Neden skoda almalıyım???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Neden skoda almalıyım???

İleti oskaya » 30 May 2010, 22:54

Arkadaşlar ben bi devlet memuruyum ve henüz yeni evlendim.Şimdi de sıra arabaya geldi..15000 tl ye kadar bi araç almayı düşünüyorum ve Fabia'lar dikkatimi çekti.

Sizlerde skoda kullanıcıları olarak bu araçların artılarını eksilerini yazarsanız çok sevinirim..Görünüşü ve konforu gayet güzel gibi...Acaba yedek parça fiyatları, yakıt tüketimi ve performansı, arıza çıkartıp çıkarmadığı gibi konularda yorum yaparsanız çok yardımcı olursunuz..

oskaya
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir

İleti taner_octavia » 30 May 2010, 23:03

kullanımı konforlu vw kalitesi apaçık.debriyajın ve direksiyonun yumusaklıgını cogu sıfır araclarda dahi bulamassınız.101 beygir alırsanız atik olur.gaz taktırırsanız ekonomik olur.aracı alırken zaten ekonomik olur.beni hic pisman etmedi.sitede sorunlar yasanıyor ama cok sukur ben hic bi sorun yasamadım.bundan sonraki aracımda muhtemelen yeni octavialardan olucak inş.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti xex » 31 May 2010, 10:30

Aynen taner arkadaşımıza katılıyorum.

Fiyatına göre arabamda çok memnunum konforu, kullanımı çok hoşuma gidiyor.

Bende skoda fabia 1.4 101 bg 2001 model var arabayı gören 2001 model olduğuna inanmıyorlar..
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti jamesdean » 31 May 2010, 10:42

Oskaya,
biraz önce haftasonu TDI Fabia aracımla yaptığım değerlerle ilgili konu açtım. Bi nebze etkilenirsin belki : P.p
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti quickcan » 31 May 2010, 14:58

bir çok insan aa skoda diyor ama binince farkı görüyor.. tamamen vw kalitesi...benzinli düşünüyorsanız 101hp almanızı tavsiye ederim...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti faruk_sakarya » 31 May 2010, 15:39

Güzel soru,ben toyota fabrikasında calısıyorum.Param yetseydi kuskusuz tercihim toyota olurdu fakat ben neden sana skoda fabia tercih ettim hemen yazayım.işin içinde oldugumdan dolayı güvenlik donanımı,konfor donanımı,performans ve yakıt konusunda bir-iki ufak sey söyleyecegim. bendeki arac suan skoda fabia 2002 elegance.1,4 16 valve 101 hp..bu aracı fiyat ve konfor olarak anlatacagım,internette saydıgım özelliklerdeki aracların piyasasını arastır kendin karar ver...

1)güvenlik donanımı:Abs,asr(traction yani çekiş kontrol sistemi-patinaj yapmayı dilersen engelleyebiliyorsun,buzlu ve cakıllı yollarda çok kullanışlı),çift hava yastıgı(sürücü ve yolcu),Esp(elektronik stabilize kontrol)panik fren destegi(ani frenlerde aracın savrulmuyor.)ımmobilizer(wıreless yani kablosuz kilitleme,aracını kilitledikten sonra motor ve tüm elektronilk donanım kilitleniyor.uyku modu gibi)4 disk fren..ve en önemlisi servolelektronik direksiyon kutusu(hıza duyarlı sertlesiyor)
2)konfor donanımı:sis lambası,koltuk ısıtma(sürücü ve yolcu koltugu için 5 kademeli)torpido sogutma(3 gözlü-2'si torpido gözünde birisi direksiyonun sol altındaki gözde bir cubuk var ''On-Off'' orada)far yükseklik ayarı,iç aydınlatma ayarı,harita lambası,kapı panzut aydınlatmaları,4 cam otomatik,cocuk kapı ve cam kilidi,tabiki merkezi kilit,elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar..Arka koltuktaki yolcular için ön iki koltugun altında aırduck(kalorifere baglı havalandırma parcaları,kalorifer yada klima acip ayaga verdiginizde onlarada özel gidiyor..)unuttugum sey varmı bilmiyorum..yol bilgisayarı(cam suyu bitince bile ikaz veriyor gerisini sen hesap et)
ha ben aracı aldıgımda xenon,tüp ve cam filmide vardı üstünde:)
3)performans:101 hp ile ısıklarda kalkısta 1,6 araclara takıyorum:)2000 yılına kadar olan opellerin 1,6 motorlarına bakın 105 beygir.bu arac 101 beygir 1,4..yukarıda saydıgım özelliklerde 15000 civarı bir paraya baska model araba bul valla bende alıcam..Toyota alayım dedim 2002-2004 arası 20000den baslıyor temizleri 25000 civarı..

Aracın olumsuz yönleri:Bence yok ama alıcaksan 101 hp al,ve almadan önce kazası belası olmadıgından emin olduktan sonra tüm fonksiyonlarını kontrol ettir..(4 cam çalısıyormu,klima çalısıyormu,yol bilgisayarında hata lambası olmasın)gibi seyler..Birde bu ara çok sık okuyorum sitede direksiyon pompası arızası yada böyle lanse ediliyor bizlere paramız yenmek için ama yapti benim aracımda da ..Suan konuyu takip ediyorum..bu olursa canın sıkılır ama çözümü cok pahalı değil ben 500 tl ye halletmistim..Neyse cok yazdım bunu oku bitir,sonra anlamadıgın olursa ben yazarım:)Saygılar...
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti faruk_sakarya » 31 May 2010, 15:41

birsey daha otobanda 200 km yaptım ben,dahada 6000 devire tam ulasmamıstı (aracım tüplü olmasına ragmen:)
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti önder38 » 31 May 2010, 17:28

ben param skodaya yettiği için aldım. aldığım araç 20 bin lira, 2006 model turbo dizel fabia ambiante. bu kalitede, sağlamlıkta, konforda (donanım) ve yakıt cimrisi diğer markaların araçları en az 23-30 bin lira...
mesela;
citroen c4--- 25 bin
wolkswagen polo--- 25 bin
peogeot 307--- 24 bin
renault megane--- 26 bin
ford focus--- 25 bin
....vs gibi fiyatları var. fabianın saydıklarım ve sayılabileceklerin yarıdan çoğundan daha iyi olduğu kesin. bu fiyata bu kalite. fabia böyleyse, diğer modeller de alınır yani...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti RAZOR10 » 31 May 2010, 20:30

temiz bi fabia bul we korkmadan al.pişman etmeyecektir sizi. her gün 1 az daha sewersiniz aracınızı.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti ayhani » 31 May 2010, 23:03

Çünkü octiyi çok seviyorum :D
Tabi param mersedese yetse hemen skodayı satardım o başka 8-)
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti crazyboy3506 » 01 Haz 2010, 01:34

merhabalar ;

hocam bende fabia 101hp elegance modeli var lpg li. sürekli ankaradan izmire ailemin yanınan gidiyorum.ankadan lpg deposunu dolduruyorum yolda hiç lpg almadan izmire gidiyorum. yakıt konusunda çok ekonomik bu araçlar ayrıca hız sabitleme var aracımda istediğin hıza ayarlıyorsun sonra keyfine bakıyorsun. arakadaşlar zaten diğer özellikleri yazmışlar bu özellikteki başka model araçlarla kıyaslarsan farkı zaten göreceksin.babam bile yılların şahincisi aracımı görünce ilk bune skoda alınırmı falan dedi. araca bindi sürdü şahinin artık ömrü doldu skoda alıcam demeye başladı.düşünün artık siz gerisini.
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim
Nereden: Ankara

İleti C@GL@R » 01 Haz 2010, 07:05

skoda almak su regal reklamlarına benzer almazsan aklını seveyim senin der çatttt tokatı yersiniz.bilmem anlatabildimmi. :)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti oskaya » 04 Haz 2010, 09:33

yorum yapan arkadaşlara çok teşeşkkürler.Bu kadarı benim için yeterli. artık kafamda netleşti bi 101 lik fabia elegance...
oskaya
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir

İleti fayman » 04 Haz 2010, 10:31

HŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN.15000 TL MAKAMRACI SAHİBİ OL İNŞALLAH
2001 FABİA ELEGANCE
Kullanıcı avatarı
fayman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fikret AYMAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: FABİA ELEGANCE 1.4i

İleti fayman » 04 Haz 2010, 10:35

BİRDE HİÇ KİMSENİN BAHSETMEDİĞİ KÖTÜ BİRŞEYİNE DİKKAT ET.....!
DİREKSİYONA OTURDUĞUN ZAMAN YOLU NE KADAR DAHA UZATABİLİRM DİYE KENDİNCE BAHANELER ÜRETTİRİYORSUN. ÇÜNKÜ O KOLTUKTAN İNMEK İSTEMİYORSUN, O SİMİDİ HİÇ BIRAKMAK İSTEMİYORSUN....! HELE HELE BENİM GİBİ 17 YAŞINDA OĞLUN VARSA, VEDE "BABA BEN KULLANYIM DERSE" BUNU NASIL KANDIRIM DİYE BAHANE BULMAKTA ZORLANIYORSUN....!
2001 FABİA ELEGANCE
Kullanıcı avatarı
fayman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fikret AYMAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: FABİA ELEGANCE 1.4i

İleti karadağ » 04 Haz 2010, 13:17

Bende yeni aldım arabayı. fabia 2004 tdi benimde ilk arabam. ilk önce çevrem alma skoda yı ne yapacaksın dedi. fakat benim içim ısındı elimdeki parada ona yetti aldım. 3 ay oldu. Şunu rahatlıla söyleyeyim bu fiyatlara bu konforu sana başka hiçbir marka veremez. yol tutuşu harika. iç konfor oldukça yeterli. arka koltuk aralığı biraz dar gibi ama yeni evliyim demişsin sana sıkıntı olacağını sanmıyorum. klima yol bilgisayarı abs v.s v.s temiz bir fabia bulursan al derim çok memnun kalırsın.
karadağ
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Samsun
Arabanız: artık yok

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir