yaşadığım büyük sorun

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yaşadığım büyük sorun

İleti metinkaynak » 14 Tem 2010, 12:59

14.04.2010 tarihinde ankarada bulunan skoda yetkili servisi ATA SKODA dan ''sıfır'' model skoda octavia marka aracı 52.000 tl karşılığında satın aldım yaptığım deneme sürüşünde 100 km.yi aştıktan sonra rahatsız edici bir ses duyuncahemen ATA SKODA ya gidrek bildirimde bulundum. ertesi gün için gelmem söylendi ve deneme sürüşü apıldı casitli işlemler yapılıyor ve tekrar deneme sürüşü yapılıyordu. tam 5 defa denem sürüşü yapıldı sesin alt kartel sacından geldiği söylendi sac söküldü aracı aldım 24.04.2010 tarihnde tekrar deneme sürüşü yaptığımda aynı sesi duydum . ATA SKODA ya geldim yine deneme sürüşü yapıldı. Şanzıman yağı değiştirilip tekrar deneme sürüşüne çıkıldı. fakat ses yine vardı. servis yetkilisi aracı sökmeleri gerektiğini söyledi. ben araca anahtar sürdürmeyeceğimi SIFIR araç oldugu için yenisiyle değişmesi gerektiğini söyledim. bana aracın garantilili oldugunu kendilerinin sorunu halledebilceklerini söylediler. 26.04 2010 tarihinde arac tekrar denem s sürüşüne cıkarıldı video cekimi yapılarak sesin cd sin fabrikaya yolladıklarını söylediler. biz hukuki süreci başlatıp avukatımız vasıtasıyla mahkemeden bilirkişi tayin edildi bilirkişi raporuna göre arcın imalat hatası ve ayıpşlı mal oldugu rapor edildi. bna ragmen yetkili satıcı ankara ATA SKODA ve distribütor firma yuce oto hala aracı değişirmemekte ısrar ediyolar ve arac devamlı olarak servise cagrılıp bi takım işlemler yapmak istiyorlar. kesinlikle ATA SKODA ve YÜCE OTO firmalarını skoda kullanıcılarına alışverişlerinde bu frmaları kullanmamalrını şiddetle tavsiye ediyorum. çok Gyr-i ciddi firmalar mallarına sahip çıkmadıkları gibi müşteri memnuniyetini de önemsemiyorlar. Metin KAYNAK -ANKARA - İMALATÇI

metinkaynak
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: metin kaynak
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda octavia 1.4 tsi

İleti ihsan » 14 Tem 2010, 14:44

arkdasa gecmıs olsun inş. kısa surede dava sonuclanır ve iyi bi sonuc alırısnız
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti y.emre » 14 Tem 2010, 14:50

gercekten geçmiş olsun imalat hatası olduğuna dair raporunuz varsa hukuki yollardan birz uğrassanızda istediğiniz talep gerçekleşmek zorunda.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti metinkaynak » 14 Tem 2010, 14:59

bu bizim başımıza gelen olay başka insanların başına gelmemesi için yazdık.olay zaten hukuka intikal etmiştir fakat ata oto burada ticari etiğe sığmayan davranışlar sergilemekte.arcın raporunu istanbul yüce otoya sorun giderildi diye bildirmiş.sorun giderilse ne olur.sıfır araç alıyorsunuz aracın sökülmeyen yeri kalmıyor.ama diğer otomobil firmaları bu gibi durumlarda değişim yapıyor.skoda ve ata oto ise işi pişkinliğe vuruyor.
metinkaynak
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: metin kaynak
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda octavia 1.4 tsi

İleti ozerakin » 14 Tem 2010, 15:11

Yüce ile benimde işim var armalrımda ön arka sökülme var bakalım nasıl üzerime yıkacaklar onu seyre koyuldum ben de ne diyecekler de işin içinden çıkacaklar
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti caki14 » 14 Tem 2010, 17:04

selam arkadaşlar bende 6 ay önce 2.el a4 octavia collection model aracımı aldığımda çukurlardan geçerken aracın ön kısımdan sesler geliyordu ilk önce bu durumu ata skodaya danıştım ve aracıma ön inceleme yaptılar sorunun direksiyon kutusundan olacağını tahmin edip sökmemiz gerekecek diye söyledir ve masraf olarakta 2500tl civarı bir para söylediler gerçekten o an yüreğime oturdu. ilk şoku atlattıktan sonra kısa bir araştırma yaptım ve ata plazanın olmadık arızaları gösterip müşteriyi söğüşlediğini öğrenip anladım bu durumda skoda and plazanın gayet düzgün işler yaptığını öğrenip karar kıldım ve aracımı and skodaya götürdüm ve ön incelemeler çok titizlikle ve itinayla yapıldığı gördüm sonuç olarak ise bu arızanın ön rotlarda bulunan 2 adet kavucuk lastiğin eskimesinden kaynaklandığını söylendi ve maliyeti işcilik dahil yanlızca 12tl (eski parayla 12 milyon tutması) tutması beni bir kez daha şoke etti and skoda gerçekten mütiş bir iş çıkarıp sorunu en doğruca kökünden ve oldukça ucuza çözü verdi.eğer o gün ata plazada aracıma dokundurtsaydım direksiyon kutum sökülecekti ve kim bilir daha neler başıma gelicekti o yüzden ata plaza işini iyi yapan bir kurum olmadı benim gözümdede eğer yetkili kaliteli ve düzgün servis istiyorsanız and skodayı tercih edin ben herşeyiyle çok memnunum skoda araçları gerçekten çok kaliteli üstün nitelikte arabalar arkadaşımızın başına gelen husus çok üzücü ve heves kırıcı bir durum geçmiş olsun diliyorum umarım herşeye rağmen size en uygununca sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. son olarak her anlamda skoda araçları çok kaliteli ama onu pazarlayan ve hizmete sunan bazı kişiler ne yazık ki böylesine sorumsuzluk sahibi saygılarımla..
caki14
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kaan
Nereden: Bursa
Arabanız: octavia collection

İleti lazza » 14 Tem 2010, 19:12

kardeş öncelikle geçmiş olsun gerçekten başına gelen güç bir durum allah sabır ve kolaylık versin
ben senin bizi bu konuda uyarman için ayriyeten teşekkür ederim zira bak ata nın yaptıkları bir bir ortaya çıkıyo

kardeş böyle şeyler aşağı yukarı her markada oluyo zaten markadan değil genelde bayii kaynaklı oluyo daha yeni yine başka bir forumda dacia nın kazalı arabayı sıfır iye sattığını gördük adam açtığı davayıda kazanmış ama bayii sizin arabanız eski model mahkeme uzun sürünce öyle olmuş paranızı verelim arabanızı bize verin demişler tabii eski model fiyatına adamda hayır ben sıfır araba isterim demiş neyse

yazmış yazıları koco koca yapıştırmışş bana falan bayii (hatırlamımıyorum bayii)sıfır diye kazalı arabayı sattı diye çekmiş izmir kordona
valla bence sadece yurt içinde değil eğer başvurmadıysanız wv ve skoda merkeze kadar başvurun
bilmem etkili olurmu ama parasını verecem gazetelere boy boy ilan verecem deyin
tekrar allah kolaylık versin
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti yonetici » 14 Tem 2010, 20:32

Geçmiş olsun umarım sorununuz sizi daha fazla üzmeyecek bir şekilde çözülür.

Daha birkaç hafta önce başıma gelen bir olayı anlatayım. Honda motorsikletimin fren hidrolik kabını camı kırıldığından değiştirdim. İlk işlemi bir yamaha servisinde yaptırmak durumunda kalmıştım ayarlardan mennun olmadım Honda Yetkili Servisi Konşuk Motor'a gittim fren ayarını yaptırmak istediğimi söyledim. Nedense biraz uğraştırdı olmuyorsa sökün atın kabahat bende ne yapıp edip ilk size gelmeliydim desemde gerek yol hallederiz dediler ve yaptılar üstelik hiçbir ücret almadılar. Olayın üzerinden 1 ay kadar geçmişti motorumu sattım ve alan kişi evine dönerken fren kilitlemiş. Bu arkadaş motoru almış Honda Yetkili Servisi Otosever'e götürmüş. Servis kalkmış bütün balata, disk, kampana, hidrolik kabı vs. ne varsa değişmesi gerektiğini söylemiş 250-300 küsür lira masraf. Motoru alan arkadaş beni aradı servisin ahlaksızlığı karşısında ağzım açık kaldı. Hemen dedim tası tarağı topla orayı terket birdahada asla o servise gitme. Kenarda köşede bir tamirciye git ayar çeksin frene dedim. Bu arkadaş almış mahallesindeki motorcuya gitmiş adam bakmış fren hava yapmış birşey yok demiş ayarını yapmış göndermiş.

Servisin biri ahlaksız bir iş yaptı diye şimdi Honda'yı kötülemenin bir gereği yok çünkü iyi servisleri olduğunuda biliyorum. Araç alırken ve servis hizmetlerinde iyisini bulmak lazım yoksa böyle işini kötü yapan adam ama az ama çok her markada vardır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir