Opet'e sonsuz teşekkürler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Opet'e sonsuz teşekkürler

İleti tivoli » 07 May 2010, 16:51

Geçenlerde bir tv kanalında opet yönetim kurulu başkanının Çanakkale ilimiz için yapmış oldukları tarihe saygı projesi belgeseline denk geldim inanılmaz güzel şeyler yapmışlar resmen çanakkaleyi modifiye etmişler sanki.. o gün tarihimize bu kadar sahip çıkan bir kuruma destek olmam gerektiğini düşündüm ve o günden beri artık yakıtımı opet'ten alıyorum.. Böyle güzel şeyler yapanlarada herkesin destek olması gerekir diye düşünüyorum.. Projeyi inceleyebilmeniz açısından aşağıda linkte veriyorum.

http://www.opet.com.tr/tarihesaygi/hakkinda.html

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti SELİM_ANK » 07 May 2010, 17:32

ewet tebrik ediorus opeti burdan ;)
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti SkodamFabiam » 07 May 2010, 18:37

SELİM_ANK yazdı:ewet tebrik ediorus opeti burdan ;)

Temelde güzel bir olay ama bu sosyal sorumluluk projeleri bana hiç samimi gelmiyor. SAttığın yakıtın litresinden %40 kazanç sağla, ondan sonra da okul yaptır restorasyon yap... Bunlar zaten bizim cebimizden çıkan paralar arkadaşlar... Yaptığı herşeyide kuruşu kuruşuna kurduğu vakıf üzerinden vergiden düşüyorlar...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti FenerisT » 07 May 2010, 19:33

Temelde güzel bir olay ama bu sosyal sorumluluk projeleri bana hiç samimi gelmiyor. SAttığın yakıtın litresinden %40 kazanç sağla, ondan sonra da okul yaptır restorasyon yap... Bunlar zaten bizim cebimizden çıkan paralar arkadaşlar... Yaptığı herşeyide kuruşu kuruşuna kurduğu vakıf üzerinden vergiden düşüyorlar...[/quote]

+1
sonuna kadar katılıyorum, bunlar tamamen duygu sömürüsü, insanları kandırmak, pahalıya satığı ürünü böle milli değerler arkasına saklanarak örtbas etmek amaçları.
Kullanıcı avatarı
FenerisT
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cevdet demir
Arabanız: OCTAVIA 1.6 GLXi 102 bg

İleti SELİM_ANK » 07 May 2010, 19:37

oyle tabi ancak diğer petrol şirketlerinden duydunuzmu bu tür bir davranış.. ben duymadım şahsen hiç yapılmamasından kar'ın tamamen cebe atılmasından daha mantıklı bir durum sonuçta
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SELİM_ANK » 07 May 2010, 19:38

ayrıca benzinin ltresnden ne kadar kazandığı bizim sorunumuz değil o adamın sorunu ister %2 kazanır ister %80 kazanır ypabileceğin tek şey benzin almamak olabilir :)
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SkodamFabiam » 07 May 2010, 20:27

Diğer petrol şirketleri de uğraşıyorlar bazı işlerle işte o çok önemli değil.
Şirketlerin ne kadar kazandığı nasıl bizim sorumuz olmaz! Benzine para vermiyor musunuz siz?
Petrol şirketleri tekel konumundadır ve senin benim seçtiğim hükümetler bu sektörü denetlemek zorundadır.. Denetlenmezse maliyeti 1 Tl lik yakıtın üzerinden 1.30 Tl petrol şirketi para kazanır; kazandığı bu parayı merkeze aktarır tek kuruşunu faaliyet gösterdiği ülkede bırakmaz, karının %0000000000,1 ile de göz boyamaklık bir iki proje yapar... biz de oh ne güzel deyip seviniriz bilmeyiz ki bizden misli misli çıkmaktadır o para...
Bahsettiğimiz ciklet değil benzin yani zorunlu mal dikkatini çekerim, almazsam neyle ikame edeceğim ? Düşünsene Türkiye'de ekmeği 5 kişinin ürettiğini ve aralarında anlaşıp ekmek fiyatının 5 TL olarak belirlendiğini benzinde aynı şey hiç farkı yok !
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tivoli » 07 May 2010, 21:31

firmaların bazen ticari birtakım hesaplar yapmaları konusundaki samimiyetsizliklerine, ikiyüzlülüklerine bende sizler gibi katılıyorum ancak sizlerinde bahsettiği gibi bizler bu yakıtı istasyonlardan ve devlet tarafından belirlenen vergilerinide ödeyerek pahalıyada olsa almak zorundayız başka seçeneğimizde yok ancak burada benim çok hoşuma giden şey, bir akaryakıt firmasının tarihimize tanıklık etmiş topraklarımıza bu denli sahip çıkma arzusu olmuştur bunun altında ticari bir takım hesaplar bile yatıyor olsa işe yarar dişe dokunur ve yöre halkına faydalı olacak bir reklam olduğunu düşünürüm. belki diğer firmalarında bir takım hayırsever yardımları vardır mutlaka ama opet'in projesi insanın ruhunu okşayacak ve gururlandıracak cinsten.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 07 May 2010, 22:09

düşüncenizze saygı duymakla beraber, ben de orman konulu 1 çift laf etmek isterim.

kampanya: tema vakfı meşe ormanı için bağızlarınızı her zaman kabul eder.
gazetevatan haberi: orman bakanı oğlu maden açsın/işletsin diye ormandaki ağaçların kesilmesini sağladı.

al bi de burdan yak...
artık kime/neye inanacağını şaşırıyor insan....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti lazianke » 07 May 2010, 22:41

opeti tebrik ediyoruz...
(da yakıtını da kullanmıyorum. bir dönem takılmıştım, ama luk oilin yakıtı daha iyi geliyordu vazgeçtim)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti diseqc » 08 May 2010, 07:18

ebet ülkeme bir çivi çakanın arkasındayız ama yakıtından ben pek memnun kalmadım oyüzden almayıda düşünmüyorum
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti balarest » 08 May 2010, 08:21

arkadaslar yakıtınn fıyatı tamamıyle vergı yuku ıle alakalı dıye dusunuyorum bırde yakıtın kotulugu sanırım bayıı etkılyor yınede yıllardır bakıma muhtac yerlere el attıkkları ıcn kutluyorum
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti C@GL@R » 08 May 2010, 08:31

dha önce sadece opetten alırdım lpg sindeki katkı yüzünden ve opetin sahibine kızdığım için sadece arabamı yıkatmak için gidiyorum..tebrik ederim opeti...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti SkodamFabiam » 08 May 2010, 09:09

selcukbaglar yazdı:arkadaslar yakıtınn fıyatı tamamıyle vergı yuku ıle alakalı dıye dusunuyorum bırde yakıtın kotulugu sanırım bayıı etkılyor yınede yıllardır bakıma muhtac yerlere el attıkkları ıcn kutluyorum

Değil işte arkadaşım, petrolün fiyatı %28 düştüğünde petrol firmalarının neden fiyatları düşürmediğini söyleyin bana o zaman... Petrolün varil fiyatı arttığında artışı fazlasıyla yansıtıyorlar(0.12 TL lik artış 0.24 TL oluyor mesela) varil fiyatı azaldığında ise fiyatlar sabit kalıyor!

Lütfen biraz daha uyanık olalım, kamuoyu nezdinde oluşturulmak istenen genel kanı vergilerin yüksek olduğu ve bu sebeple petrol fiyatların çok yüksek olduğudur, madalyonun diğer tarafı unutturulmaktadır... Yanlış değildir doğrudur vergiler yüksektir(aslında bunun bir takım gerekçeleri de vardır ama tabi en büyüğü bütçe açığını yamamaktır) fakat EKSİKTİR petrol şirketleri de fahiş fiyat uygulamaktadır.

Vergi konusunda ise akaryakıtta vergi teorik olarak yüksek olmalıdır zaten, ne kadar yüksek olması gerektiği tartışılır.
Eğer akaryakıt üzerindeki vergi gerekenden fazla düşürülürse, temel olarak

- zaten yüksek olan akaryakıt ithalatının çok daha fazla artarak cari açığı daha da genişletmesine
- ucuz olan akaryakıtın tüketiminin artarak çevreye ve insan sağlığına daha fazla zarar vermesine
sebep olunur
- Ayrıca ve hükümetler açısından diğer bir önemli bir boyutu milyarlarca $ lık kaynaktan mahrum kalınır.

Sonuçta, karşılıklı olarak petrol şirketleri ve (EPDK)devlet; cari açığı, çevre zararını, kamu gelirlerini ve şirket karlarını en uygun oranlarda dengeleyip fiyatları düşürmelidirler.
Tekrar etmek fayda var bir damla petrol için savaş çıkaran şirketlerin (şirket güdümlü devletlerin) 1krş daha pahalı yakıt satmak için de yapmayacakları şey yoktur!

NOT: Yanlış anlaşılmak istemem bende ülkeye bir çivi çakanın arkasındayım ama ben, aynı kişilerin senin benim ve ülkemin geleceğinin tabutuna da bir çivi çakıyor mu, ona bakarım...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti balarest » 08 May 2010, 09:18

çunkı devlet bır gecede sıvı yakıt uzerındekı vergılerı artırdı
en cok ben magdur oldum ıstanbula 120 tl ıle gıdeckken pazar gunu yakıt alsaydım salı gunu yakıt aldım 150 tl ıle gıttım

SkodamFabiam yazdı:
selcukbaglar yazdı:arkadaslar yakıtınn fıyatı tamamıyle vergı yuku ıle alakalı dıye dusunuyorum bırde yakıtın kotulugu sanırım bayıı etkılyor yınede yıllardır bakıma muhtac yerlere el attıkkları ıcn kutluyorum

Değil işte arkadaşım, petrolün fiyatı %28 düştüğünde petrol firmalarının neden fiyatları düşürmediğini söyleyin bana o zaman... Petrolün varil fiyatı arttığında artışı fazlasıyla yansıtıyorlar(0.12 TL lik artış 0.24 TL oluyor mesela) varil fiyatı azaldığında ise fiyatlar sabit kalıyor!

Lütfen biraz daha uyanık olalım, kamuoyu nezdinde oluşturulmak istenen genel kanı vergilerin yüksek olduğu ve bu sebeple petrol fiyatların çok yüksek olduğudur, madalyonun diğer tarafı unutturulmaktadır... Yanlış değildir doğrudur vergiler yüksektir(aslında bunun bir takım gerekçeleri de vardır ama tabi en büyüğü bütçe açığını yamamaktır) fakat EKSİKTİR petrol şirketleri de fahiş fiyat uygulamaktadır.

Vergi konusunda ise akaryakıtta vergi teorik olarak yüksek olmalıdır zaten, ne kadar yüksek olması gerektiği tartışılır.
Eğer akaryakıt üzerindeki vergi gerekenden fazla düşürülürse, temel olarak

- zaten yüksek olan akaryakıt ithalatının çok daha fazla artarak cari açığı daha da genişletmesine
- ucuz olan akaryakıtın tüketiminin artarak çevreye ve insan sağlığına daha fazla zarar vermesine
sebep olunur
- Ayrıca ve hükümetler açısından diğer bir önemli bir boyutu milyarlarca $ lık kaynaktan mahrum kalınır.

Sonuçta, karşılıklı olarak petrol şirketleri ve (EPDK)devlet; cari açığı, çevre zararını, kamu gelirlerini ve şirket karlarını en uygun oranlarda dengeleyip fiyatları düşürmelidirler.
Tekrar etmek fayda var bir damla petrol için savaş çıkaran şirketlerin (şirket güdümlü devletlerin) 1krş daha pahalı yakıt satmak için de yapmayacakları şey yoktur!
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir