Skodalarınızla Maksimum Kaç Bastınız??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skodalarınızla Maksimum Kaç Bastınız??

İleti alpino » 13 Haz 2010, 14:53

2-3 kere 195'e kadar çıktım. ama kesinlikle gereksiz bu kadar hız yapmak. önemli olan hızlı değil güvenli gitmek.

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti SkodamFabiam » 13 Haz 2010, 15:33

WXW yazdı:
SkodamFabiam yazdı:Tepkili arkadaşları anlıyorum amacım özendirmek değil, max kim kaç yaptı onu öğrenmek o kadar...
Yoksa bende aşırı hızdan hoşlanmayan ve getireceği sonuçları çok iyi bilen bir insanım...
İyi ki açmışım konuyu tekrar bu konuyu konuşmamıza sebep oldu.

samimi bir şekilde sormak isterim, öğrenince ne geçti elinize. eminim siz de kimseyi bu konuda özendirmek değildir.ama "skodalarınızla maksimum kaç BASTINIZ" açıkçası bence rahatsız edici. önceki mesajımda da yazdığım gibi. yaptıklarımızın bir amacı olmalı.çünkü bahsettiğiniz konu "canım istedi yaptım" veya "keyiften yaptım" diyebileceğiMiz konulardan biri değil.Konuyu açmanız vesilesiyle ben de tekrardan tepki vererek uyarılarımı yapmış oldum.Teşekkür ederim.

hepinize emniyetli ve SÜRATSİZ sürüşler dilerim.Allah sizi sevdiklerinize bağışlasın her daim.

FAbrika verileri ile kullanıcı max süratleri arasında nasıl bir fark var, kim hangi şartlarda ne kadar sürat yapmış onu öğrendim...
Hızın felaket olduğunu biliyoruz ama hemen herkes max hız denemesi yapmıştır, bende bunun sonuçlarını sordum yanlış bir şey yaptığımı da düşünmüyorum....
Ayrıca bana bu kadar tepki göstereceğinize otomobil üreticilerine mail atın, 100 km yi geçen araç yapmasınlar zira asıl suçlu onlar, sizin matığınızla...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti erginbkr » 13 Haz 2010, 16:14

101 bg fabia ile 500 km/s hız gördüm :) yaşadığım tecrübe gösterdi ki bu hızın diğerlerinden bir farkı yok...sadece gideceğim yere 2 dakika erken ulaştım...onun dışında boyum uzamadı hala aynı... ödül de vermediler... büyüksün abi diyen de olmadı... kısacası gereksiz bir durum sürat yapmak... videoyuizleyince görüldüğü üzre ''Sürat felakettir''...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti delidolu » 13 Haz 2010, 17:09

Hakancım bu arada geçenlerde çevre yolunda 200'ü gördüm! Daha da gidecektim ama yokuş yukarı ve kasisli virajla karşılaşınca vazgeçmek zorunda kaldım. Demek ki lpg ile 200'ü gördüğüne göre 210-220'ye benzinle rahatlıkla ulaşılabilir... İşin garip tarafı palio'm ile 150'yi gördüğümde sanki 250 ile gidiyormuşçasına tırsan ben octiyle 200'deyken sanki 100 ile gidiyormuşum hissine kapıldım.. Bu arada malum video ile ilgili görüş yazan arkadaşlar size aynen katılmakla beraber, işin özünün sadece süratten geçmediğini "dikkatsizliğin" de diz boyu olduğuna ayrıyeten dikkat çekmek isterim.

Şimdi ben daha bikaç gün önce normal hızla (80-100) 4 şeritli bomboş yolda ben ve başka 1 araç giderken en sağdaki tıngır tıngır giden araba caaaart diye direksiyonu kıranca buna ne denir şimdi? Sürat mi? Her zaman sürat felaket mi demektir?
Daha önceki tecrübelerimden birinde ise birden süratlendiğim için hayatım kurtuldu desem! Normal süratimle yoluma devam etseydim spiral çizerek üzerime gelen bayan sürücü beni perte çıkaracaktı, iyi ki daha da hızlanarak malum karşılaşmadan kurtulmuş oldum!

Not: Bu yazdıklarımdan hız manyağı olduğum anlaşılmasın lütfen süratin tehlikeli olduğunun bilincinde olanlardanım, merak etmeyin.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti octaviaman » 13 Haz 2010, 17:22

Bugüne kadar araba en son kaç km sürat yapacak diye özel bir çalışmam olmadı ama şunu söyleyebilirim.
A5 mpi la da,A4 tdi la da 200 km / h kadar sürati rahat yaptım.

Bu arada A4 tdi ile deneyip ulaşan varsa,pratikte ulaşılabilen maximum sürat değerini öğrenmek isterim.

Yalnız chipletmeden olsun:lol:
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti Favocu » 13 Haz 2010, 18:44

Konu anladığım kadarıyla otomobilin en son ne kadar hız yapabileceğinden ziyade en son çıktığımız hızı soruyor. Bende hız yapmayı sevmeyen bir insanım 90 km/h'i bile çok nadir geçerim. Uzmanlarda zaten 90 km/h hızdan sonraki her 1 km/h hızlık artışın yakıt tüketimini %1 oranında artıracağını söylüyorlar. Bugüne kadar favoritimle en son 130 km/h hıza çıktım. :)
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Favorit 135 L

İleti C@GL@R » 13 Haz 2010, 18:59

20 ile giderken teker yarıldı araba hopladı zıpladı ne olduğunu anlamadım 100 ile giderken ne olurdu bilmiyorum artık. hız birdaha hız fln yapmam kendinize güvenebilirsiniz ama aracınıza fazla güvenmeyin bence...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti kerim octavia » 13 Haz 2010, 19:32

1.4 TSI SKODA OCTAVİA 220,1.6 FSI SKODA OCTAVİA 200
Kullanıcı avatarı
kerim octavia
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)

İleti felicia_3437 » 13 Haz 2010, 21:45

ben aracın motorunu yaptırıp rodaj tammalandıktan sonra aracıma lpg sıtstemını döşetım ve lpg ile nekadar yaptıhını görmek ıcın hem gezme hemde arbayı denemek icin istanbul tekırdağ arası bıryola cıktım ve lpg de cok aşırı sırlamadan 170 lere geldi arac bıraz zorladım 5 4 yapıp gerı 5 cektım 180 gördü sonrası arac karburoltorlu olduhu icin benzıne alması manuel olduhu ıcın 180 ile giderken benzıne cektım arabayı bırden bır hoplama oldu aracın ıcınde sonra altımdakını ferrarı sandım bır gürültü koptu bır ekzos sesı 195 şi görünce ibrede ayahımı cektım gazdan fırenledım hızı sevmem ama agrasıflıgı severım yerı ve zamanı olunca hız can kurtarı askerde şöfördum ve 100 gecmedıhım ıcın cok carşım kıtlendı ambulans şöföruydum hızlı gıdenlerı kınamayın hız ve dıkat ıkızı bır arada olunca cok hayatlar kurtuluyor yukarıda bır abımızde bahsedıhı gıbı hızlanmasaydım demış örenıyın solamaya cıktınız aynı hızla gıdın ozaman solamadayken de arkadan gelen adam vursun suc onun mu oluyor şim di lütfen bılınclı kulanalım araclarımızı dıkat edelım hızlı kulanmak önemli dehıl dıkatlı kulanmakta önemlı dır eğliyetım var dıye dıreksıyona gecıpte hemen yola cıkıp mıletı resmen ölüme surukleyen ınsanlar var aramızda unutmayalım şunuda dıkatı örenmek ıcın de kaza yapmak şart eskılerın lafıdır kazayapmayan şöför değildir diye ve aracım 1995 model felicia lx lpg +benzın

yazılarımda yanlışlık olduysa af ola
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi