TÜKETİCİ MAHKEMESİ BENZER DAVA ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TÜKETİCİ MAHKEMESİ BENZER DAVA ?

İleti jamesdean » 20 Tem 2010, 13:04

Merhaba arkadaşlar,

Bila tarihte bizim kayınpeder 27.000 KM 'de 2. el Fiat Doblo 2009 Model açık kasa ticari bir araç aldı. Aracın garanti süresi 2 yıl ve 2011 yılında garantisi bitiyor...

Aracı alır almaz 27.000 KM' de YETKİLİ SERVİS'te aracın bakımı yapıldı. Herhangi bir sorun çıkmadı.

Araç şu an 38.000 'de .Cuma günü aracın TURBOSU patlamış.FIAT yetkili servisi Bursa BANOTO'ya bırakmışlar aracı. 1.600 TL masraf çıkarıp ve GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA bırakmışlar. Nedeni eski sahibinin 20.000 KM bakımını yaptırmamış olmasıymış.

2. El araç alıp benzer durumla ilgili bilgisi olan var mı?

Tüketici Mahkemesi'ne dava açmayı düşünüyoruz.. Fikirleriniz...

Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti lazza » 20 Tem 2010, 13:20

aynı şeyi bizde yaşadık babama 30000de bi fiorino aldık aldığımız adam 20000 bakımı yaptırmamış ben gittim olmaz dediler bakıma alırız ama garanti kapsamı dışında kalır dediler hatta ben fiat merkezi aradım dedim böyle olmaz dediler. ama bizim sonra amörtisör başı bilyalarından ses geldi ben dedim siz bakım yaparken bunlara birşey yapıyonuzmu diya hayır dediler dedim o zaman bunlarla bakımın alakası yoksa değiştirin dedim olmaz dediler ben yine fiat merkezi aradı dedim ya ne alaka busefer benden yana oldu aracınız bakım geçtiği için bakımla alakalı olan yerler hariç (frenler filtreler motor turbo filan )garanti kapsamındaymış gittim servise bana önce geçmiş 20000 bakımını yaptır sonra bakalım bende nealakası varki dedim onlar olllmaaazzz illa bakım dediler . kızdım bıraktım gitim

servislerim alayı aynı illa para diyorlar
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti psco » 20 Tem 2010, 13:45

servisler müşterinin cebindeki parayı nasıl hortumlarım diye düşünür...
Gazi Mustafa Kemal ( GMK) Bulvarı No: 12 Onur İşhanı Kat: 7 Daire No: 161
Kızılay / ANKARA / TÜRKİYE

thd@tuketicihaklari.org.tr
+90 (312) 417 93 34,
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti jamesdean » 20 Tem 2010, 13:57

Servis alacağı paraya bakar bakmasına da, FIAT Çağrı merkezine durumu bildirdik, bu sabah olumsuz cevap vermişler. Ücretli veya ücretsiz olmasına karar veren servis değil, genel müdürlük...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir