ANKARA SİGORTA KASKO SİGORTASI ANLAYIŞI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ANKARA SİGORTA KASKO SİGORTASI ANLAYIŞI

İleti jamesdean » 14 Haz 2010, 17:01

ARKADAŞLAR HERKESİ UYARMAK İSTİYORUM. SİZİ DE YAKMASINLAR. ÇEVREMİZDEKİ ARAÇ SAHİPLERİNİ DE UYARALIM BU VESİLEYLE...

ANKARA SİGORTA , POLİÇEMİ TEK TARAFLI OLARAK FESHEDEREK BENİ MAĞDUR ETMİŞTİR.

İPTAL NEDENİ :

1 Ocak 1994 tarihli Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları
B-4-4-2 Maddesi

İPTALİN GEREKÇESİ :

Park halindeki aracıma 16 xx 000 plaka sayılı araç arka tamponumdan çarpmış, bu hasarı ANKARA SİGORTA kasko sigortam ile yaptırıp, tramerde de %100 kusurlu görülen aracın Trafik Sigortasına rücu etmemizmiş !!! Tutarı : 650 TL ( ANKARA SİGORTA TRAFİK SİGORTASINDAN ÜCRETİNİ ALMIŞTIR, TRAMER KAYDI VE KENDİ BEYANATLARI )

bu hasardan 2 ay önce KASKONUN ANLAŞMALI SERVİSİNDE Aşağıda belirttiğim 2 adet dosyam bulunmaktaydı :

1. 430 TL tutarında arka tamponda meydana gelen hasarım ( beyan ile )
2. 490 TL tutarında yine arka tamponumda meydana gelen hasarım ( beyan ile )

Bu 2 dosyadan dolayı iptal işlemi gerçekleştirilmedi,

HATAMIN , KUSURUMUN OLMADIĞI, RÜCU EDİLMİŞ %100 Ü TAHSİL EDİLMİŞ BİR DOSYADA KUSURU BENDE BULAN ANKARA SİGORTA ŞİRKETİ 3. DOSYAM AÇILDIĞI İÇİN POLİÇEMİ İPTAL ETMİŞTİR !!!!!!!

HERKESİ UYARIYORUM. ANKARA SİGORTA 1 YILDA ÖDEDİĞİNİZ PRİMLER TOPLAMINDAN FAZLA HASAR GÖRÜRSE POLİÇENİZİ İPTAL EDEREK SİZİ YARI YOLDA BIRAKIR. HATTA EN UFAK BİR HASARINIZDA SÖZLEŞMEYİ FESHEDERSE BUNU BELİRTTİĞİM MADDEYE DAYANDIRIR. EN KÖTÜ SİGORTA ŞİRKETİNDEN KASKO SİGORTASI YAPTIRMAK İSTEDİĞİNİZDE İNANILMAZ SÜRPRİMLERLE KARŞILAŞIRSINIZ !!!!

BELİRTTİĞİM MADDE İLE İLGİLİ HERKES DİKKAT ETMELİ !

Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti fıratt » 14 Haz 2010, 17:29

uyarı için tşkkurler,eureko(garanti)kasko aracımızda vardı bu zamana kadar sağolsunlar 1 numara hizmet,gerek çekici hizmeti gerekse muşteri hizmetleri ilgisi tartışılmaz...
ankara sigorta adı ustunde sadece sigorta yapar kasko ağır gelir kapasitesini aşar:D
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti jamesdean » 14 Haz 2010, 17:32

ÇEVREMİZİ UYARALIM SAMET. SOSYAL BİR SORUMLULUK BU. KASKO YAPTIRIRKEN DEĞERLENDİRELİM.
ARACI SİGORTA ŞİRKETİ AİLE DOSTUMUZ BİR DE !!! İŞİN FECİ TARAFI.. ONLAR BİLE DÜZELTEMEDİ DURUMU !!
İNAN İNSANLARI KERİZ YERİNE KOYUYORLAR. CEPLERİMİZDE ELLERİ VAR. YÜZDE BİLMEM KAÇ SERMAYELİ KAPİTALİST SİGORTA ŞİRKETLERİ !!!
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 14 Haz 2010, 22:29

Çok normal bir durum sigorta şirketleri hayır kurumu değildir ticari kuruluştur hasarınızı 1 karşılar 2 karşılar ondan sonra hizmetini keser. Bu sektörde yaygın ve yasal bir uygulamadır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti jamesdean » 15 Haz 2010, 09:35

EMİRTUZUL,
Sigorta şirketlerinin ne olduğunu biliyoruz , hariçten gazel okumana gerek yok. Hayır kurumu ile ticari işletme arasındaki farkı söylemen iyi oldu. Bilmiyordum. Ben araç sahiplerini aydınlatmaya çalışırken, sigorta şirketlerini savunman kapital bir kafa yapısına sahip olmanla eşdeğer sanırım. Ya da Ankara Sigorta Acentasısın, nüfuzundakileri etkilemeye çalışıyorsun, kırmızı rumuzunla.

Bana finans şirketleri arasındaki farkı açıklıyorsun,iyi güzel ; o zaman söyle de hangi Mahkemeye dava açabiliriz ? Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketi şikayetimi ne derece kaale alır? TRAMER deki kaydımı nasıl düzeltebilirim ?

Sigorta ve hukuk sektörlerindeyim. Emsali olmayan bir durum. Yargıtay'ın 1994'ten beri benzer bir davada verdiği karar yok !! Sen normal bir durum diyorsun.

%100 rücu edilmiş hasar dosyasının benimle ne alakası var da normal diyebiliyorsun?
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 15 Haz 2010, 09:40

3. hasar nasıl gerçekleşti peki ? Trafik kazasımıydı ?
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti felisyacı » 15 Haz 2010, 09:44

uyarı için teşekkürler.
Benim sigogrtam AVİVA'dan.
İnşallah ihtiyaç olmaz.
kazasız belasız günler dileğiyle...
Kullanıcı avatarı
felisyacı
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: COMBİ GLX

İleti jamesdean » 15 Haz 2010, 09:49

mygokhan yazdı:3. hasar nasıl gerçekleşti peki ? Trafik kazasımıydı ?

Aracım, kuş uçmaz kervan geçmez tali bir yol üzerinde her zamanki gibi park halindeydi. İşyerimdeydim. 16 xx 000 plaka sayılı aracın vurduğunu güvenlik kameralarından tespit ettik. Araç sahibi ile irtibat kurup kaza/hasar tespit tutanağını tuttuk. Acenta kendi kaskondan yaptır , aracın park halinde ise kusurun yok, rücu edilip Trafik sigortasından alırlar, dedi. Biz de yaptırdık beklememek için.... Tramer çıktısı var elimde rücu %100. Ankara Sigorta fatura bedelini tahsil etmiş ...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Henien » 15 Haz 2010, 10:30

Sigorta şirketi kaza bedelini poliçe kapsamında ödemeden sözleşmeyi fesh edemez. Öder, sonra sen bana zarar ettiriyorsun bir daha ödemek istemiyorum der ve poliçeyi iptal eder. Bu durumda da kalan ayların poliçe bedellerini iade etmek zorundadır.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti yonetici » 15 Haz 2010, 10:37

jamesdean yazdı:%100 rücu edilmiş hasar dosyasının benimle ne alakası var da normal diyebiliyorsun?

Siz karşı taraf suçlu olmasına rağmen hasarı kendi kasko poliçenizden onartmışsınız. Bu parayı firma sonradan gidip suçludan araç sahibinin poliçesinden tahsil etse bile sonuçta firmaya bir iş yükü çıkarıyorsunuz. Sigorta şirketleride kendine iş çıkartan yada zarar ettiren hiç kimse ile ayıla bayıla çalışmaz.

Ankara sigorta ile benim yaşadığım bir problemide forumu takip eden arkadaşlar hatırlayacaktır adamlar babamın oğlu değil hangi firma olursa olsun bu yaşadığınız olayda ben sızlanmam. Hasarımı ödemedi deyin haklıysanız hak veririm ama beni müşterisi olmaktan reddetti derseniz ona birşey demem oda firmanın hakkı.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti jamesdean » 15 Haz 2010, 11:06

? arkadaşım,
Ankara Sigorta'ya iş yükü çıkmasın diye aracımı tamir ettirmeyecek miyim?
İş yükü çıkmasın ...
yılda 1.000 TL ödüyorum. Poliçe kapsamı ve konusu sadece riski karşılamak değil, risk meydana geldiğinde de hasarı karşılamak. Ankara Sigorta eniştemin hasarsız geçen bir yıllık kaskosunu sorgulasın o zaman. Sigortacılık bu değil ?. Sigortacılık Etik İlkeleri bu değil !

Bundan sonra -büyük konuşmak gibi olmasın- yeni aracım yine Skoda olacak. Ben yine bu forumda olacağım. Birkaç yıl sonra bu yazımı gündeme getireceğim. Ama Ankara Sigorta bu anlayışıyla çoktan batmış olacak ...

EĞER NASIL Kİ,FORUM ÜYELERİNİ KAÇAK MAZOT, KALİTESİZ MOTOR YAĞI vs KULLANMAMALARI KONUSUNDA UYARIYORSAK, BAZI SİGORTA ŞİRKETLERİNDEN DE UZAK DURMALARI KONUSUNDA UYARMAK BU ÖRGÜTÜN KURULMA SEBEBİDİR. BURDA ARKADAŞLARIN MUZDARİP OLDUĞU DURUMLARI HER ZAMAN DEĞERLENDİRMEKTEYİM. ŞİKAYETÇİ OLDUKLARI FİRMA, MAL VE MAMÜLLERDEN ELİMDEN GELDİĞİNCE UZAK DURMAKTAYIM.

BUNU YAZARKEN ART NİYETLİ OLDUĞUMU, SİNİRLE SÖYLENMİŞ KELİMELER OLDUĞUNU DÜŞÜNEN ARKADAŞIMIZ VARSA BUYURSUN ANKARA SİGORTA'DAN KASKO YAPTIRSIN LÜTFEN...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia042 » 15 Haz 2010, 16:52

konuyu okudum ama çok ayrıntıya girilmiş tam çözemedim. "bana müşteri bana zarar ettiriyor müşteri reddettme" gibi bir şey olamaz çünkü bir çok müşteriden de kar elde ediyordur. eğer sigortanız varda sorumluluklarını yerine getirmiyorsa hakkınızı her yerde arayabilirsiniz. sigortalı hile veya kanunsuz bişi yaptıysa o zaman sigorta şirketi haklı olabilir. burada da böyle bir durum söz konusu değil heralde.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti murat11h1 » 15 Haz 2010, 17:20

Müşteri sorun çıkarıyor diye sözleşme fes mi edilirmiş kardeşim.Bu ne saçma bir durum. "Senin işin ne?" diye sorarlar adama. Bu tip uyarılar gerçekten bizim çok işimize yarıyor. GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞ.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti yonetici » 15 Haz 2010, 20:51

murat11h1 yazdı:Müşteri sorun çıkarıyor diye sözleşme fes mi edilirmiş kardeşim.Bu ne saçma bir durum. "Senin işin ne?" diye sorarlar adama. Bu tip uyarılar gerçekten bizim çok işimize yarıyor. GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞ.

Rakamlarla konuşalım 2010 yılı 1. dönem TSRSB verileri

Poliçe Adetleri Yazılan Prim Ödenen Adet Ödenen Tazminat Muallak Adet Muallak Hasar Toplam Hasar Adet Toplam Hasar
1.178.811 941.974.728 565.345 766.854.627 249.491 497.108.758 813.303 1.263.964.107

941.974.728 TL prim üretilmiş 766.854.627 TL hasar ödenmiş. Primin %80'i hasar ödemesine gitmiş.
Ödenmeyen mullak hasarlarıda tırnak içinde "Senin işin ne?" diyen müşterilene ödeseler sektör 321.988.657 TL zarar eder buda zaten memlekette sigortacılığı iflasa götürür. Bu nedenle hileli hasarları tespit etmeye yada kendilerine sebebi ne olursa olsun zarar yazan müşterilerden kurtulmaya özel önem verirler aksi taktire ya primler çok yükselecektir ki şuanda çok yüksek yada sektör batacaktır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti Cupra » 16 Haz 2010, 07:54

sigortacılık risk satın almaktır. dolayısı ile risk gerçekleşip tazmin edildiğinde müşterisinin poliçesinin devamına sigorta şirketi verir.

sözüm ona sağlık poliçeniz var. sizin sağlığınızın riskini sigorta bir bedel karşılığı üstlenir. Allah korusun size bir şey olursa bunu karşılar ama bir dahaki sene poliçeyi yenilemeyebilir...

buyuzdendirki çoğumuz az prim ödemek isteriz. az prim=az hasar
Cupra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cagri
Nereden: İzmir

İleti jamesdean » 16 Haz 2010, 10:57

Sevgili Arkadaşlar,

EMİRTUZUL, Bir sigorta acentesi gibi konuşmaktadır. Verdiği veriler, ister doğruyu yansıtsın ister manipülatif olsun sigortalıyı değil sigorta edeni ilgilendirmektedir.

Bir sigortalı poliçe imzalarken teminat altına alınan kısımlar belirlenmiştir. Bu kısımlar özel bir sözleşme ile de artırılabilir. Benim çarpma/çarpışma teminatım 20.100 TL 'dir. Sigorta , teminat altına alırken bu bedelin ''karşılığını'' göstermek zorundadır.

Poliçe konusu ve kapsamı bunun üzerine kurulmuş, çerçevesi çizilmiştir. Ancak Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları'nda '' kısmi hasarlar durumunda taraflar sözleşmeyi feshedebilir '' ibaresi bir Nicelik belirtmemektedir. Sigorta Şirketleri ( ANKARA SİGORTA ) teminat altına aldığı riskleri gerçekleşmeden '' kâr ettiği '' noktada poliçe iptaline gidebilmektedir. Bu iptal ANADOLU SİGORTA şirketinde 14 Hasar dosyası bulunan sigortalıda gerçekleşmezken ( Bu bilgiyi aldığım acentanın açık adres ve telini verebilirim ), ANKARA SİGORTA 100% rüculu hasarı baz alarak 2 küçük hasarda iptal etmektedir.

Peki o zaman neden 20.100 tl teminat verebiliyor bu şirket? İşte bıçağın iki yüzü... ANKARA SİGORTA sosyal, güvenilir ve şeffaf bir sigorta şirketi olmuş olsaydı 2 kısmi hasarım olan poliçemi iptal cihetine gitmezdi. Çünkü ANKARA SİGORTA bir Sigorta şirketi değil, ticari bir şirkettir. Şirket, SİGORTACILIK ETİK KURALLARI 'nı tanımamaktadır. ( Bu konuda, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği'nden genel bir fikir edinebilirsiniz. )

Aradaki farkı anlayamayan arkadaşlar halen forum üyelerine Sigorta Şirketlerini savunmaktadırlar. Bu nedenle sürekli ANKARA SİGORTA diyorum. Ama onlar makro açıdan sigortacılık sektörünü değerlendiriyorlar.

EMİRTUZUL ve CUPRA arkadaşlarımız aktif-pasif dengesi oluşturmuşlardır. Şirketlerin kaynağı havuzda toplanan primlerdir. Bu primler hiç bir zaman ATIL değildir. Likittir ve yatırıma dönüştürülüp kullanılabilir. Şirketlerin yıl sonunda ettiği kâr/zararı sadece bu denge ile ölçmek doğru değildir.

Yatırımlarını maksimum verimle kullanan, portföyünü doğru değerlendiren Sigorta Şirketleri ( ANADOLU SİGORTA ) müşterisini elinde tutarken ; küçük düşünen, piyasada strateji ve politikası olmayan sigorta şirketleri de (ANKARA SİGORTA), ben ve çevremdekiler gibi müşterilerini kaybetmektedir.
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 16 Haz 2010, 11:11

? yazdı:
murat11h1 yazdı:Müşteri sorun çıkarıyor diye sözleşme fes mi edilirmiş kardeşim.Bu ne saçma bir durum. "Senin işin ne?" diye sorarlar adama. Bu tip uyarılar gerçekten bizim çok işimize yarıyor. GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞ.

Rakamlarla konuşalım 2010 yılı 1. dönem TSRSB verileri

Poliçe Adetleri Yazılan Prim Ödenen Adet Ödenen Tazminat Muallak Adet Muallak Hasar Toplam Hasar Adet Toplam Hasar
1.178.811 941.974.728 565.345 766.854.627 249.491 497.108.758 813.303 1.263.964.107

941.974.728 TL prim üretilmiş 766.854.627 TL hasar ödenmiş. Primin %80'i hasar ödemesine gitmiş.
Ödenmeyen mullak hasarlarıda tırnak içinde "Senin işin ne?" diyen müşterilene ödeseler sektör 321.988.657 TL zarar eder buda zaten memlekette sigortacılığı iflasa götürür. Bu nedenle hileli hasarları tespit etmeye yada kendilerine sebebi ne olursa olsun zarar yazan müşterilerden kurtulmaya özel önem verirler aksi taktire ya primler çok yükselecektir ki şuanda çok yüksek yada sektör batacaktır.

1 ANKARA SİGORTA binlerce Liralık teminatın altına neden girmektedirler ?
- Sigortalı'dan daha yüksek Primler almak için !

2 ANKARA SİGORTA 900Tl' lik hasarımda poliçeyi neden iptal etmiştir?
- cevabı sorunun içinde !

3 ANKARA SİGORTA eğer 900 TL'lik hasarda poliçe iptal edecekse neden 900 tl'lik RİSKi teminat altına almamıştır.
- 1.sorunun cevabı yüzünden.

KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN ARKADAŞLAR. SOSYAL HUKUK DEVLETİ İÇERİSİNDE SİGORTACILIKTAN BAHSEDİLECEKSE SİGORTACILIK BU DEMEK DEĞİLDİR ! ÖZELLİKLE ANKARA SİGORTA KAPİTALİST SERMAYEYE HİZMET EDEN TİCARİ BİR KURULUŞTUR. YUKARIDAKİ VERİLER MAKRO VE SALT VERİLERDİR.
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Cupra » 16 Haz 2010, 14:29

o şirket iflas etmez çünkü emniyet genel müdürşüğü polis bakım sandığı'nın. kapitalist sermayeye hizmet etmesi gibi bir şey olduğunu düşünmüyorum.

ankara sigortanın çok iyi bir sigorta şirketi olmadığı konusunda size katılıyorum.

ama kızgın olmak bir şeyi değiştirmiyor. sonuçta siz poliçeyi imzalarken bunu sigorta şirketi tarafndan tek taraflı fesh edileceğini biliyorsunuz.

kabul edin ankara sigorta ucuz teklif vermiş olduğu için veya tanıdığınız olduğu için o şirket ile çalıştınız.

kısacası yapacak bir şey yok yeni bir sigorta şirketi ile çalışacaksınız.
Cupra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cagri
Nereden: İzmir

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir