Öğretmenler Yeni Nesil ....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Öğretmenler Yeni Nesil ....

İleti delidolu » 21 Nis 2010, 10:05

YORUMSUZ.......................

http://haber.gazetevatan.com/canavar-og ... 23/7/Yasam

Canavar öğretmen!

Anasınıfı öğrencisini ayağının altında ezdi!

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ana sınıfındaki ders sırasında öğretmen 38 yaşındaki Firdevs Nar?ın 6 yaşındaki öğrenciye verdiği işkence gibi cezayla ilgili olarak öğretmeni açığa aldı. Olay geçtiğimiz cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İlköğretim Okulu?nun ana sınıfında meydana geldi. Ders sırasında ana sınıfı öğretmeni Firdevs Nar, sözünü kestiğini ileri sürdüğü, adı açıklanmayan öğrenciyi masasının altında yüz üstü yatırıp, ayaklarıyla da üzerine bastı. Küçük çocuğa tekme de atan Firdevs Nar, diğer öğrencilere de ?Öğretmeninizin sözünü keserseniz böyle paspas olursunuz? diye tehdit savurdu. Öğrencileri şoke eden işkenceyi andıran tablo ise stajyer öğretmen tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

---------

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti C@GL@R » 21 Nis 2010, 10:35

stajer öğretmene helal olsun..zaten bu kadının konuşması birseye benzemiyor sanki kürsüde vaaz veriyor anasınıfı cocuğu ne anlar..inşallah ipini çekerler bunun...1 ay sonra tekrar işine dönersede şaşırmam
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti recebov » 21 Nis 2010, 10:35

:P benim çalıştığım anaokulunda işkence yok...
recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 21 Nis 2010, 11:54

Küçücük çocuklara aşırıya kaçanlara lanet ediyorum.Kınıyorum.
Tabiki bu veya benzeri olaylar tüm eğitim camiasına maledilemez.Öğretmenler çürük elmalarını atacaktır bir şekilde.

Bekarken anlamazdım.Çoluk çoçuğa karışıp Baba olduktan sonra bazı şeyleri daha iyi anlıyor insan.

Aslında Osmanlı kafalıyım,Adam gibi bir öğretmene eti senin kemiği benim diyebilecek biriyim.Dedim ya adam gibi bir öğretmene...

Öte yandan,bakıyorum da çocuk okulda arkadaşıyla kavga etse,düşse bi yeri incinse,ya da öğretmen çocuğu biraz azarlasa,ya da normal bir şekilde ikaz etmesine rağmen ,çocuk ağlayarak evinde bunu anlatsa, insanlar hemen gidip öğretmene saldırıyorlar,bu da yanlış.

Herşeyimiz Bize has....Kuralına uygun yaşayamıyoruz....
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti skodaizm » 21 Nis 2010, 12:05

octaviaman yazdı:
Öte yandan,bakıyorum da çocuk okulda arkadaşıyla kavga etse,düşse bi yeri incinse,ya da öğretmen çocuğu biraz azarlasa,ya da normal bir şekilde ikaz etmesine rağmen ,çocuk ağlayarak evinde bunu anlatsa, insanlar hemen gidip öğretmene saldırıyorlar,bu da yanlış.

Herşeyimiz Bize has....Kuralına uygun yaşayamıyoruz....

Kuralına uygun yaşamıyoruz dediğiniz gibi. Sonradan görme, torpille bir mevkiye gelme, ahbap çavuş ilişkisiyle bir iş sahibi olma ve haketmediği para ve itibara bir anda kavuşma yanında da kültürü olmama ile birleşince hem kendini kral sanan eğitmen, yönetici hem de en ufak bir olayı süistimal eden veli öğrenci ve vatandaş profili önümüze çıkmakta.

Çözüm mü? Birazcık kendini eğitme ve kendini karşısındakinin yerine koyup düşünerek; kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapmamak. Ama nerede! ''benim dayım var seni döver'' mantığı yada ''güçlünün zayıfı ezme'' mantığı ile geldiğimiz nokta.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti delidolu » 21 Nis 2010, 13:04

Elbetteki tek örnek genele yayılamaz, ama "herşeyin başı eğitim" derken daha 6 yaşındaki çocuğa bu yapılır mı?
Eskiden benim zamanımda sıra dayağı vardı, tek ayak üstünde durma vardı, kulak çekme/burma vardı, parmaklar bir araya getirtilip cetvelle vurma vardı ama masanın altına yatırılıp paspas niyetine ONUR KIRICI bir davranışı görmek bir yana aklıma bile gelmezdi.
Bu gibi psikolijisi yerinde olmayan insanlar başka başka yerlerdeki acizlikliklerini imkan bulunca adilikle yöneterek egolarını tatmin etmeye çalıyorlar. Ne demişler "insanları tanımak istiyorsan onlara makam ve mevki vereceksin". Al sana makam, al sana mevki... Şimdi 6 yaşında eğilen bu fidandan ülkesi için nasıl faydalı olması beklenebilir ki artık?!! :x
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir