Konut Kredisi Hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Konut Kredisi Hk.

İleti akan-kan » 13 Tem 2010, 09:59

Merhaba arkadaşlar, sizlerin biraz tecrübesine ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.

Babam köydeki arsayı satıp bir daire almayı düşünüyor, babam koltuk döşemecisi götürü usulü çalışıyor sigortasını inşaattan kendimiz para ödeyerek yatırıyoruz. Aylık kazancı 1500 ün altına düşmüyor birde benim maaşım var, fakat yasal olarak sigortası asgari ücret olduğu için geliri belgelendiremiyoruz:? bu koşulda 60bin-70 bin arasında bir konut alabilirmiyiz? İşlemler nasıldır? Ödeme süresi olarak en fazla 120 ay düşünüyoruz ve aylık ödeme miktarıda 400-500 arası olabilir.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti cenk16 » 13 Tem 2010, 10:11

Bankalar kredi vermek için can atıyor. Hiç merak etmeyin yasal olmasa bile verirler.
cenk16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cenk Şahin
Nereden: Bursa
Arabanız: Astra 1.6(Eski Skodacı)

İleti akan-kan » 13 Tem 2010, 10:36

umarım öyle olur.
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

İleti önder38 » 13 Tem 2010, 11:08

vadeyi ne kadar kısaltabilirseniz faiz de o kadar azalır. geçen yıl arkadaşım 100 milyar çekti, 198 milyar olarak geri ödeyecek. bence mantıklı değil büyük paralara uzun vadede kredi almak.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti mbarman » 13 Tem 2010, 11:17

en mantıklı vade bugünkü şartlarda 60 ay.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti Bilen » 13 Tem 2010, 12:45

Merhaba,

www.hurriyetkiyasla.com adresinde tüm bankalara ait konut kredisi faizlerini karşılaştırabilirsiniz. Sitede ayrıca bankalarınaldıkları masrafları ve istediğiniz vadeye göre aylık taksit hesaplaması da yapabilirsiniz.

60.000 tl 120 ay için sonuçlar şu şekilde:

http://www.hurriyetkiyasla.com/Mortgage ... SoyzPTI.iE

aylık taksitler 810-850 arası değişiyor. Dilerseniz anlaşmalı bankalara ücretsiz olarak başvurabilirsiniz. Başvuru yapıp şansınızı denemenizi öneririm.
Bilen
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti gbasara » 14 Tem 2010, 08:11

öncelikle vadeyi en kısa tutmaya çalışın. sıkıntıyı daha kısa bir zaman içinde atlatmak için uygun bu.. yoksa yıllarca öde öde bitmez bir sıkıntıya dönüşüyor. üstelik faizi de neredeyse ikiye katlanıyor.. yazık..

malesef arkadaşların yazdığı gibi müşteri arayan bankalar deyimi pek doğru değil. evet reklamlarında sanki krediyi vermek için bin takla atıyorlar gibi görünüyor ama pratikte öyle değil... hiç bir banka ya da bankacılık diyelim, riskli gördüğü noktaya parasını bırakmıyor. geri dönüşü garanti altına almak adına komşu bakkala bile ipotek koyuyor nerdeyse..

özel sektör çalışanları için sigorta primim dökümünün istenmesi çok büyük bir dezavantaj.. kriz dönemi içinde istenmeye başladı.. kişinin işyerinde sürekliliği ve parasal büyüklüğü için artık hepsi istiyor. çoğu çalışan isteğe bağlı sigortalı çalışıyor ve listede görünen rakam 600-700 lirayı geçmiyor. böyle bir kazanç ile de bankalar yüksek miktarları vermiyorlar.. evet belki aylık gelir 3000-4000 de olabilir ancak önemli olan belgelenebilir olması..

tüm olumsuz şartlar bir yana, asıl sorun banka şubesini parayı öedeyebileceğinize ikna etmenizdir. biraz orada çalışan memur, biraz da müdürün inisiyatifine çok ihtiyaç duyarsınız.. her ne kadar krediler banka merkezinden onay almak zorunda olsa da bunun istisnası çok fazla..hatta artık belli bir miktara kadar merkez onayı alınmasına gerek yok. tamamen şubenin kendi bileceği bir iş.. sonuçta her şube kendi içinde özel bir ticari risk grubu olarak yaşıyor. ne ederse kendine yani..

direkt müdürle görüşmeniz yararlı olacaktır. kendinizi iyi ifade etmeniz ve sağlam bir etki bırakmanız gerekir. şık giyinin, sakin konuşun ve tok olun.. yalvarmayın..

küçük miktarlarda iki ayrı bankadan kredi almaya bakın. miktar küçük olursa aşılması daha kolay..
ancak elinde sigorta dökümünüz, sürekli aynı olmazları tekrarlayarak zoraki kibarlıklar yapan bir banka şubesini de geçmeniz zor.. tek çare önerdikleri miktar kadarına razı olmak...

inşallah umduğunuz sonuçlar alırsınız..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti akan-kan » 14 Tem 2010, 09:12

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim yarın birkaç bankaya başvuru yapmayı düşünüyorum umarım şans benden yana olur. ;)
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

İleti skinoske » 15 Tem 2010, 16:26

İşbankasına başvurmada nereye başvurursan başvur.3.000 tl için başvurdum salı günü.Bugün perşembe hala arayacaklar.İyi ki 50.000 falan istemedim.Yapıkredi bankası, evrakları getir hemen 7.000 verelim sana beklemeden dedi.Gitmedim salak gibi.Geçen sene 3.000 tl çektim YKB den.evrakları verdim imzayı attım hemen parayı verdiler.Beklemedim bile.

İşin garip tarafı YKB'ye ait sadece 1 tane kredi kartım var.İşbankası'na gelince.Maaş hesabım orda, 2 adet kredi kartım var,ailemin tüm hesapları İşbankası'nda.Buna rağmen YKB'den 1 saatte aldığım krediyi İşbank'tan 2 günden fazla oldu hala alamadım.

Finans, Garanti ve YKB ye gidersen pek fazla sorun yaşayacağını sanmıyorum.Hemen veriyorlar parayı.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti epelek » 15 Tem 2010, 23:03

Kardeş ben geçen ay Bankasyadan 50 bin lira kredi kullandım. 60 ay vade oran olarak 0.76 uygulandı. ayrıca 1210 lira masraf çıkardılar. Bence piyasanın en ucuz kredisi ve bir gün de hallettiler.
SUPERB TDI 2.0 ELEGANCE DSG 170 HP
epelek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Muhsin Fırat
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Süperb Eleg DSG 170 Hp

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir