÇTİKÇE DAHA İYİ ANLIYORUM...NORMALDE AVEA DAN HANGİ GSM OLURSA OLSUN SANİYE BAZINDA GİDEN KONTOR(PARA) ŞİMDİ DK BİR GİDİYOR BEN 5 SANİYE KONUŞSAMDA 40 KRŞ GİDİYOR 59 SANİYE KONUŞSAMDA 40 KRŞ GİDİYOR BEN HEP KISA KONUSURUM HABERLEŞME AMAÇLI NERDESİN ŞURDAYIM TAMAM GELİYOR PAT GİDİYOR PARALAR..AYRICA AVEA DAN ALDIĞIM 120 DK BEDAVA ESKİDEN SANİYE BAŞI GİDERDİ ŞİMDİ ODA 60 SN DE BİR 1 DK DÜŞÜYOR DAHA ÖNCE MESALA 110 DK 45 SANİYELİK KONUŞMANIZ KALDI DİYORDU..BİNLERCE KİŞİ ŞİKAYETLERİNİ BELİRTTİ DAVALAR AÇILDI BENZİNE ŞUNA BUNA BİRSEY YAPAMIYORUZ BARİ KONUŞMAMIZIN HAKKINI SAVUNALIM....SİZDE BAZI DURUMLARDAN MEMNUN DEĞİLSENİZ ŞİKAYETİNİZİ ONLARA İLETİN..

04 Nisan 2010 13:59

Cep telefonlarında kontör uygulamasına 1 Nisan'dan itibaren son verilirken kontörden liraya geçerken 20 kuruşa gelen 1 kontör 30 kuruşa tükeciye satıldı. Operatörler yüzde 33 zam yaptı. Şikayetler arttı.

Kontörden liraya geçişle birlikte birçok tüketicinin şikayette bulunduğu bildirildi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, yaptığı açıklamada, cep telefonlarında kontör uygulamasına 1 Nisan'dan itibaren son verildiğini, yerine lirayla ön ödemeli konuşmanın başladığını anımsattı.

Geçişle birlikte tüketicinin bazı beklentiler içine girdiğini dile getiren Kaya, şöyle konuştu:

''Tüketiciler, kontör atış periyotlarının saniye bazında yapılması, fiyat ve tarife karmaşalarından kurtulmayı, piyasaya 5 liralık kartların sunulmasını bekledi. Ancak bugün daha da karmaşık hale gelindi. Özellikle 1 Nisan öncesi 20 kuruşa yapılabilen görüşmenin bugün 30 kuruşa yapılabilmesi, hatlarında yüklü olan kontörlerin yüzde 33 eksiltilerek liraya çevrilmesi, birçok tüketicinin başvuru merkezimize ilettiği şikayetlerden anlaşılmaktadır. Yapılan gizli ve anlaşmalı zam, zam yapabilmek için kontörden kuruşa geçiş operasyonu yapıldığını göstermektedir.''

Ülkedeki 65 milyon cep telefonu kullanıcısının 46 milyonunun ön ödemeli kartlarla görüştüğünü ifade eden Kaya, ''Yapılan gizli zam acilen geri çekilmeli, 1 Nisan şakası yapmaktan vazgeçilmelidir. Aksi takdirde gerek Rekabet Kurumu ve diğer ilgili kurumlara şikayetlerimizi iletip, GSM sektörü ile davalarımıza bir yenisini ekleyeceğiz'' dedi.

KONTÖRLERİN LİRA OLARAK YÜKLENMESİ

Sektör firmalarının kontörden kuruşa geçtiklerini belirten sloganlarına rağmen, ücretlendirmede kontör atış periyotlarının süresini uzun tutmaları nedeniyle 10 saniyelik görüşme için 60 saniye ücreti ödendiğini ileri süren Kaya, şunları kaydetti:

''Yine cazip görünen birçok tarife ve kampanyada 2 dakika, 3 dakika gibi süreler için düşük fiyat belirtilmektedir. Tüketiciler, bu gibi tarifelerde 10 saniye görüşseler bile 3 dakika ücreti ödeyeceklerini bilmeli ve tarifesini buna göre seçmelidir. Ancak piyasaya sunulan kartların üzerindeki fiyattan yüksek fiyata satıldığı yönünde ciddi şikayetler de alınmaktadır. BTİK'in bu konuda gerekli müdahalede bulunması gerekmektedir.''

Kaya, piyasada halen 100 kontörlük kartların 21 liradan satıldığını belirterek, ''Yükleme yapıldığında hatta 20 lira görünüyor. Yani tüketici 20 lirayı 21 lira karşılığında satın alabiliyor'' dedi.

Bu haber cafesyaset.com'da 566 kez okundu.

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti onurhan2006 » 06 Nis 2010, 11:18

şahsen vodafone kullanıyorum, avea'nın çekmek bilmeyen iğrençliğinden ve de 2 dk boyunca konuşamama sorunu yaşadığımdan dolayı gözümü kararttım ve vodafone faturalı hatta geçtim, ayda aşağı yukarı 45 lira ödüyorum ve mis gibi tanıdığım herkesle konuşuyorum...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti C@GL@R » 06 Nis 2010, 11:20

en çok kazıgıda vadofone yapmış biliyormusunuz:) nette biraz araştırın..heryöneler için tabi değişen birsey yok sanırım
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti onurhan2006 » 06 Nis 2010, 11:26

caglarkrbyk yazdı:en çok kazıgıda vadofone yapmış biliyormusunuz:) nette biraz araştırın..heryöneler için tabi değişen birsey yok sanırım

ya bu durumdan kontörlü hattı olanlar çok etkilendi malesef,

ben ufak bir matematik hesabı yapayım size

avea'da ayda 150 kontor ben, 150 kontor kız arkadasım her ay alıyoruz, sadece mesajlar ve sabah 5 den aksam 5 e kadar konusma var tabi hat çekerde konuşabilirsen, buna karşılık genellikle 150 kontor yetmiyor ve 50 kontor takviyesi daha yapıyoruz velhasıl aylık biz 60 lirayı doğru dürüst konusamadan aveanın kucagına atıyorduk ama şimdi gayet güzel bir şekilde telefonda konuşabiliyoruz, bide bütün tanıdıklarım vodafone, doğal olarak eş dost akrabayla da hasret giderir olduk yani benim için güzel oldu diyebilirim :)
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti Henien » 06 Nis 2010, 12:00

Al birini vur ötekine. Hiç birinin diğerinden farkı yok. Avea biraz farklı. Onda fatura daha az geliyordu, zira kapsama alanı ve kapasitesi düşük olduğu için her ihtiyacın olduğunda konuşamıyorsun!
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir