direksiyon sınavı..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

direksiyon sınavı..

İleti BEKİR_34 » 08 Haz 2010, 15:46

merhaba abilerim dostlarım. :idea:bu cumartesi direksiyon sınavım var bu yuzden sizden bir kaç tüyo istiyorum..direksiyonum gerçekten iyi ama bazı direksiyon sınavına giren arkadaşlarım ve direksiyon hocamız beni korkuttu biraz :( bu arkadaki muhteşem ikilinin sağı solu pek belli olmuyormuş hocamız anlattı geçen sınavda ağır vasıta ehliyeti olan biri varmış çoğu kişiyi bırakmış.. :x ne yapmam gerekir şu emniyet kemerini unutuyom hep çünkü normalde pek kullanmam o yuzden bırakıyolarmış..bana pek bişey soylenmedi acaba nasıl olacak bu sınav bide sınavı geçtiğimi varsayarsak kaç gün sonra ehliyet elimde olur... :?:

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MAKİNE BÖLÜMÜ
Kullanıcı avatarı
BEKİR_34
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BEKİR TANYEL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA-FAVORİT-136L

İleti y.emre » 08 Haz 2010, 15:56

bunu gittiğin sürücü kursu anltması lazımdıı
ilk önce emniyet kemerini daha sonra aynalarını kontrol edip dikiz aynasnı kendi göre ayarlamalısın daha sonra sinyal verip yola çıkacaksın en son olarak arabadan inerken kapıyı sol elle değil sağ elle açacaksın arkadan araba geliyormu diye bakıp.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti y.emre » 08 Haz 2010, 15:57

bende alışkanlık iki elle direksynu kesinlikle tutmam tek elim viteste olur kolçağa dayarım kolmu öyle kullanırım fakat sınavda kesinlikle vitesi değiştirdikten sonra iki elle tut direksiyonu.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti hakanerdogan » 08 Haz 2010, 15:58

Bin, kayışını bağla, aynaları koltuğu ayarla, yola çıkmadan hem aynadan hem kafa döndererek bak sağına soluna, sinyalini ver, adam gibi kaldır arabayı hoplatma, ani hızlanma, zırt pırt şerit değişme, sert fren yapma gereksiz, döneceğin tarafa göre ışıklı kavşağa gir, hadi geçmiş olsun.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti quickcan » 08 Haz 2010, 16:07

y.emre yazdı:bunu gittiğin sürücü kursu anltması lazımdıı
ilk önce emniyet kemerini daha sonra aynalarını kontrol edip dikiz aynasnı kendi göre ayarlamalısın daha sonra sinyal verip yola çıkacaksın en son olarak arabadan inerken kapıyı sol elle değil sağ elle açacaksın arkadan araba geliyormu diye bakıp.

kapı neden sağ elle açılıyor anlayamadım.. :S

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti hakanerdogan » 08 Haz 2010, 17:00

quickcan yazdı:
y.emre yazdı:bunu gittiğin sürücü kursu anltması lazımdıı

kapı neden sağ elle açılıyor anlayamadım.. :S

Mantıken insan fiziği gereği sağ elle açmak için kapıyı sola doğru dönersin ki bu vesileyle soluna bakıp kontrol çekebilesin kapıyı açmadan araba falan geliyor mu diye.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir