Bu servisler tam dolandırıcı yeri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bu servisler tam dolandırıcı yeri

İleti C@GL@R » 09 Tem 2010, 15:52

Daha önceden konusunu açmıştım ablam ve babam dizel 2009 model peugeot 206 araçla gelirken konya çıkışında kaza yaptılar.aracın kasko bedeli 24 bindi. araçı konyadaki korkmaz peugeot servisine çektirdik biz pert olmasını beklerken araca 9500 lira masraf çıkardılar. sonra anlaşma indirimi ile 8750 liraya düşürmüşler olaylar bundan sonra başlıyor. o günden sonra hergün servis bizi arayarak aracınıza başlayalımmı ertesi gün kasko araca başlayın dedi vs..laflarla devamlı rahatsız ettiler.. kasko ile görüşüyoruz diyorlar daha rapor çıkmadan başlayamazlar ayrıca biz onlara başlayın demedik diyorlar. biz perte çıkması için kasko ile konusurken yine korkmaz bizi arayarak sizin aracınıza bu hali ile 8000 bin lira verelim diyorlar sanki servis yerine sanayide bir ustaya bıraktık bizde onlara inat aracı hasarlı olarak satmaya karar verdik ve bugun 14 bin liraya müşteri bulup aracı sattık ve alan kişiye rapordaki değişmesi gereken büyük parçaları yolladık adamda kabul etti.ve satış sonrası aracını teslim almaya giti servis sorumlusu adama ne desin bu araç 16 bin den aşağı yapılmaz sen bu arabayı niye aldın vs.. adamın aklını karıştırmışlar haliyle adam aradı böyle böyle dediler ben madurum bana 4 bin iade edin demezmi. haliyle ortam gerildi elimizde eksper raporu var yani bu aracın servis tamiri kesin tutar 8750.. yarından itibarem yasal işlemleri başlatıp o servisten davacı olacağız. çünkü çakaldan geçilmiyor buralar artık....ayrıca aracın bazı kısımlarına tornavida atmışlar bilerek yani derin çizikler varmış...siz siz olun bu çakallara aracınızı kaptırmayın sizden alıp iki katına satıyorlar...sonuç olarak aracı verdik ama servis yüzünden dolandırıcı konumuna kadar düştük o derece..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti SkodamFabiam » 09 Tem 2010, 16:03

C@GL@R yazdı:Daha önceden konusunu açmıştım ablam ve babam dizel 2009 model peugeot 206 araçla gelirken konya çıkışında kaza yaptılar.aracın kasko bedeli 24 bindi. araçı konyadaki korkmaz peugeot servisine çektirdik biz pert olmasını beklerken araca 9500 lira masraf çıkardılar. sonra anlaşma indirimi ile 8750 liraya düşürmüşler olaylar bundan sonra başlıyor. o günden sonra hergün servis bizi arayarak aracınıza başlayalımmı ertesi gün kasko araca başlayın dedi vs..laflarla devamlı rahatsız ettiler.. kasko ile görüşüyoruz diyorlar daha rapor çıkmadan başlayamazlar ayrıca biz onlara başlayın demedik diyorlar. biz perte çıkması için kasko ile konusurken yine korkmaz bizi arayarak sizin aracınıza bu hali ile 8000 bin lira verelim diyorlar sanki servis yerine sanayide bir ustaya bıraktık bizde onlara inat aracı hasarlı olarak satmaya karar verdik ve bugun 14 bin liraya müşteri bulup aracı sattık ve alan kişiye rapordaki değişmesi gereken büyük parçaları yolladık adamda kabul etti.ve satış sonrası aracını teslim almaya giti servis sorumlusu adama ne desin bu araç 16 bin den aşağı yapılmaz sen bu arabayı niye aldın vs.. adamın aklını karıştırmışlar haliyle adam aradı böyle böyle dediler ben madurum bana 4 bin iade edin demezmi. haliyle ortam gerildi elimizde eksper raporu var yani bu aracın servis tamiri kesin tutar 8750.. yarından itibarem yasal işlemleri başlatıp o servisten davacı olacağız. çünkü çakaldan geçilmiyor buralar artık....ayrıca aracın bazı kısımlarına tornavida atmışlar bilerek yani derin çizikler varmış...siz siz olun bu çakallara aracınızı kaptırmayın sizden alıp iki katına satıyorlar...sonuç olarak aracı verdik ama servis yüzünden dolandırıcı konumuna kadar düştük o derece..

Geçmiş olsun!
Anlattıklarını ağzım açık okudum, itin köpeğin eline vermişler servisi çalıştırıyorlar. Pejo merkeze de şikayet et bence ayrıca şikayetim var .com a da yaz - bırak onlar seni arasınlar -

Bu işin içinde sigorta da var gibi geldi bana, onlara da baskı yap...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti xex » 09 Tem 2010, 16:06

Çağlar bey acıyorum bu yurdumun insanlarına.

Etraf çakallardan geçilmiyor. Herkez birbirine 3 küruş daha geçirir onun hesabını yapıyor.

Bu olaylar sadece servislerde olmuyor her konuda karşımıza çıkıyor.

Şunu kesinlikle diyebilirimki vatanımı ne kadar sevsemde artık yaşancak hali kalmadı memleketin.....
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti cnydn » 09 Tem 2010, 16:06

Yazıklar olsun... :x
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti xex » 09 Tem 2010, 16:08

İnşallah hayırlısıyla bu dertten kurtulursunuz tekrardan geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti y.emre » 09 Tem 2010, 16:14

o servise 3-4 sağlam kişiyle gidip allah ne verdiyse bi girecen.. veya o servis sorumlusunu dısarda bulup hesabını sorrcan nasıl canım sıkıldı yazıyı okuyunca bu tür seler herkezin basına gelebilir sessiz kalmamak en güzeli dava açılsın gelişmeleri beklyrz abi.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti symsek » 09 Tem 2010, 16:25

:x :x :x geçmiş olsun.yazını hayretle ve kızgınlıkla okudum.hesabının adli yollardan sorulması gerekir.kaza yapmış yaralı birine yardım etmektense onun cüzdanını yürütmek derdinde olan hırsızlar izliyoruzya medyada.bununla onun arasında hiçbi fark yok.onlara sorsan o hırsızı bi kaşık suda boğmak isterler ama kendi yaptıkları farklımı? sonra insan hesap gününün kıymetini daha iyi anlıyor....
symsek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat şimşek
Nereden: Antalya
Arabanız: favorit 135 l

İleti C@GL@R » 09 Tem 2010, 16:46

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. sonuç olarak paramızı aldık. bugunde kasko parasını yatırmış ama servisin yaptığına söylenecek söz bulamıyoruz hala onların görevi adama arabasını teslim etmek. aracı onlara satmadım ve yaptırmadım diye alıcının kafasını bulandırmaya hakları yok. adam aradı haliyle bize bağırıyor çağırıyor yanında mı o adam dedim ver telefona dedim sen ne diyorsun dedim ya 16 milyar hasar demişsin adama dedim ben başka araçla karıştırmışım dedi 13 e düştü sonra raporda 8750 lira yazıyor dedim sonra işite daha motoru açmamıştık dedi vs..hani kazadan sonraki dıştan bakılarak 8750 deseler tamam diyeceğim ama artık 10 gün sonraki son aşama kaskoya yolladıkları rapor 8750 ona ragmen 16 bin diyorlar. fazladan para için sağı solu çizmişler vs...sonuç olarak alıcıya 800 lira iade ettim o servis yüzünden. ayrıca 150 lirada arac orda durduğu için para aldılar. allah kimseye göstermesin ama bir kaza durumunda aracı sahibindende ustaya satın en azından onlar ekmek yesin servisteki çakalları zengin etmeyin..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti önder38 » 09 Tem 2010, 18:08

bu şeref noksanları, biraz işten anlamayan yada saf birini bulup düdüklemeye alışmışlar her gelene aynı muameleyi yapıyorlar demek ki. Elinde levyeyle bi girecen o servise.... tövbe tövbe !
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti murat11h1 » 09 Tem 2010, 22:42

İşini adam gibi yapan servislere helal olsun derim. Ancak ben bu zamana kadar konuştuğum kişilerden sadece iki kişi servisin işini iyi yaptığını söyledi. BU DA BENİM MACERAM :(
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti hetepe » 10 Tem 2010, 19:56

Bu şekilde serviste bekleyen ve kendilerine yar olmayan arabadan kimbilri neler yürütmiüşlerdir?
O...Çocukları diyorum, başka ne denir ki?...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sucan » 10 Tem 2010, 21:52

araç garanti içinde değilse servise kesinlikle gitmem bir çoğu yansanayi kullandığı gibi motorunuzada ne olduğu belli olmayan uyduruk varil yağlarından koyuyorlar
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir