Kene Vakası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kene Vakası

İleti narec » 27 Nis 2010, 14:24

Bugün ilk derse girmeden çocuklar geldi.Okul bahçesinde yakan top oynuyorlardı. 3. sınıf öğrencilerimden birinin boynunda kene vardı, çocuk nasıl ağlıyor, hemen 112 acil servisi aradım hastaneye götürmemi söylediler. Annesini çağırdım bu ot kenesi bişey olmaz diye tuttu çıkardı. Ona rağmen içim rahat etmedi, kimliğini aldım hastaneye götürdüm (ilçe hastanesi:40 km mesafede) kan verdik tahlil yaptılar. 3 günde bir tekrar tahlil gerekiyormuş. İshal, kusma, ateş, diş eti kanaması, ani baş ağrısı vb belirtiler gözükürse acil hastaneye getirmemizi söylediler. İnşallah önemli bir rahatsızlığa dönüşmez.

Son yıllarda nedir bu hayvansal hastalıklar anlamış değiliz. Bir zaman deli dana bir zaman kuş gribi şimdi de kene. Allah hayr eder inş...

Piknik mesire alanlarına, ormanlıklara vb yerlere gittiğinizde pantol paçanızı çorabınızın içine sokun, açık giysiler giyin, imkanınız varsa sprey kullanın, eve döndüğünüzde kesinlikle vücudunuzu kontrol edin. Ya bu böcek yapışsa hissederim vb demeyin. Geçen yıl da karakol komutanıyla balığa gittik ikimizi de kene ısırdı. Gece farkettik. İyce bakınmak gerekiyor yoksa farketmesi çok güç.

Kazasız, belasız, sağlıklı günler diliyorum.

BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti agros » 27 Nis 2010, 17:14

biilgilendirme için tesekkurler. maalesef teknoloji harikası kimyasal silah bu bahsettiginiz hastalıklar. tamamen ilaç sektörünün rant amaçlı yaptığı bişey bunlar.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti BURAK MYSTERİO » 28 Nis 2010, 09:42

abilr farkederseniz ilk önce kuş gribi vakası çıktı o geçti şimdide kene vakası çıktı bence bunu bilerek yaptılar nasıl diye sorarsanız kuş gribinden kurtulmak için tüm tavuk horoz vb kuşları telef etmek gerekiyordu vede ettik zaten ve hemen ardından kene vakası patlak verdi yani onları yiyecek bir kuş türü kalmadı bilirsiniz tavuklar kene gibi hayvanlarla beslenirler bunu birileri bize bilerek yaptılar ama kim olduğunu kimse çözemedi ama siz yinede dikkat edin sağlıcakla kalın...

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir