Benzin Zammı Protestosu.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin Zammı Protestosu.

İleti skodaizm » 17 Nis 2010, 19:08

Bizdeki kadar pahalı olmayan ülkelerde bile insanlar protesto ederken. biz kaderimize razı mıyız ne?

Almanya'dan bir protesto manzarası.

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/508740-benzin-fiyati-cok-yukselince

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti C@GL@R » 17 Nis 2010, 19:21

almanyadada pek ucuz değilmiş benzin..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti WXW » 17 Nis 2010, 19:27

geçen discovery de, motorcu aile var ya hani," orange county chopper", küçük olan jeep ine benzin alıyor, (benzinlikte dizel ve lpg de yok zaten hani ben mi yanlış anladım diye şüphe etmemek için), 10 litresi 3 dolar, dünyaya neler oluyor böyle diyordu?!!! hani birimde hata olsa, yani 10 galonu 3 dolar olsa daha fena, 1 galon 3,5 litre:)))))
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti octaviaman » 17 Nis 2010, 20:04

Biz protesto etmek için daha çok geziyoruz. :D Bir yerde bir hata var ama nerde :?:
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti mygokhan » 17 Nis 2010, 20:13

Allah'tan benzin ucuz değil, birde ucuz olsa artık yollara belirli günlerde numara verilierek çıkarız..Şu pahalılıkta bile yollar sıkışık, herkez araba tepesinde, ..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti octaviaman » 17 Nis 2010, 20:17

mygokhan yazdı:Allah'tan benzin ucuz değil, birde ucuz olsa artık yollara belirli günlerde numara verilierek çıkarız..Şu pahalılıkta bile yollar sıkışık, herkez araba tepesinde, ..

Sayın büyüklerimize akaryakıtı ucuzlatmamaları konusunda haklı bir sebep oldu sanki bu:D
Maksat vatandaş mağdur olmasın,nümero alıp yollara çıkmasıjn:P
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 17 Nis 2010, 20:20

octaviaman yazdı:
mygokhan yazdı:Allah'tan benzin ucuz değil, birde ucuz olsa artık yollara belirli günlerde numara verilierek çıkarız..Şu pahalılıkta bile yollar sıkışık, herkez araba tepesinde, ..

Sayın büyüklerimize akaryakıtı ucuzlatmamaları konusunda haklı bir sebep oldu sanki bu:D

Sanırım öyle oldu :lol: Ama inan abi şu zamlarda dahi arabayı park edecek yer bulamıyorum.Şahsi işim için değil, şirket işi için sağa sola gitmem gerekiyor.Haliyle park sorunu yaşıyorum.

Tabiiki zamlardan bıktık, ticaret yapıyoruz, şehir içinde sürekli araç kullanan ekiplerimiz var.Belimizi büküyor bu zamlar.. :(
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 17 Nis 2010, 20:22

Yarından tezi yok 1 Tl indirim var deseler :roll: ne güzel olurdu.Yada Bayram boyunca Benzin 1 TL dir gibi sloganlar duysak :shock:
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 17 Nis 2010, 20:25

octaviaman yazdı:Yarından tezi yok 1 Tl indirim var deseler :roll: ne güzel olurdu.Yada Bayram boyunca Benzin 1 TL dir gibi sloganlar duysak :shock:

Millet özel tertibat yapar, depo'nun ordan hat alıp bagajın içine tank yerleştirir benzini orda depolardı.Bayramdan sonrası için evde benzin saklarlardı sanırım :D

Ben 2.80 TL diyorum, Bu fiyata benzinle rahat rahat dolaşırdım.Bir ara bu fiyattı ne güzeldi ya..20 TL'lik benzin koy 130 km yol yap..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 17 Nis 2010, 20:32

mygokhan yazdı:
Ben 2.80 TL diyorum, Bu fiyata benzinle rahat rahat dolaşırdım.Bir ara bu fiyattı ne güzeldi ya..20 TL'lik benzin koy 130 km yol yap..

Ben o devirde mpi ı dizel gibi kullanıyordum,:cry:
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zekrek » 17 Nis 2010, 23:38

mygokhan yazdı:
octaviaman yazdı:

Sanırım öyle oldu :lol: Ama inan abi şu zamlarda dahi arabayı park edecek yer bulamıyorum.Şahsi işim için değil, şirket işi için sağa sola gitmem gerekiyor.Haliyle park sorunu yaşıyorum.

Tabiiki zamlardan bıktık, ticaret yapıyoruz, şehir içinde sürekli araç kullanan ekiplerimiz var.Belimizi büküyo bu zamlar.. :(

Zamlardan kimse araçlarına binemediğinden park yeri kalmıyordur belki, ucuzlasa herkes bir yerlere gider park yerleri de çoğalabilir. :idea:
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti hakanerdogan » 18 Nis 2010, 11:00

WXW yazdı:geçen discovery de, motorcu aile var ya hani," orange county chopper", küçük olan jeep ine benzin alıyor, (benzinlikte dizel ve lpg de yok zaten hani ben mi yanlış anladım diye şüphe etmemek için), 10 litresi 3 dolar, dünyaya neler oluyor böyle diyordu?!!! hani birimde hata olsa, yani 10 galonu 3 dolar olsa daha fena, 1 galon 3,5 litre:)))))

Muhtemelen OCC nin eski bir bölümüne denk gelmişsiniz, şu sıralar Amerikada benzinin galonu 2,7 USD falandı, yazı orda geçireceğimde araştırıyorum acaba araba alsam mı falan diye düşünmüştüm :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 18 Nis 2010, 11:30

levent kırcanın o güzel videosu aklıma geldi zammınıza koyup ddiyordu izleyin koparsınız..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti murat26 » 18 Nis 2010, 11:56

vatandaşa 3.5 tl ye benzin satan ve aynı benzini amerikaya 75 kuruşa satan zihniyete ne denebilirki...............sen vatandaştan 2.5 tl vergi al amerikaya 75 kuruşa sat.yani rafineri cıkışı 0 tl bile olsa biz benzini 2.5 tl ye alcaz arkadaşlar.bunun gibi binlerce örnek.Ama Atatürk söylemiş bunu ''DAHİLİ VE HARİCİ BEDHAHLARIN OLACAK''işte bunu bilen ve düşünen kaç kişi var?
murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir