laptop sadece fişte çalışıyor bilen yardım etsin

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

laptop sadece fişte çalışıyor bilen yardım etsin

İleti C@GL@R » 05 Tem 2010, 18:01

beyler arkadaşımın laptop sadece fişte çalışıyor batarya üzerinden çalışmıyor fişi çekince batarya üzerinde olduğu halde pc pat kapanıyor pc yeni batarya bitmiş desek oda olmaz neden yapar ki acaba???

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti umitfatihgenc » 05 Tem 2010, 18:32

dostum batarya arızalı olabilir,bilgisayarın batarya takıldığı yer bozuk olabilir,herşey olabilir.Eğer 3 günü geçmediyse aldığınız yere iade edebilir yada değişim isteyebilirsiniz.Alalı 1 aydan fazla olduysa da direkt servise götürün cihazı.
Kullanıcı avatarı
umitfatihgenc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: U-F-G
Nereden: İzmir
Arabanız: 2012 Yeni İ30

İleti alpino » 05 Tem 2010, 18:33

her ne kadar makine yeni deseniz de bataryada sorun var gibime geliyor. şarj oranı atıyorum %80'i geçmeseydi bilgisayarın ayarlarındandır diyecektim ama hiç tutmuyorsa bataryada sorun vardır.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti quickcan » 05 Tem 2010, 18:49

kuzeniminde öyle olmuştu.. sürekli fişte kullanınca oluyormuş.. yeni batarya aldı sorun çözüldü..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti hetepe » 05 Tem 2010, 19:17

Batarya % 100 arızalı..
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti C@GL@R » 05 Tem 2010, 19:20

sağolun arkadaşlar sanırım dediğiniz gibi bataryada sorun var garantisi vardı yollayalım. pc uzun süredir kullanılmıyordu kimisi batarya şoklansa olur fln demiş ama uğraşılmaz garantiye yollayalım.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xMEGANx » 05 Tem 2010, 19:38

Abi Bataryada Temassızlık var ! %100 Çözüm budur çok ısındığında eriyormuymuş ne oluyomuş temassızlık var yani Değişecek Garantiye verin gitsin ya
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti mukayyet » 05 Tem 2010, 22:18

aslında çözüm önerilmiş zaten ama ben test amaçlı şunu önereyim.
öncelikle etrafta aynı dizüstünden kullanan varsa onun pilini takarak deneyin, eğer yoksa bilgisayarı hem prize takılı hem de pilli halde iken açın. saatin orada pil göstergesi çıkar. o simgeye mouse yardımı ile gelerek bilgisayarın prizde mi yoksa pildemi olduğunu öğrenin. örneğin: priz takılı pil doluyor %70, gibi bir ibare çıkıyorsa pilde sorun yoktur. (tabii sürekli %100 ya da %0 ise bariz sorunludur) yok eğer bilgisayar sadece prizde olarak görünüyorsa o zaman bataryayı değiştirmeniz gerekir. sadece prizde olup olmadığını anlamak ise çok basit. yine bilgisayar çalışır vaziyette iken (hem pil hem priz takılı) pili yavaşca bilgisayarın arakasından çıkartın. pil göstergesine bakın. sonra pili aynen takın. yine bakın. herhangi bir değişiklik olmuyorsa pil çalışıyor ama yuva pili görmüyor demektir. o zaman bilgisayarı da teknik servise vermek en iyisi...
mukayyet
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Fabia Ambiente 2006 1.4 OV

İleti ozantavsan » 05 Tem 2010, 23:40

Dizüstü bilgisayarınızı sürekli adaptörü ile kullanırsanız piliniz kullanılmaz duruma gelir.Adaptörünüzün ömrü kısalır , arıza yapabilir.Pili söküp adaptörle kullanıyorsanız , notebook üzerindeki şarj devresi arıza yapabilir.Söktüğünüz pil zaten tam şarjlıda olsa geçen süre zarfında deşarj olur.Şarj tutmama problemi olabilir.

15 yıllık bilgisayar teknisyeni olarak sana tavsiyem , eğer ölçü aleti kullanmayı biliyorsan 20 Volt kademesinde bataryanı ölç.Batarya üzerinde ve notebook altında , adaptöründe çalışma voltajı yazar.
Ölçüm ile bunlar uyuyormu.Bataryayı taktığın yerde bataryaya temas eden uçlar vardır.Buradaki voltajları ölç.
Şarj voltajı geliyormu.Şarj voltajı normalse batarya şarj tutmuyor.Şarj voltajı yok veya yetersizse şarj ünitesinde problem olabilir ,bataryan şarj olmadığı için kullanamazsın.Bir ölçü haletiyle senin durumun netleşir.

Yalnız bataryada voltaj tam olabilir , bu seni yanıltmasın.Yeterli akım (amper) olmayabilir ki cihaz açılmaz veya hemen kapanır....

Ürün garanti kapsamındaysa servisi arızayıda giderir , pilin değişmesi gerekse onu da ücretsiz değiştirir.
Umarım sorunun çözülür ....
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti C@GL@R » 06 Tem 2010, 06:40

ceevaplar için teşekkürler arkadaşlar. saatın yanındaki pil göstergesinden şarjda olarak görünüyor pil durumuna baktığımda bataryayı görüyor. pil durumu olarak batarya tamamen boş olarak görünüyor ve batarya üzerindee çarpı işareti var ölçüm yaptım batarya tamamen boş görünüyor laptop ile batarya şarj kısmından ölçüm yaptım ordada 3,5 volt a yakın elektrik geliyor. emsali olmadığı için deneyemıyorum.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti felicia042 » 06 Tem 2010, 10:59

batarya bozuk üzerinde x işareti çıkıyorsa değiştirmelisiniz garantisi varsa gönderin değiştirirler. başıma gelmişti
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir