Arkadaşlar Yakıtınızı Nerden alıyorsunuz???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arkadaşlar Yakıtınızı Nerden alıyorsunuz???

İleti cansezerbey » 23 Haz 2010, 21:48

Ben aracımı aldım alalı yakıtımı daima shell den alırım.Ama geçen gün neden yabancılara para kazandırıyorum ki diye düşündüm ve bundan sonra yakıtımı shell yerine alpet yada petrol ofisinden almaya karar verdim.sizin bildiğiniz yurdum malı yakıt markaları nelerdir?:idea:

Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti quickcan » 24 Haz 2010, 00:26

shell'den devam.. :D

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti alpino » 24 Haz 2010, 07:08

Petrol ofisi ya da opet'ten alırım.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti Safariali » 24 Haz 2010, 07:51

arkadaşlar ben genelde shell opet arası geziyorum dün 60 tl lik 97 oktan aldım hep 95 oktan alırdım.97oktan olunca sanki çalışması daha bi kararlı oluyo bu oktan yuksek olması ıyımıdır farkı fiyatımı
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti diseqc » 24 Haz 2010, 07:57

bunların hepsi aynı kaptan su alıyorlar bence benzin sektöründe iyi diye birşey yok çok uzun süre opet diye güvenerek aldığım istasyondan en büyük kazığı yedim bana kalırsa benzin istasyonunun markası değil sahibi önemli istasyonun sahibi dolandırıcı olursa ister shell olsun ister petrol ofisi aldığın yakıttan çok fazla bişey bekleme ben rize de araştırdım denedim en sonunda burda yıllardır nam salmış bir petrol ofisi istasyonundan alıyorum şimdilik memnunum.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti umutgiray » 24 Haz 2010, 08:18

kesinlikle katılıyorum
yakıtın markası değil benzinlik sahibinin insanlığı önemli. yakıtın iyimi kötümü olduğunu nasıl anlarız olayın bu tarafına bakmak lazım. yoks hepsi markalaşmış firmalar ama benzinlik sahibi yakıt tankı üzerinde oynuyorsa gerisi hikaye. fazla olmadı 3-5 ay önce bir dizi operasyon yaptılar ve benzinliklerde pompalara bağlı kaçak akaryakıt depoları buldular. adam bir düğme ile senin aldığın eurodizel yakıtı kırsal motorine dönüştürüyor. sen ne kadar shell-oğet bp-po-total vs. dersen de adamlar çakal olmuş aslan boğuyor.
geçen akşam kayınbiraderin ababasının motor lambası yandı durup dururken. ustayı çağırdık. usta gelirgelmez yakıttandır dedi ve arabanın eksoztundan gelen kokudan anladığını söyle (ilginç geldi) ankarada oran sitesndeki shellden alırız ikimizde yakıtı. şimdi benide bir düşünce sardı.
ANKARA olanlar için ve yolu ters olmayanlar için;istanbul yolunda gimat kavşağını geçip erciyes işyerleri sitesinin ordaki acity autlet binasından sonra total var. sahibi fransız totalin sahiplerinden bir vatandaş. benim ustam orayı öneriyor daima yakıtının çok temiz ve hilesiz olduğunu söylüyor. farkediyorda. nordmalde şehir içi bir depo eurodizel ile (shellden aldığım) 650-680 km giden araba ordan aldığımında 700 km rahat deviriyor birazda itinalı kulanırsan ki en son depoda demedim (tarif ettiğim totalden aldım)ve sabah yakıt göstergesi ikaz verdi 790 km yol yapmışım şehiriçi.
şimdi konuyu biraz değiştirerek;
YAKITIM TEMİZ VE GÜVENİLİR OLDUĞUNU ARABAMIZ ARIZA VEMEDEN NERDEN ANLARIZ.

buna bakmak lazım diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti alpino » 24 Haz 2010, 09:13

kizilcalihoca yazdı:arkadaşlar ben genelde shell opet arası geziyorum dün 60 tl lik 97 oktan aldım hep 95 oktan alırdım.97oktan olunca sanki çalışması daha bi kararlı oluyo bu oktan yuksek olması ıyımıdır farkı fiyatımı

hocam oktan sayısı arttıkça yakıtın yanması zorlaşır. bu da "YÜKSEK PERFORMANSLI" (yüksek sıkıştırma oranlı) motorlarda yaşanan vuruntulu çalışma sorununu çözer. BMW firması M3 ve M5 gibi araçları için 97 ve üstü oktanı önerirken diğer motorları için 95'e kadar oktanlı benzinlerin yeterli olduğunu söylüyor. yani skodalarınızda 95 oktan fazlasıyla yeterlidir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti jamesdean » 24 Haz 2010, 09:36

umutgiray yazdı:kesinlikle katılıyorum
yakıtın markası değil benzinlik sahibinin insanlığı önemli. yakıtın iyimi kötümü olduğunu nasıl anlarız olayın bu tarafına bakmak lazım. yoks hepsi markalaşmış firmalar ama benzinlik sahibi yakıt tankı üzerinde oynuyorsa gerisi hikaye.

Ben SHELL 'den şaşmadım.

Umut'un dediği durumla 1 hafta önce karşılaştım.

25 TL mazot aldım şehirlerarası x Shell istasyonundan. KM sayacını sıfırladım. 40 bin KMdir 25 tllik mazot almışımdır hep. Aracın ne kadar gideceğini Skoda Mühendisi benim kadar bilemez..

Neyse aldım mazotu . Yakıt menzili göstergede ilk defa olağanın 40-50 KM üzeri 400 görünüyordu. Dedim maşallah, bereketli bir istasyonmuş. Neyse 50 Km şehir dışı devam ettim. Kalanı şehir içi. Ama farkettim ki menzil hızla düşüyor. Normal şartlarda 180 KM yapması gereken mazot 140 KM yaptı !!! İlk defa 140 KM de mazot lambası yandı. Yeniden yakıt aldığımda Menzil 90 a kadar düşmüştü !

Bursa'da BUPET SHELL'den mazot koydum tekrar. Pompacıya sordum. Hocam ilk defa hiç tanımadığım bilmediğim bir Shell istasyonundan mazot aldım. Böyle böyle oldu....

Hocam , şehir dışında mıydı dedi,?
- evet dedim.
Pompa Digital miydi diye sordu?
- ( Aldığım pompa çok eski tipti ) Hayır değildi, dedim.

Pompacı güldü :)

Abi sen gel burdan Fulle yola çıkarken, için rahat ede ede devam et yoluna dedi....
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti turnalarkenan » 24 Haz 2010, 10:25

ARKADAŞLAR DEDİKLERİNİZE KATILIYORUM.BENZİNİ OPET LPG İSE MOGAZ VEYA AYGAZ KULLANIYORUM.
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti ErTaN06 » 24 Haz 2010, 10:58

Shell Kullanırım genelde ama opet denemekte fayda var sanırım
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti y.emre » 24 Haz 2010, 11:02

OPET
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti cansezerbey » 24 Haz 2010, 11:30

lpg li araçlar için söylüyorum; brc yakıt konusunda katkılı yakıtları tercih etmememiz gerektiğini söylüyor.Kayınbiladerim taktırdı ve 2.5 ay sonra enjektörlerde tıkanıklıklar olmuş.Bölge bayisine gitmiş ve euroaygaz almamasını söylemişler.katkısız lpg kullanmak sanırım en iyisi...
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti BaTeRRiiSStt » 24 Haz 2010, 12:27

cansezerbey yazdı:lpg li araçlar için söylüyorum; brc yakıt konusunda katkılı yakıtları tercih etmememiz gerektiğini söylüyor.Kayınbiladerim taktırdı ve 2.5 ay sonra enjektörlerde tıkanıklıklar olmuş.Bölge bayisine gitmiş ve euroaygaz almamasını söylemişler.katkısız lpg kullanmak sanırım en iyisi...

tamam ama lpg de de cok fark edıyor genelde 20lıralık LPG ıle 110-120km yok yapıyorum sehır ıcı genellıkle ama bazen 90km de lamba yanıyor pompalar digital ama yerı gelıyor 30km farkedıyor.. aygazın katkılı dıyolar ama yıne en iyi o gıdıyor nerden gaz alacagımı sasırdım...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti termineytir » 24 Haz 2010, 12:38

Bulunduğun cihette en yakın BP var. Çok memnunum. Bana daha yakın olan Petrol Ofisinden bir kere aldım. Sabahında aracım çalışmadı. Shell de aynı kişinin olunca bütün yollarım BP'ye çıkıyor. Ama yakınımda OPET olursa hiç şaşmam...
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti diseqc » 24 Haz 2010, 12:46

pompalarında bu konuda faktörü çok tabi dikkat edilecek bir noktada serin havalarda yakıt alınmasıdır yani yaz aylarında benzin almak için akşam ve gece saatlarini denk getirmek daha faydalı olacaktır...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti AV-2006 » 24 Haz 2010, 15:40

Özellikle dizel araç sahipleri OPET ten şaşmayın..Hem performans artışını görün hem fazla km yapın.
Bu söylediklerim yaklaşık 5 yılın denenmiş tecrübesidir.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

İleti xMEGANx » 24 Haz 2010, 20:18

Opet ten alıyorum hem vatana hem arabama faydalı :)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti zekrek » 24 Haz 2010, 21:38

diseqc yazdı:pompalarında bu konuda faktörü çok tabi dikkat edilecek bir noktada serin havalarda yakıt alınmasıdır yani yaz aylarında benzin almak için akşam ve gece saatlarini denk getirmek daha faydalı olacaktır...

Benzin ve motorinde de olmayabilir çünkü hortumlarda kalan yakıtı geceleri her araçtan sonra kimse görmeden ufak şişelerle kendilerine alıyorlar. Ama lpg de doğrudur gece soğukta daha sıvı hale geçer daha az hava alırsınız ve menziliniz uzar.
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir