Elektronik reçete geliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Elektronik reçete geliyor

İleti Korfez » 21 May 2007, 21:22

Sağlıkta yeni bir reform daha hayata geçiyor. Eylülde reçete devri kapanacak. Eczacı, hasta takip numarasını sisteme girdiğinde, hangi doktorun hangi ilaçları yazdığını görecek. Akıllı kartla desteklenecek sistem, sağlık karnesini, sevk kâğıdını ortadan kaldıracak. Denetim kolaylığı ise birçok yolsuzluğu bitirecek.

SSK ve Bağ-Kur'luların özel hastanelerde tedavi olabilmesi, ilaçlarını istediği eczaneden alabilmesi gibi reformlara bir yenisi daha ekleniyor. Reçete devri bitiyor, bir türlü okunamayan doktor yazısı tarihe karışıyor, sağlık karnesi, sevk kâğıdı gibi uygulamalar yerini elektronik işlemlere bırakıyor.

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'nın tek çatı altında birleştiği Sosyal Güvenlik Kurumu, eylül ayından itibaren söz konusu reformları hayata geçirecek. Medula sistemi adı verilen uygulamanın işlerlik kazanması için hastanelere 120 gün hazırlık süresi verildi. Medula sisteminde en belirgin değişiklik, reçetelerin elektronik ortamda yazılması olacak. Doktor, hastanın eline reçete tutuşturmayacak. Hasta, kendisine verilen takip numarasıyla gittiği herhangi bir eczaneden ilaçlarını alabilecek.

KAYNAK:Zaman gazetesi

 
Korfez
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 22 Şub 2007, 22:42

İleti gelincik » 21 May 2007, 22:23

süper olacak yani hele bnm gibi hastaneden çıkmayanlar için :))))
gelincik
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 19 Mar 2007, 15:19

İleti lazianke » 21 May 2007, 22:59

hadi hayırlısı...

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 289
Kayıt: 01 Tem 2006, 07:29
Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize


Genel Sohbet ve PaylaşımKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir