Kıbrıs CB seçimleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kıbrıs CB seçimleri

İleti hetepe » 20 Nis 2010, 12:23

Merhaba arkadaşlar, KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerin bizim ekipten Derviş Eroğlu kazandı yakın rakibi morardı, şahsen çok sevindim.
KKTC de çözüm görüşmelerini taviz vermeme politikası ile sürdüreceğini açıkladı ve seçim sonuçları Kıbrıs Rum kesimi tarafından üzüntüyle karşılandı. Bu konu ile ilgili her türlü görüşlerinizi merak ediyorum.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti onurhan2006 » 20 Nis 2010, 15:57

Hayırlısı ne ise o olsun, benim görüşüm bu :)
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti AhmetH » 20 Nis 2010, 19:29

Rauf Denktaş'ı çok severim ilerde nasip olurda erkek çocuk sahibi olursam düşündüğüm bir isim Rauf...

bunun dışında KKTC yi hiç tanımam klişe stratejik, jeopolitik konum vb gibi sıfatlarla önemini anlatan çok duydum ama bilmiyorum işin detayını :(

ancak ilginç gelebilir bir kesimde KKTC nin Türkiye ye hiç faydasının olmadığını aksine yük olduğunu söylüyor
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mygokhan » 20 Nis 2010, 22:15

Bende KKTC'nin ne faydasını gördüm ne zararını..Zararı olabilir.Zira askerlerimizde orda görev yapıyor.

Ama çok önemli bir ülke ve iyi bir konuma sahip olduğunu düşünüyorum..Stratejik açıdan kesinlikle sahip çıkılmalı..

Rauf Denktaş'ın kazanamamasına sevindim...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti yonetici » 20 Nis 2010, 22:55

Türkiyenin Kıbrıs'ı bağımsız yapma çabası benim için koca bir saçmalıktır. Dünyada Kıbrısı devlet olarak tanıyan yok. Biz orayı uluslarası camiada zaten işgal etmiş kabul ediliyoruz kanla aldığımız kendi toprağımızda devlet icat ediyoruz bizden başkada tanıyan eden yok komedi başka birşey değil. Sadece ben böyle düşünsem anlamadığım bir iş var diycem ama bizzat Rauf Denktaş'ın ağzından bir TV röportajında duydum net bir şekilde ben bağımsız bir devlet istemiyorum Türkiye'ye bağlanmak istiyorum diyor. Kabul edersek "ingiliz toprağını işgal etmiş oluruz" diye manasız bir korku ile yıllardır işgal yok biz garantörüz diye geziniyoruz bu yalanada ancak biz inanıyoruz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hetepe » 21 Nis 2010, 07:12

Geçmişten gelen ve hâla toprağımız olarak kabul ettiğimiz KKTC, bence de bağımsız devlet olmamalı, ekonomisi Türkiye tarafından ayakta tutulan ve içerdiği nüfusun çoğunluğu Anadolu'dan gitme olan bir yer...Avrupa Birliği kapsamına girmek için neredeyse Türkiye'yi tanımama noktasına gelmişlerdi, ama Derviş Eroğlu'yu seçmekle taraf değiştirmiş olarak görünüyorlar şu an...En temizi 82. vilayetimiz olarak Türkiye'ye eklenmesidir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir