Forum Eski Sıcaklığını ve Aktifliğini Kaybetmiş...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Forum Eski Sıcaklığını ve Aktifliğini Kaybetmiş...

İleti cansezerbey » 10 Nis 2010, 15:07

Arkadaşlar tabi ki bizde bu forumu bırakma niyetinde değiliz.Ama gerçekleri konuşmak ve forumumuzu eski kalitesine tekrar kavuşturmak ne yapmamız lazım bunları konuşmak amacımız.Eski üye arkadaşlarımız ve bilgili skodacılar yeni arkadaşlara ve skodacılara yardımcı olarak ve muhabbetlerin yine eski sıcaklığında olması dileğiyle...

Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti skodaizm » 10 Nis 2010, 15:20

skodaizm yazdı:Bazı üyeler vakit geçirmek, bazı üyeler mal satmak, bazı üyeler müşteri kapmak, bazı üyeler millete dalmak ile uğraşırken, asıl amacı soru sorup birşeyler öğrenmek olan insanlar ve bunlara cevap vermek için çaba gösterenler de yok olup gidiyor.

Cevap arayan ve forumu kullanmayı bilmeyenlere ise'' yok bu konu daha önce defalarca görüşüldü git arama yap'' tavrı ise başka bir sorun.

Birde çok şey bilip diğerlerini bilgileriyle ezenler var ki bunlara birşey demiyorum. Ama sonuçta sitenin kan kaybettiğini de üzülerek görüyorum.

Bahsi geçen diğer siteler güzel gözüksede asıl işlevleri olan mekanikten çok, bazıları sadece araç bakım, parlatma- polisaj konularından ibaret. Buranın müdeavimleri bile orada yazdıkları mekanik tamir konulara cevaptan çok makaralı nasihatlar almaktalar.

Sonuçta iyi de olsa kötü de olsa yinede sorunlara bir nebze cevap bulunan bir forum. Şimdilik benim için devam..

__Hakan Ün__

Yukarıda yazdıklarım, bu sıkıntılı sürecin bir de forumun eski kısayolunun yine eski kullanıclar tarafından kullanılamamasıyla oluştuğu aşikardır.

Hepimizin ortak kaygısıda'' daha iyi nasıl oluruzun bir an önce yolunun bulunup'' , daha güzel bir ortama sahip olmaktır.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti T.T. » 10 Nis 2010, 16:13

Walla bende ne yalan söyliyeyim şu skodam sticker ı isteyip bas bas bağırdıktan sonra. Onca mesaja rağmen bi sonuç çıkmaması bazı eski üyelerin de dediği gibi biz o konuyu ne kadar tartıştık bir bilsen gibi sonuçlandı. Forum konuları filan da değişti. 10 konu dan 9 tırıvırı... Şöyle biraz daha bilgiletici aydınlatıcı olmak gerekir... :(
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti delidolu » 10 Nis 2010, 18:53

T.T. yazdı:Walla bende ne yalan söyliyeyim şu skodam sticker ı isteyip bas bas bağırdıktan sonra. Onca mesaja rağmen bi sonuç çıkmaması bazı eski üyelerin de dediği gibi biz o konuyu ne kadar tartıştık bir bilsen gibi sonuçlandı. Forum konuları filan da değişti. 10 konu dan 9 tırıvırı... Şöyle biraz daha bilgiletici aydınlatıcı olmak gerekir... :(

herşeyde bi hayır vardır misali en azından bu çalışma(ma)lar sonucunda kendine ait skodam temalı bir "avatar"ın olmuş gördüm seni. [burada hareketli gülen smiley var]
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti murat11h1 » 10 Nis 2010, 21:27

Sitenin tasarımı o sitenin her şeyidir Arkadaşlar.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti abdullah » 10 Nis 2010, 23:19

bencede eski düzen çok iyiydi şuan site pek hoş gelmiyor gözüme soluk ve cansız gibi
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti alwaysloser » 10 Nis 2010, 23:45

ben yaklaşık 3 yıldır üyeyim buraya çok güzel arkadaşlıklarımız oldu bazı günler çokta sorunlar yaşadık şimdi ayrı bi yerde toplandık eski arkadaşlarla beraber yine paylaşım yine dostluk devam ediyor ama o eski günlerdeki gibi değil tabi site
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti RoadFighter » 11 Nis 2010, 00:36

Forumdan birisi birşey rica etse icabında fiilen yardımcı olurum ama yazışarak birşeyler paylaşma,fikir beyan etme,forumlarda vakit geçirme falan hakkaten hikaye işler.(miş)

Bu forumda teknik meselelerin zaten esamesi okunmuyor. Fardı,balata vs. idi bunlar tırışkadan işler kusura bakmayın. Sokaktan bir adamı çevirseniz far içine bakarak ampul tipini söyleyebilirken(ki Google çevirin netten) bir forumda "şunun ampulü ne?" süt içtim dilim yandı bâbından sorular sorarsanız o forum ciddiyetini yitirir. (kimseyi kastetmiyorum)

Üniversitede okuyorum,her bilgiye ulaşacağım diye de üniversite hocasına orta okul talebesinin sorduğu soruları sorarsanız sınıftaki öğrencileri ve hocayı sıkarsınız. Bilakis ufuk açacak sorular sorarsanız sınıfı düşünmeye sevkedersiniz.

Genede faydalı şeyler paylaşanlar oluyor nadir de olsa. O kişilere teşekkür ederim. Hiçbirşeye faydalı olamayan birisi olarak forumu uzaktan izlemekle yetineceğim.
Bizzat tanıdığım,uzaktan tanıdığım,sevdiğim,yazılarında bir ağırlık olduğunu düşündüğüm(ama tanımadığım) birkaç kişi dışında forumda bir sıcaklık görmüyorum zaten.

Selamlar.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 11 Nis 2010, 09:36

cansezerbey yazdı:Bu konuda hemfikiriz sanırım arkadaşlar.Konuşulan konular aynı gün gündemden kalkıyor. Sorduğumuz sorunun cevabını alamadan konu anasayfadan kalkmış oluyor.

Budur sorun.

Mesaj yazdığım bir konuyu bulamıyorum ki uğraşmadan. Çoğu zaman da aklıma gelmiyor hangi konulara yazdığım. Sadece ana sayfada ne varsa onlara bir göz gezdiriyorum, çıkıyorum.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti isikayhan » 11 Nis 2010, 10:46

Henien yazdı:
cansezerbey yazdı:Bu konuda hemfikiriz sanırım arkadaşlar.Konuşulan konular aynı gün gündemden kalkıyor. Sorduğumuz sorunun cevabını alamadan konu anasayfadan kalkmış oluyor.

Budur sorun.

Mesaj yazdığım bir konuyu bulamıyorum ki uğraşmadan. Çoğu zaman da aklıma gelmiyor hangi konulara yazdığım. Sadece ana sayfada ne varsa onlara bir göz gezdiriyorum, çıkıyorum.

galiba sorun herkesin GUNCEL SON 20 KONU'ya bakması ve yazması
forumun bölümlerine girip daha önce açılmış başlıklara bakan ve yazan çok az :(
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti by wodoo » 11 Nis 2010, 11:06

Bu forumda zaten hiç sıcak bi ortam yoktu ki, olduysada çoğu yapmacık.. :)

Ve tekrar tekrar (özellikle son zamanlarda) evire çevire aynı konuyu forumda araştırma zahmetine katlanmayarak 50 kere açanlar var..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

İleti tivoli » 11 Nis 2010, 12:57

ben forumun aktifliğinin azaldığına ve bazı üyelerin fazla takılmamasından dolayı ilginin azaldığına katılmıyorum.. tam tersine bence son 3-4 aylık dönemde önceki siteye oranla çok daha fazla konu açılıyor diye düşünüyorum
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti cansezerbey » 11 Nis 2010, 13:09

İşte sorunda bu zaten.o kadar çok konu açılıyor ki adam gibi bir konu hakkında tartışma ortamı olmuyor.Sürekli değişik konu ve bakıyosun bilgi paylaşımı sıfır.Açılan konular hakkında yorumlara bakarsanız en 2-3 yorum var.Oda genelde birbiri ile bağlantısız yorumlar.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti T.T. » 11 Nis 2010, 14:50

delidolu yazdı:
T.T. yazdı:Walla bende ne yalan söyliyeyim şu skodam sticker ı isteyip bas bas bağırdıktan sonra. Onca mesaja rağmen bi sonuç çıkmaması bazı eski üyelerin de dediği gibi biz o konuyu ne kadar tartıştık bir bilsen gibi sonuçlandı. Forum konuları filan da değişti. 10 konu dan 9 tırıvırı... Şöyle biraz daha bilgiletici aydınlatıcı olmak gerekir... :(

herşeyde bi hayır vardır misali en azından bu çalışma(ma)lar sonucunda kendine ait skodam temalı bir "avatar"ın olmuş gördüm seni. [burada hareketli gülen smiley var]

Walla bunun aynısından sanada yapmıştım hatırlarsan o sticker denemelerinde... :)
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti FenerisT » 11 Nis 2010, 15:25

Katifliğin kaybolduğu yok, bakın bu konuya cevap verenlere :)
ka kişi var burada aktif.

sorun her kesin mevcutta olan konuları okumadan tekrar tekrar benzer konuları açması ve gereksiz bilgi kirliliği oluşması bence...
Kullanıcı avatarı
FenerisT
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cevdet demir
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: OCTAVIA 1.6 GLXi 102 bg

İleti skodaizm » 11 Nis 2010, 19:13

FenerisT yazdı:Katifliğin kaybolduğu yok, bakın bu konuya cevap verenlere :)
ka kişi var burada aktif.

sorun her kesin mevcutta olan konuları okumadan tekrar tekrar benzer konuları açması ve gereksiz bilgi kirliliği oluşması bence...

Foruma yeni giren , derdine derman arayan ve daha önce forum işleyişi hakkında teknik bilgisi bile olmayan birinin ( forum üyesi bir çok kişinin daha yeni konu nasıl açılırı, resim eklemeyi bile beceremediği) değil arama yapması buraya üye olması bile bir şansken, yeniden yeniden konu açılmasından şikayet edip ters cevap verileceğine, bu konuların likleri verilse bu insanlarda küsüp gitmez forumda bir avuç birbirini tanıyan( sanal veya gerçek) kişinin şikayet edeceği duruma düşmezdi.

Unutmayalım herkes forum ve bilgisayarı sizler kadar iyi bilemez ve daha önce bir forum deneyimide olmayabilir.

Eski üyeler tekrarlayan konularda yeniden sorular sorarsa bu yadırganabilir ama yeni bir üyeden bunu beklemek ve sebebi direkt buna yüklemek biraz acımasızca olur kanaatindeyim.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti room » 11 Nis 2010, 19:19

Dünya tarihinde az rastlanır bir kış döneminde hayvanlar teker teker donarak ölmekteymiş...

Kirpiler de durumun farkına varmış, soğuktan korunmak ve kendilerini koruyabilmek için birbirlerine iyice sokulmaya karar vermişler...
Ama sırtlarındaki dikenler birbirlerine batınca ayrılmışlar ve onlar da diğerleri gibi ölümün sessizliğine yatmış, soğuk devam ettikçe de birer birer donarak ölmeye devam etmişler...

Sonunda bir karar vermeleri gerekmiş: Ya ölüp yeryüzünden silinecekler ya da dikenlerine rağmen birleşip birbirlerine sokulmayı göze alacaklar...

Akıl baskın çıkmış ve birlik olmuşlar...
Birbirlerine sokularak ısılarını paylaşmışlar, ufak tefek yaralanmalara da hiç aldırmadan. Bu "yarı ilişki"nin getirdiği küçük yaralar ise onları hem hayatta tutmuş hem de yaşamı öğretmiş...

Birbiri için çabalayan insanlar topluluğunun var olması ve devamı dileği ile?
Alıntı.
Kullanıcı avatarı
room
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: metin
Arabanız: roomster 1.4

İleti isikayhan » 11 Nis 2010, 19:22

room yazdı:Dünya tarihinde az rastlanır bir kış döneminde hayvanlar teker teker donarak ölmekteymiş...

Kirpiler de durumun farkına varmış, soğuktan korunmak ve kendilerini koruyabilmek için birbirlerine iyice sokulmaya karar vermişler...
Ama sırtlarındaki dikenler birbirlerine batınca ayrılmışlar ve onlar da diğerleri gibi ölümün sessizliğine yatmış, soğuk devam ettikçe de birer birer donarak ölmeye devam etmişler...

Sonunda bir karar vermeleri gerekmiş: Ya ölüp yeryüzünden silinecekler ya da dikenlerine rağmen birleşip birbirlerine sokulmayı göze alacaklar...

Akıl baskın çıkmış ve birlik olmuşlar...
Birbirlerine sokularak ısılarını paylaşmışlar, ufak tefek yaralanmalara da hiç aldırmadan. Bu "yarı ilişki"nin getirdiği küçük yaralar ise onları hem hayatta tutmuş hem de yaşamı öğretmiş...

Birbiri için çabalayan insanlar topluluğunun var olması ve devamı dileği ile?
Alıntı.

güzelmiş :)
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir