Forum Eski Sıcaklığını ve Aktifliğini Kaybetmiş...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Forum Eski Sıcaklığını ve Aktifliğini Kaybetmiş...

İleti cansezerbey » 10 Nis 2010, 09:56

Bu forum sayfasıyla yaklaşık 3 ay önce tanıştım.Çok hoşuma gitmişti arkadaşların muhabbetleri ve bilgi paylaşımları.Ama maalesef şu an ne eski muhabbet var nede bilgi paylaşımı.Herkes kendi aleminde takılıyor.Forum özelliğini kaybetmiş artık.

Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti grey_wolf » 10 Nis 2010, 09:58

bencede sanki eski yoğunluk yok. eskiden bir şey yazdığımızda hemen cevaplar gelirdi. hatta bazen saatlerce aynı konu üzerinde 5-6 kişi tartıştığımız olurdu. şimdi kalmadı bunlar.

nedeni her ne ise düzeltmemiz lazım. yönetime duyrulur.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti jamesdean » 10 Nis 2010, 10:00

:) Katılıyorum...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti delidolu » 10 Nis 2010, 10:10

+1
al benden de 1 o kadar...
katılmamak mümkün değil...

[Burada parmak yukarıda smiley var]
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti xex » 10 Nis 2010, 10:12

Yorumsuz+
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti C@GL@R » 10 Nis 2010, 10:13

site yöneticisi yeni forumla birlikte üye kaybedeceğini söylemişti kayıt sırasında istenilen tc kimlik vs.. sanırım buna etken oldu ayrıca sitenin eski halini beğenenler cogunlukta son olarak pc fazla kullanmayı bilmeyen zaten zar zor konu açan kişiler sitenin değişmesiyle iyice zorlandı aman be dedi gittiler bence:)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti asongur » 10 Nis 2010, 10:19

eski halıne alışmıştık eski hali daha sıcaklık hissi verıyordu..
asongur
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 10 Nis 2010, 10:21

onu bunu bilmem, sebebi ne olursa olsun; bu bizlerin paylaşım/sohbet ortamının körelmesine, adminimizin de gelir kaynağının (fazla gelir getirip getirmediğini bilmiyorum) azalmasına neden olacağı gün gibi aşikârdır.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti cansezerbey » 10 Nis 2010, 10:48

Bu konuda hemfikiriz sanırım arkadaşlar.Konuşulan konular aynı gün gündemden kalkıyor. Sorduğumuz sorunun cevabını alamadan konu anasayfadan kalkmış oluyor.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti Bluedays » 10 Nis 2010, 10:52

Bende düşüncelerinize katılıyorum. Bence site düzeninin değişmesinin buna katkısı büyüktür. İnsanlar alışılmışlıtan kolay kolay vazgecemiyor. Şu an mesela şu sağ ve sol yanda yeşil renk olması alıştığımız düzene biraz benzediği için bizi rahatlattı. Eski düzen bence çok daha iyiydi. İlk bu sitenin ilk hali çok kötü gelmişti bana. Ne yazılar belirgindi ne mesajlar. Hepsi aynı renkti. Neticede ne siteye girme isteğim kalmıştı ne de mesaj yazma isteğim.
Editör arkadaşın emeğine lafım yok, mutlaka bir düşüncesi vardı bunu yaparken ama ben beğenmedim açıkcası ve bir çok insanın da bu yüzden mola verdiğini düşünüyorum.

Sorsalar ben eski düzene geri dönelim derdim..
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti jamesdean » 10 Nis 2010, 11:04

Ben düzenle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Çok fark yok eski formatla yenisi arasında.
Dün bir arkadaşın jant satışı ile ilgili , ''alabilirdim ama fiyat biraz fazla geldi'' dedim. Adam resmen benimle dalga geçti yazdığı cevaplarda. Nasıl bir sıcaklık olacak bundan sonra o arkadaşla aramızda bilmiyorum. Toplum olarak eleştiriye açık değiliz, fikirlerimizi aksi yönde beyan edince tepki büyük oluyor....
Format aynı, insanlar aynı. Birbirimize olan saygımız gün geçtikçe azaldığından sıcaklık ta düşüyor...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti SkodamFabiam » 10 Nis 2010, 11:10

Aslında durumun sitenin yeni haliyle alakası yok bence.
Olay eski üyelerin tekrar kayıt yapmamasında bunun da en önemli sebebi birçok kişinin sahte tc kimlik no kullanmış olması.
Şu anda eski sisteme de geçsek, çok fark edeceğini sanmıyorum.
Sonuçta yeni site gayet güzel bence, link vermek, fotoğraf eklemek vb. eski siteden çok daha kolay, zamanla işlerin yoluna gireceğine, üye sayısının artacağına inanıyorum...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti SkodamFabiam » 10 Nis 2010, 11:13

jamesdean yazdı:Ben düzenle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Çok fark yok eski formatla yenisi arasında.
Dün bir arkadaşın jant satışı ile ilgili , ''alabilirdim ama fiyat biraz fazla geldi'' dedim. Adam resmen benimle dalga geçti yazdığı cevaplarda. Nasıl bir sıcaklık olacak bundan sonra o arkadaşla aramızda bilmiyorum. Toplum olarak eleştiriye açık değiliz, fikirlerimizi aksi yönde beyan edince tepki büyük oluyor....
Format aynı, insanlar aynı. Birbirimize olan saygımız gün geçtikçe azaldığından sıcaklık ta düşüyor...

Bahsettiğin konuyu gördüm o konuda seninle aynı fikirdeyim, insanlar hep övülmeyi takdir edilmeyi bekliyor aksi bir durum olduğunda hakarete varan kelimeleri kullanmaktan çekinmiyorlar...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti lazianke » 10 Nis 2010, 13:50

foruma hız katan bazı arkadaşlar artık fazla takılmıyorlar, mesela ilk aklıma gelenler: hakanerdoğan, mygokhan, İrfanT, minik gibi...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti AhmetH » 10 Nis 2010, 14:15

Kendi adıma konuşacak olursam bir iki üye var iki eli kanda olsa yalvarsa konularına mesaj atmam ... neden bilmiyorum kanım ısınmadı 3 yıllık gözlemlerimin sonucu vardığım nokta bu :D

ayrıca tekrara düşmekten bıktım.. gerçekten bitirici bir bilgim yada tecrübem varsa paylaşırım..
onun dışında yorum yapmak istemiyorum konulara faydası yok zira ..
çünkü birçok eski modelli skoda aracı olan kullanıcıların genel düşüncesi aksine minimum maliyet maksimum eşşeklik mantığı ile davranılan araçları çok seviyorum çok sevimli geliyorlar .. çocukluğum onlarla geçti.. dayımda favorit vardı bizde 98 senesi 0 km felicia aldık ve hala bizde..
dolayısı ile koltuklarındaki naylonları yırttığım 0km kokusunu içime çektiğim bir araca orijinal parça almak istediğimi söyleyince garipseyen zihniyetlerden kaçıyorum :D
aracını seven varsa kendi birşey yapmaya çalışan varsa "kaça çıkar" "kaça patlar" diye biten günü kurtarıcı sorular sormayanlara her zaman yardım ediyorum ...

Gökhan abi İrfan abi gibi eski üyelerimizin kurduğu başka bir skoda forumu var... bu ayyuka çıktı artık bilmiyorum diyorsanız şaşarım :)

iki arada da mekik dokuyorum ben :D iki forumunda hazzı farklı
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti y.emre » 10 Nis 2010, 14:28

delidolu yazdı:+1
al benden de 1 o kadar...
katılmamak mümkün değil...

[Burada parmak yukarıda smiley var]

katılıyorum bu smileylr çok kısıtlı yorumunuza (alkış smiley)
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti octaviaman » 10 Nis 2010, 14:43

Ektiğini biçersin diye birşey var.Kimsenin şikayet etmeye hakkı yok sanırım.Herkes dönüp kendine şöyle bir bakmalı.Ben de dahil.Sevgi ve saygıyla Otomobil üzerine paylaşım yapılması gereken forumda kör döğüşü daha eğlenceli geliyor kimisine.Saygısızca eleştiri yapmak,emeğe saygı göstermemek doğru kabul edilip,yay tel koptuktan sonra ki sözlere takılınıyor.Ben kırk yaşında adamım.Bir sürü araba eskittim.15 yaşından beri direksiyon sallıyorum.Bazı şeyleri hazmedemiyorum.Kendi adıma soğudum olaydan.Yanlış anlaşılmaktan ötürü şu anda abs li ve esp li konuşuyorum:)) Hayırlı olsun.Herşeyin en iyisini diliyorum.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti skodaizm » 10 Nis 2010, 14:59

Bazı üyeler vakit geçirmek, bazı üyeler mal satmak, bazı üyeler müşteri kapmak, bazı üyeler millete dalmak ile uğraşırken, asıl amacı soru sorup birşeyler öğrenmek olan insanlar ve bunlara cevap vermek için çaba gösterenler de yok olup gidiyor.

Cevap arayan ve forumu kullanmayı bilmeyenlere ise'' yok bu konu daha önce defalarca görüşüldü git arama yap'' tavrı ise başka bir sorun.

Birde çok şey bilip diğerlerini bilgileriyle ezenler var ki bunlara birşey demiyorum. Ama sonuçta sitenin kan kaybettiğini de üzülerek görüyorum.

Bahsi geçen diğer siteler güzel gözüksede asıl işlevleri olan mekanikten çok, bazıları sadece araç bakım, parlatma- polisaj konularından ibaret. Buranın müdeavimleri bile orada yazdıkları mekanik tamir konulara cevaptan çok makaralı nasihatlar almaktalar.

Sonuçta iyi de olsa kötü de olsa yinede sorunlara bir nebze cevap bulunan bir forum. Şimdilik benim için devam..

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir