sgk neden zarar eder

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sgk neden zarar eder

İleti balarest » 03 May 2010, 17:18

arkadaslar sgk hep kamuya calısana yuk olur borcları ıle ama aklıma bırsey takıldı belkıde bır sure zonra bızede olacak ama bır yerde mantık çelısıyor.

bıızm ulkemızde sgk çalısanı-emeklısı vefat edınce gerıde kalanlara erkek çocuklara 18 kız cocuklara evlenene kadar maas odenıyor saglık hızmetı verılıyor buraya kadar normal kız cocugu evlenıyor maası kesılıyor daha sonra bosanınca maas tekrar baglanıyor neden baglanıyor gulu seven dıkenıne katlanır kım ıstıyorsa o sonrasına katlanacak kocası nafaka vermezse babasından saglık ve maas hakedıyor neden. duygusal olarak evet ama mantıksal olarak hayır

dunyada boyle bır sıstemı uygulayan kaç ulke var bılen varsa yazsın
 
balarest
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 246
Kayıt: 11 Tem 2009, 10:58
Nereden: Kayseri

İleti xMEGANx » 03 May 2010, 17:22

1. SGK neden zarar eder çünkü her başbakan oğluna GEMİCİK almak zorundadır ve Oğluna ELMAS MADENİ bulacak kadar para bulması LAZIM bu kuraldır..

2. Olarak ta Kız çocuklarının boşandığı zaman para almaları çok güzel bir uygulama kötü yola mı düşsünler ? annesi babası vefat etmiş kızın kocasıda sapık sa napsın kız ?
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT
 
İleti: 2356
Kayıt: 05 Şub 2010, 19:34
Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti balarest » 03 May 2010, 17:47

tabı anlaşmalı bosanıp aynı evde modern yasam adı altında yasayanlar. yanı ıyı nıyetı suıstımal sadce bızlere mı mahsus
balarest
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 246
Kayıt: 11 Tem 2009, 10:58
Nereden: Kayseri

İleti isnilgiz » 03 May 2010, 18:57

SGK kişi başı (sağlık, emeklilik, malullük vs) 3 lira gider yaptığı ve karşılığında da 2 lira prim toplayabildiği için zarar eder. Normal şartlarda özel sigorta şirketleri bu anlayışla hareket etse batar. Hatta özel sektör sizden 3 lira prim toplayıp sizin için 2 lira masraf yapması gerekir. Yoksa kar etmeycekse niye bu sektörde uğraşsın. Ama devlet öyle değildir. Sosyal devlet olmanın gereği vatandaşa bakmak zorundadır. Dünyanın neresine gitseniz sosyal devlet politikası uygulayan devletlerde durum böyledir. 3 lira gider 2 lira gelir. Tüm bu şartlar altında vatandaşa sunacağı hzimeti artırmak durumundadır karşılığında prim gelirini de artırmak. Hatta Türkiye'de SGK, diğer bir çok ülkenin sosyal güvenlik kuruluşundan daha iyi çalışmaktadır. Özellikle gelişmiş ülkelerde prim oranları daha yüksek ama sunulan hizmet daha düşüktür bizimkine göre. Genelde hortumluyorlar sövüşlüyorlar muhabbeti çok olur. Bütün ülkelerde fırsatını bulan buna da yeltenir ama önlem almak için de kurumlar da mücadele eder.
Ne diyelim Allah devlete zeval vermesin.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 83
Kayıt: 30 Ekm 2006, 02:10


Genel Sohbet ve PaylaşımKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir