üzücü olay

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

üzücü olay

İleti BURAK MYSTERİO » 11 Nis 2010, 20:37

abiler biraz önce eve geldim ve accayip sinirliyim nedenini anlatayım ben yolda giderken önümdeki aracın yavaş gitmesi yüzzünden sağ şerite geçmek istedim kontrol ettim ama herhangi bir araç gözükmedi tam giriyordum meğerse tam yanımda bir ticari taksi varmış az kalsın sürtüyodum farkeder etmez kendi şeridime geri döndüm ancak taksici benim ona bilerek yaptığımı zannederik hızla bana doğru sürmeye başladı ve önüme kırdı azz kalsın sürtüyodum kılı kılına kurtardım tabi az sövmedim uzun uzun bi ben kornaya bastım bi o sonra basıp gitti oç hiçbişeyde yapamadım taksicilerin ne yapacağı hiç belli olmaz allahından bulsun deyip bıraktım ama sinirden elim ayağım titriyo hala yazıyı bile zor yazıyorum aman siz siz olun taksici ve minibüsçü lerden uzak durun ne yaparsa yapsın aldırış etmeyin sonu köü olabilir hepinize iyi akşamlar

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti tunsew » 11 Nis 2010, 20:54

Doğrudur kardeş. Başka söze gerek yok.
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti WXW » 11 Nis 2010, 21:03

peder bey saolsun, ben trafikte herhangi bir araca (tehlikeli ve dikkatsiz kullanan)her korna caldığımda kızrdı,çalınca ök.zü adam mı yapacaksın diye, dinleye dinleye artık elimi sürmüyorum. her ne sebepten olursa olsun, haklı veya haksız sakin durmaya çalışın, yok yere canınızdan bile olabilirsiniz, geriye sadece pişmanlık ve üzüntü kalır.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti maozkan64 » 11 Nis 2010, 21:05

Geçmiş olsun. En iyisini yapmışsınız.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti BURAK MYSTERİO » 11 Nis 2010, 21:11

bişey yapmaya kalksam oarada beni haşat ederler zaten bende iyisimi gitsin yoluna dedim

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti RoadFighter » 11 Nis 2010, 21:13

Geçmiş olsun.

WXW yazdı:peder bey saolsun, ben trafikte herhangi bir araca (tehlikeli ve dikkatsiz kullanan)her korna caldığımda kızrdı,çalınca ök.zü adam mı yapacaksın diye, dinleye dinleye artık elimi sürmüyorum. her ne sebepten olursa olsun, haklı veya haksız sakin durmaya çalışın, yok yere canınızdan bile olabilirsiniz, geriye sadece pişmanlık ve üzüntü kalır.

Kesinlikle katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 11 Nis 2010, 21:45

trafikte ne sürücülerle ne de yayalarla göz göze gelmemeye çalışırım.
hiçbirşey yoksa bile adamın sinirli anı bana patlar sonra pişman olacağın pekçok şeyi yaşarsın.
ne gerek var.evde bekleyen sevenlerimizi düşünelim yeter.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti cansezerbey » 11 Nis 2010, 21:56

Memleketimizde ciğeri beş para etmez o kadar çok sürücü varki(sözüm meclisten dışarı). Herif Hayvan gibi kullanır birde sana trip atar gider.Sende bir hareket yapsan al başına belayı.En iyisi Görmezden gelmeye çalışmak.En azından 1-2 dakikalığına.Yani olay kapanana kadar.Diğer türlü mazallah ters birisine takılırsın gelir pislik yapar.hem canın sıkılır hemde mağdur olursun...
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti octaviaman » 11 Nis 2010, 22:45

Geçmiş olsun.Hayvanlaşanlardan uzak durmakta fayda var.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti yargic » 11 Nis 2010, 22:50

size başımdan geçeni anlatayım ozaman. sabahın körü işe gidiyorum. kırmızıda durdum. uyanığın teki ters yönden geldi karşımda durdu benden yol istiyor. adam araçta delleniyor sabah sabah başıma belamısın diye bağırıyor. normalde yapacağım şey inip aşağı ne diyorsun la.. şeref..z diyip adamı aşağı almak olur du fakat eşim yanımda bende sabah sabah sıkıntı almayalım diyerek adamla göz göze gelmemeye çalıştım (adamda bundan cesaret buldu tabiki.) ve gayet sakinim. bir baktım adam bağıra bağıra gelmiş benim kapıyı açtı beni yumrukluyor. bende tutup bunu dışarı atıp arabadan indim sağlam birde dövdüm. neyse araya girip araladılar. sonra yarın aynı ışıkta 4 kişi pala ve bıçaklarla saldırdılar kapıları açıp üzerime. meğer pusuya yatmışlar. aracımı ve beni sağlam kestiler. yanımda busefer arkadaş vardı. döner bıcakları beni baya yaraladı. arkadaşın kafayı yardılar. arabanında koldukları parçalandı. arabanın içinden çıkana kadar baya yaralandım çıkınca 2 si kaçtı birini ben indirdim diğerinide arkadaş indirdi. bunları polise verdik bizde hastaneye dikilmeye gittik. şimdi o ışıklardan geçerken boş değilim. bu sefer zannetmiyorum ama aynı şeyi denerlerse onlar için son denemeleri olacak. dava devam ediyor. bu olay maltepede başıma geldi. ve çıkardığım ders şu. karşındakine karşı başını öne eğersen kafanı kesmek isterler. ben ilk gün kendim gibi davranıp aşağı inip derdin ne la. şrr. diye adama kızsam adam pusup kalırdı . o benim sessiz kalmamdan cesaret aldı. sizde trafikte karşınızdakinden tepki alırsanız geri kalmayın üste çıkın yoksa üstünüze çıkarlar. ha birde arabada sağlam sopalar olsun ben kullanmadım ama şimdi iki tane var. sağlı sollu. (bu anlatılanlar şaka değil, şaka gibi ama gerçek. ) bizim bildiğimiz delikanlılıkta, bir erkeğin yanında kadını varken ona yanlış olmaz, ama delikanlılık nerde kaldı hey gidi hey
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 11 Nis 2010, 22:51

artık arabamda sopa yerine biber gazı tasıyorum trafikte gezen magandalara karsı tabi bire bir geldiğimde asla sıkmam ama 3-4 kısının bi adamı dövdüğünü gördükten sonra böyle bişey edindim kendime torpitoda duruyor..
dediğinize katılıyorum taksicilerden pek zarar gelmez çalıştıkları bi hat olmadıkları için ama dolmuş ve minübüsçülerden harbiden korkacaksın aynı hatta çalısan çok arkdsları var dakikasında 10 kişi oluverirler
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti yargic » 11 Nis 2010, 22:56

benim arabada sopa yoktu ozaman ama biber gazı vardı. fakat 1 olayda gerek olmadı kendim hallettim. sonraki gün ise valla biber gazını değil belinde makine olsa çekecek vakit bulamazdık döner bıcaklarından ve demirlerden kendimizi korumak için. döner bıçağına tekme atmak zorunda kalıyor insan,
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 11 Nis 2010, 22:57

g.olsun. iyiki adam koltuk altındaki sopa ile önünü kesmemiş yaparlar yani onuda
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hakanerdogan » 11 Nis 2010, 22:59

Günlük rutinimiz, dert etme :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SELİM_ANK » 12 Nis 2010, 00:44

hakanerdogan yazdı:Günlük rutinimiz, dert etme :)

kesinlikle öle ;) heryerde bu durum varmı bilmiorum ankarada son zamanlarda acayip arttı kendi deyimleriyle ATARLI insan sayısı :)
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti osti01 » 12 Nis 2010, 06:40

geçmiş olsun kardeş olgun davranabilmek zor ve zor olan güzel
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti jamesdean » 12 Nis 2010, 13:24

Dolmuş ve taksilerden hatta belediye otobüslerinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Sinyal,şerit nedir bilmezler. Hep aynı güzergahları kullandıklarından o yolun sahibesi olmuşlar akıllarınca. Polemiğe de hiç girmeyin. Koklaşa koklaşa anlaşamıyorsunuz bir İNSAN olarak. ( Kurunun yanında yaş ta yansın istemem aslında ama sözün özü bu )
Diğer trafik magandalarını da Allah'a havale edip, plakasını cepten Trafik Polisine şikayet etmekten başka çaremiz yok. Edin edin ki, çevirdiklerinde şikayetçi olduğunuz konudan olmasa da Polis mutlaka ceza kesecek bir mazeret bulur....
bir kesit :
Geçen aylarda aracımın sağ şeridinden 160 la geçen bir hyundai üzerime mıcır yağdırmıştı. Sağ şerit dediğime bakmayın, aslında ben en sağ şeritteydim, ama asfaltın bittiği yerdeki patika yoldan geçti herif. Saliselik bi farkla frene önce yavaş ,sonra hızlıca bastım. Basmasam gazetelerin 3.sayfasını süsleyeceğiz, çünkü patika yol bitiyor, asfalta girmesi lazım şerefsizin. Neden sola kaçmadın demeyin, Dar bir yol, Sürekli Kamyon geçen bir karayolu...
Bende önümdekileri sollayıp bastım arkasından, ama o sinirle araba, hayat falan umurumda değil, vuracam o hızla sağından, gebersin. Tam dibine geldim yarım metre yok aramızda, yaktım uzunları, çakıyorum sellektörü.Yanımda kız arkadaşımın suratı bembeyaz oldu.Kolumu tuttu napıyorsun sen diye.. Beynimdeki kan normale dönünce anında şikayetçi oldum. Aradım Trafik Polisini. Allahtan çevremiz geniş. Polis arkadaştan haberlerini aldım acilen, Çevirip her tarafına ceza yağdırmış,farına, sağlık çantasına kadar. Anahtarını vermeden filmlerine de ceza kesip söktürmüşler...
Allaha şükür cana birşey gelmedi, en büyük tesellim. Ona bundan daha büyük ceza olabilir mi ?
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti jamesdean » 12 Nis 2010, 13:25

bu arada YARGIÇ arkadaşımıza tekrar geçmiş olsun. Daha önce de söylemişti, aracın koltuklarında derin kesikler olduğunu...
Boşver arkadaşım, sevdiklerin için bulaşma kimseye...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir