octinin içinde çocuğunuzu bırakmayın !!!!! :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octinin içinde çocuğunuzu bırakmayın !!!!! :)

İleti grey_wolf » 22 Tem 2010, 16:47

Araçta unutulan çocuk ölümden döndü

Romanya uyruklu turistin araç içerisinde unuttuğu 8 yaşındaki oğlu neredeyse ölüyordu

22 Temmuz 2010 Perşembe, 17:23:36

Kuşadası'nda Romanya uyruklu turistin araç içerisinde unuttuğu 8 yaşındaki oğlu ölümden döndü.

Edinilen bilgiye göre, yılın bir bölümünü Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde geçiren Rumen turist M.N., Vergi Dairesi'ne giderken uyumakta olan 8 yaşındaki oğlunu araçta bıraktı. Bir süre sonra güneşte kalan araçta fenalaşmaya başlayan çocuğun çevredekilerden yardım istemesi üzerine vatandaşlar araca müdahale etmeye çalıştı. Vatandaşlar çocuğu kurtaramayınca polise haber verildi.

Polisin Vergi Dairesi'ne giderek bulduğu Rumen turist, aracı açıp oğlunu çıkarırken, vatandaşlar turiste tepki gösterdi. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri çocuğa müdahale etti. Havasız kalan çocuğa bir süre oksijen maskesi takıldı.

Vatandaşların kendisine tepki göstermekte haklı olduklarını söyleyen Romanya uyruklu M.N. ise, "Vergi Dairesi'nde 5 dakikalık işim vardı ama işim 2 saate uzadı. Aracımı, çocuğum içinde uyuduğu için gölgeye park etmiştim ama zaman geçince araç güneşte kalmış. Türk polisine ve sağlık teşkilatına teşekkür ediyorum. Vatandaşlar tepki göstermekte haklı" diye konuştu.

AHMET EMİN HACISALİHOĞLU / KUŞADASI (AHT)

başlık şakada ama bu konuya dikkat çekmek istedim. hepimizin çocukları var ve havalar çok sıcak. aman arkadaşlar yaşlı ve cocukları araçta yalnız bıraklamayalım

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti octaviaman » 22 Tem 2010, 17:24

Bu işin hiç şakası olmaz, Allah korusun.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti taner_octavia » 22 Tem 2010, 17:31

gecen 3 hafta once doguda biryerde arabanın icinde oynuyan 2 kardes ten biri 4 yasında olan ölmüstü haberlerde izledim.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti alpino » 22 Tem 2010, 19:16

ufak bir düzeltme yapayım. resimdeki araç octi değil superb.

bir de aracınızın marka ve modeli ne olursa olsun kapalı araç içerisinde ne çocuğunuzu ne de evcil hayvanınızı bırakmamalısınız. camları aralık bıraksanız dahi içerideki sıcaklık bir müddet sonra aşırı yükselecektir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti asdfghjk » 22 Tem 2010, 19:27

Benim anlamadığım olay, bu vatandaşlar neden tepki gösteriyor. Yani adam kasıt yapmadan unutmuş sonuçta -diğerlerinin- değil onun çocuğu herkesten çok zaten o üzülmüş haksız mıyım ??

Ayrıca, VW Grup araçları anahtarsız açmak gerçekten çok zor ama tepki gösterene kadar camı kırmayı akıl edememiş mi yurdum insanı... ;)
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 24 Tem 2010, 23:58

Octimin sağ arka camını kırmak zorunda kalmıştım.Camı bile zor kırılıyor.Konu başlığın da ki acil durum haricinde,seçerek kırmak zorunda kalırsanız en ucuzu arka kapı camları.Kelebek camı ,kapı camından daha pahalı.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti xMEGANx » 24 Tem 2010, 23:59

araç SuperB ama =) Octi değilki =) Demekki Octilerde Bırakabiliriz =)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti mygokhan » 25 Tem 2010, 10:03

Kapama tuşuna iki kez basarsanız içeridende açılabilir kapılar..

Şu var çoğu otomobilde kapıları anahtardan kitleseniz dahi iç kapı kolunu çekerseniz kapılar açılır.Bazı kalite otomobillerde ve genelde alman otomobillerinde bu tip güvenlik önlemi vardır.Genelde japon araçlarında uzak doğu araçlarında bu özellik bulunmaz.Fransızlarda bile yok diye biliyorum.Camı kır içine elini uzat ve kapıyu aç.! Ama Alman otomobillerinde olmaz bu durum..

Bende düzcede bir işim vardı.Annemi içeride bırakmış ama iki kez kapama düğmesine basmayı unutmuştum. :shock: Annem gelince güzel bir fırça atmıştı :?
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti alpino » 25 Tem 2010, 12:50

valla 2 kere basmayı denedim benim octide. ne içerden ne dışardan açılıyor kapı. hele ki A5 octilerde kapıda kilit düğmesi de yok. sadece vites konsolunda elektronik bir düğme var. kapı kilitlendikten sonra elektriği kestiğinden o da çalışmıyor.

Ama B SÜTUNUNDA yani ön ve arka kapıların arasında kalan sütunda bir düğme var. araç içerisinde birisi bırakılacağı zaman veya araç çekileceği zaman o düğmeye basmak lazımmış. ona basınca belki kapılar içeriden açılabilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 25 Tem 2010, 13:14

alpino yazdı:valla 2 kere basmayı denedim benim octide. ne içerden ne dışardan açılıyor kapı. hele ki A5 octilerde kapıda kilit düğmesi de yok. sadece vites konsolunda elektronik bir düğme var. kapı kilitlendikten sonra elektriği kestiğinden o da çalışmıyor.

Ama B SÜTUNUNDA yani ön ve arka kapıların arasında kalan sütunda bir düğme var. araç içerisinde birisi bırakılacağı zaman veya araç çekileceği zaman o düğmeye basmak lazımmış. ona basınca belki kapılar içeriden açılabilir.

Hangi düğmeymiş o ki? aynı değil mi tüm skoda serilerinde bu durum?? :?
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti alpino » 25 Tem 2010, 13:19

emniyet kemerinin altında kalıyor. kapı gözünün hizzasında. birazdan aşağı ineceğim resmini çeker yüklerim. hem de denerim ona basınca kapılar içeriden açılıyor mu diye.

Değiştirme: kitapçıktan kontrol ettim o düğme araç iç denetim sisteminin düğmesiymiş. yani alarma ait araç içi sensörleri devre dışı bırakıyormuş.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozerakin » 25 Tem 2010, 14:02

roomster de şimdi iki kez kapatmaya basarsak içeriden açılıyor doğru mudur tam anlayamadım
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti derude » 01 Ağu 2010, 12:21

Kapıların içeriden açılmaması kusura bakmayın ama güvenlikten ziyade gerzeklik.

Mal güvenliği sağlayacam diye can güvenliğini riske atmak budur.

Diğer husus ise, çocuğunu aracının içinde bırakan adamın, camını kırıp çocuğu kurtarmak o adama iyi bir ders olurdu ya...
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 01 Ağu 2010, 12:32

derude yazdı:Kapıların içeriden açılmaması kusura bakmayın ama güvenlikten ziyade gerzeklik.

Mal güvenliği sağlayacam diye can güvenliğini riske atmak budur...

valla bu sıcakta arabasının içinde çocuğunu bırakmak yeterince gerzeklik zaten. kapının içeriden açılmaması yanında önemsiz kalır. böyle bir durumda yakınlarda çilingir varsa hemen çağırmak lazım. açılmıyorsa kıracaksın camı. çok beklemenin manası yok
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir