inekler geldi hayırlı olsun:))

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

inekler geldi hayırlı olsun:))

İleti WXW » 09 Haz 2010, 18:21

Yorumsuz:))

Üç tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen çipurayı çiftlikte yetiştirmeyi başaran Türkiye, dünyanın en güzel meralarına sahipken, ineği de taaa Uruguay?dan getirmeyi başardı.

*

Yeterli ineğimiz yok çünkü.
Koyun sayımız iyi.
Öküz de getireceklerdi aslında.
Şöyle bi baktılar etrafa...
E yeteri kadar var.

*

Var ama, hayvan başka şey...
Hayvancılık başka şey maalesef.

*

(Bakın, bu Uruguay?dan ilk önce Lugano gelmişti bize;Fenerbahçe?ye... Tosun gibi çocuktur maşallah, bonservisi 6.5 milyon Euro?ydu, 4 yılda ödenen para 14.5 milyon Euro... Uruguay ineklerinin tanesi, 1.800 Euro... 8 bin tane gelecek, onlar da 14.5 milyon Euro... Hadi diyelim, inek yetiştiremiyoruz... Bi tane Lugano yetiştirip Uruguay?a göndermeyi becerebilseydik, inekler bedavaya gelecekti yani... O nedenle, Lugano?nun kaptanı olduğu Uruguay milli takımı Dünya Kupası?na katılıyor... Biz ise Uruguay ineklerinden mangal yapıp, Kupa?yı televizyondan seyredeceğiz anca.)

*

Top çevirmeyi bırakıp, kıyaslarsak...
Türkiye?nin nüfusu 72 milyon.
Alt tarafı 10 milyon ineği var.
Uruguay alt tarafı 3.5 milyon kişi.
13 milyon ineği var.

*

Netice itibariyle öz?et?

*

Üç çocuk değil marif?et...
Üç inek yapmak mahar?et.

Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti RAZOR10 » 09 Haz 2010, 18:33

aslında söylenecek çok şey war. hadi hayırlısı bakalım :)
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti balarest » 09 Haz 2010, 19:17

bız turkler cılgın oldugumuz kadar emeksız yemek konusunda doktora yapmıs kısılerız. hayvancılık neden gelısmez devlet odenek verır hayvancılıkla alaksı olmayanlar gıder alır. yok ben sunu yapıyorum bunu yapıyorum dıye devlet hesap eder bıze su kadar basvuru yapıldı ıstatıstık yapar et rekoltesı yeter dıye bır de devletcıgım bakmıskı ortada mahsul yok mahsul omayınca hasat da yok. kurunun yanında yaş da yanıyor. bır ulkede ureten ıle tuketen kazanmıyorsa aradakı kazananlara dıkkat etmek gerek. cıftcı ben 20 krs satıyorum dıyor tuketıcı ben 1 lıra yıorum dıyor
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir