Katkılı Otogaz Enjektörlere Zarar Verir mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Katkılı Otogaz Enjektörlere Zarar Verir mi?

İleti cansezerbey » 13 Tem 2010, 15:24

Ben BRC marka kitimi taktırırken bana katkılı gaz kullanmamam gerektiğini söylediler.Ama çevremdeki arkadaşların çoğu opetten alıyor gazını.Ben bu işi anlamadım.Ne gibi zararları olabilir.Zararı varsa diğer araçlar neden kullanıyor?

Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti önder38 » 13 Tem 2010, 15:44

karbüratörlü araçlara bile zarar verdiğini duyuyoruz, enjeksiyonlu araçlarda kesinlikle kullanılmamalı. kalın geliyor ve enjektör ve diğer ekipmanlarda tıkanmalar yapıyor bildiğim kadarıyla.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti BaTeRRiiSStt » 14 Tem 2010, 07:09

ne zaman opetten gaz alsam aracım daha randımanlı daha ekonomık yakıyor gaz alırken bılhassa sordum pompacıya katkılı otogazın zararı varmı oyle soylenıyor dedım. Abi oyle dıyolar ama bıze daha bugune kadar hıc sıkayet gelmedı dedi.. gecen sene opetten aldıgım 32lıtre gaz ıle 476km yol yapmıstım uzun yolda hıc zararını gormedım belkıde dıger fırmaların çamur atmasıdır bılemıyorum...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti grey_wolf » 14 Tem 2010, 08:24

ben kendim şahit oldum
benim araca montaj yaparken tekleyerek bir megane geldi. adam dedi ben dün aygaz euro lpg aldım 10 km sonra boyle oldu. enjektörleri söküp cihazla temizlediler. taktılar sorun çözüldü. adamıda uyardılar katkılı lpg kullanmayın diye. bana da aynı şeyi soylediler. ben kullanmıyorum. şuan sheel yada bp den alıyorum.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir