Aracıma Siyah Film + jant / Fikir,Düşünce,Deneyimleriniz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracıma Siyah Film + jant / Fikir,Düşünce,Deneyimleriniz

İleti xMEGANx » 02 Tem 2010, 10:42

Abilerim eskilerimizin de bildiği gibi bende yeni kasa bir Peugeot 307 var ve beyaz renkte camlara siyah film çektirmek istiyorum ve orjinal servisinden aracın orjinal çelik jantlarını almak istiyorum jantlar çok güzel zaten fotosunu altta görüyorsunuz.. ve jantları taktıktan sonraki halide aşşadaki gibi olacak Çok tatlı dimi =) neyse asıl sormak istediğim Cam filmini taktırdım diyelim adamlar 3 sene garanti veriyor 300 tl. peki ben bunu çıkarttığım zaman cam filmini camda leke,iz çizik, veya bu dür deformeler olacakmı ? yada parlaklığını yiitirirmi cam ? Tşeekkür ederim abilerim.

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti Henien » 02 Tem 2010, 11:34

Jantı bilmem ama film şart. Ben aldığım her arabaya film çektirdim.( şu anki fabiam hariç) Kesinlikle güneşi ve arabanın ısınmasını engelliyor. Klima yakışını da düşürüyordur buna bağlı olarak. Geceleri arka görüşü bir miktar engelliyor ama kısa zamanda alışıyor insan. Çıkarınca ne olur bilmiyorum, zira hiç bir arabamı filmler eskiyecek kadar kullanmak nasip olmadı. :oops:
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti quickcan » 02 Tem 2010, 12:56

iz kalmıyor diye biliyorum mehmet abi.. bu arada janta fazla para verme çıkmacılar jant dolu onlara bak..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti delidolu » 02 Tem 2010, 13:37

cam filmi çıktıktan sonra iz kalmaz, hele hele solma vs hiç olmaz. hatta ilk fabrikasyon tazeliği bile olur desem yeridir. örneğin duvarlar boyandıktan sonra duvardaki saatin altı ve bordürlerin altına bakıldığında renk olarak ilk boyandığı zamanki renk dururken diğer yerlerde zaman içinde is, duman vs dıiş etkenleri nedeniyle solma olur, cam için de aynı durum söz konusu filmler söküldükten sonra arabanın kumaş aksamlarındaki gibi bir solma vs olmaz bilekis 0 km gibi tertemiz durur.
ancak sökme işlemi amatörce olmamalı, özellikle rezistaslı olan arka cam keyfe keder sökülmeye çalışılırsa rezistansa zarar verilebilir!!!
film olayının (abartılı olmadıkça) trafikte ceza uygulması dışında olması gerektiğini düşünenlerdenim.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti xMEGANx » 02 Tem 2010, 15:55

Hmm Teşekkür ederim yorumlar için ;)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti alpino » 02 Tem 2010, 17:07

valla arazide kullandığımız bir pick-up'ın camları filmli idi. bir camdakini sökmüşler ve yaklaşık olarak 10 cm yükseklikte ve tüm cam genişliği boyunca iğrenç bir iz bırakmıştı. artık film mi çok kalitesizdi yoksa uygulamada mı hata yaptılar bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti xMEGANx » 02 Tem 2010, 17:40

bende ondan korkuyodm işte ondan sordum :s :cry:
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti lazza » 02 Tem 2010, 19:13

yok ya eğer filmsökülürken yeterli sıcaklıkta değilse yapışkanını bırakır onuda kolonyavb. şeylerle temizleye bilirsin zira orj söküm filmi ya güneşte bırakılır genelliklede güneş yoksa fön makinası bu işi görür korkmanıza gerek yok camınıza hiç bişi olmaz
ama benim bildiğim kadarıyla film okadar para tutmaz sanırım çok para bence onun tekrar araştı bence

cantların fiyatını paylaşırsan bizde bilelim
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti xMEGANx » 02 Tem 2010, 19:25

lazza yazdı:yok ya eğer filmsökülürken yeterli sıcaklıkta değilse yapışkanını bırakır onuda kolonyavb. şeylerle temizleye bilirsin zira orj söküm filmi ya güneşte bırakılır genelliklede güneş yoksa fön makinası bu işi görür korkmanıza gerek yok camınıza hiç bişi olmaz
ama benim bildiğim kadarıyla film okadar para tutmaz sanırım çok para bence onun tekrar araştı bence

abi benim dediğim film çok güzel cam kırılsa bile dağılmıyor çerçevede kalıyor Hırsızlara karşı ondan böyle.. yakında Orjinal Peugeot GPS düşünüyorum ön panele :) onun için :) jantlara gelince 1300-1500 tl arası diye düşünüyorum ! nede olsa servisten alıcam vardır o kadar .. Fiyatlarını öğrenince yazarım abi.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti lazza » 02 Tem 2010, 19:58

xMEGANx yazdı:
lazza yazdı:yok ya eğer filmsökülürken yeterli sıcaklıkta değilse yapışkanını bırakır onuda kolonyavb. şeylerle temizleye bilirsin zira orj söküm filmi ya güneşte bırakılır genelliklede güneş yoksa fön makinası bu işi görür korkmanıza gerek yok camınıza hiç bişi olmaz

abi benim dediğim film çok güzel cam kırılsa bile dağılmıyor çerçevede kalıyor Hırsızlara karşı ondan böyle.. yakında Orjinal Peugeot GPS düşünüyorum ön panele :) onun için :) jantlara gelince 1300-1500 tl arası diye düşünüyorum ! nede olsa servisten alıcam vardır o kadar .. Fiyatlarını öğrenince yazarım abi.

hımmm anladım farklı diyosun ok kardeş şimdiden hayırlı uğurlu olsun
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti xMEGANx » 02 Tem 2010, 20:22

sağol abicim çok teşekkür ederimm.. zaten gelişmelerden haberdar edicem forumu ve sizleri
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti quickcan » 03 Tem 2010, 12:41

xMEGANx yazdı:

mehmet abi jantı servisten alma aynı jantı dışarıdan 600tl ye alırsın..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti psco » 03 Tem 2010, 20:47

camı yakarak yapılan filmler var onlardan yaptır ömürlük çizilmiyorda ama ruhsata işletmen lazım muyanede sorun çıkartıyor yoksa polis amcalardan bol ceza yersin jantlarda çok tatlı allah sahibine bağışlasın
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti xMEGANx » 03 Tem 2010, 20:56

sağol abi.. Yakılan yapılan camlardaki filmi daha sonra icap etti çıkartmak istedim çıkartırken camda deforme olurmu ? çok az miktarda bile olsa olurmu ???? olmasını istemiyorum çünkü Biraz orjinalciyimdir.. birde Ruhsata işletme konusunda bir bilgim yok açarmısınız ? Teşekkür ederim Erkan abi.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti psco » 04 Tem 2010, 09:17

Makineyle yapıldığı için sökülme durumu olmucak ama çok güzel orjinel oluyor diğer filmler gibi soldu hava yaptı balon oluştu gibi durumlar olmuyor ruhsat işine gelince ruhsat değişiyor onunda masrafı var 100 -150 tl civarında ruhsatta camlarda film var yazıyor böylece muyanede ve polisler çevirdiğinde sıkıntı yaşamazsın.eğer orjinal istiyorsan şefaf filmler var dışardan belli bile olmuyor...Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir