ehliyetimi aldım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ehliyetimi aldım

İleti skodaizm » 05 Ağu 2010, 10:12

Arkadaşlar,

Sizlere önemsiz küçük bir soru:

Allah göstermesin ama; yakınınız canınız gibi sevdiğniz yakınlarınızdan birine bir ehliyetsiz sürücü zarar verse ne yapar o kişi hakkında ne düşünürsünüz?

__Hakan Ün__

Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti yonetici » 05 Ağu 2010, 10:34

skodaizm yazdı:Arkadaşlar,
Allah göstermesin ama; yakınınız canınız gibi sevdiğniz yakınlarınızdan birine bir ehliyetsiz sürücü zarar verse ne yapar o kişi hakkında ne düşünürsünüz?

Konunun öncesini okumadan cevap veriyorum. Ehliyet zarar verme hakkı tanımadığına göre zarar veren sürücünün ehliyetli olup olmaması sadece hukuksal bir ayrıntıdır mağduru ilgilendiren konu bu değildir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodaizm » 05 Ağu 2010, 10:43

? yazdı:
skodaizm yazdı:Arkadaşlar,

Konunun öncesini okumadan cevap veriyorum. Ehliyet zarar verme hakkı tanımadığına göre zarar veren sürücünün ehliyetli olup olmaması sadece hukuksal bir ayrıntıdır mağduru ilgilendiren konu bu değildir.

Polemiğe gerek yok ammaaa. Vicdani sorumluluk ve saygı tüm hukuksal kuralların üstündedir. Unutmayın ki tüm kanunlar yasalar değişir ama insan var olduğu sürece vicdanı hep var olacaktır.

Simdi bazılarınız vicdansızlar ne olacak? derseniz... Vicdansızları bir kalem geçelim zaten onlar hukuktan da anlamaz.

İnanç meselesi bunlar fazla derine inmeye gerek yok.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti y.emre » 05 Ağu 2010, 10:48

arabayı o küçücük kart kullanmıyor ben 12 yasımdan beri araba tepesindeyim ehliyet almak için yaşımı doldurdum fakat vaktim yoktu staj okul vs. anca alıcam. ki çekirdekten öğrenenlerin hepsi daha iyi sürücü oluyor.

şu unutulmamalıdır çevremde çok örnekleri var ehliyeti olupta direksiyon sınavndan snra araba tepesine oturmamıs versen arabayı yerinden kaldıramıcak insanalr var..
ehliyetsiz adam kaza sonucu çarpmış ve kaçmamışsa elinden gelen yardımı yapmışsa hastane, ilk yardım bu adamdan şikayetçi olmanın lüzumu yok şahet suç yayadaysa.
ehliyetim olmadığı için söylemiyorum , 1 aya olacak , fakat arabayı o kart kullanmıyor ve vicdan sahibi değil o kart insanın içinde bitiyor iş.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir