Siz Hiç Katil Gördünüz Mü?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İleti sainz » 06 Ağu 2010, 08:23

Başka bir forumda okudum paylaşmak istedim.Bizim forumumuzda zaten hız vs. konuları konuşulmasada ben paylaşmakta zarar olmayacağı kanaatindeyim.

Hayatınızda hiç ölü bir çocuğun yüzüne baktınız mı ? Ya bir anneye oğlunun öldüğünü söylediniz mi ? Dışarıda hüzün ve merak ile bekleyen kalabalığa " maalesef kaybettik.." demenin dayanılmaz ağırlığını yaşadınız mı? Aracın çarptığı annesinin kucağından yola fırlamış 3 yaşındaki bir kız çocuğunun " annneee, annneee.." diye feryatlarını dinleyip, " annen birazdan gelecek.." derken, o annenin bir daha asla dönmeyeceğini bildiğiniz hiç oldu mu ?...

Siz hiç katil gördünüz mü ? Yurtdışındaki üniversitelerde zorlu eğitim sürecini tamamlayıp, ülkesine geldikten sonra hız meraklısı bir sürücünün tekerlekleri altında canını veren dünya güzeli bir kızı ?... Ve hızın yarattığı adrenalin fırtınasından yaşamın ölümlü yüzüne düşmüş sürücünün "ben şimdi ne yapacağım" diyen çaresiz yüzünü Her gün aynada gördüğünüz suratın bir gün katil olabileceğini hiç düşündünüz mü ?

Hangi otomobil daha performanslıdır ? 0-100 arasını 7.4 saniyede mi 10.1 de mi alıyorsunuz ? En güzel makası kim atar ? Virajda yanlamak ne demektir ? Yeşil ışıkta nasıl kalkıyor hangi araçlara toz yutturuyoruz ? Hafif ticari aracım niçin 140 km hızın üzerine çıkmıyor ? Bu yollarda 90 km hız sınırlaması çağımıza uyuyor mu Şehir içinde sol şeritte 120 km hızla seyreden araca sellektör yaptım ama yol vermedi adam denyo mudur ?...

Ben bir beyin cerrahıyım. Ortalama 2 günde bir trafik kazasında ölmüş yüz görüyorum. Annelere "oğlunuz ... maalesef.." diyorum. Yaşamın ince ipini saatler süren operasyonlarda bağlamaya çalışıyorum. Hüzünlü insanların ağlamalarını dinliyorum... Ölü canlar konuşamıyorlar. Konuşabilselerdi, katilin ne muhteşem bir makine olduğunu anlatacaklardı. 100 km hıza 7 sn'de ulaşmış ve bedenini 3 metre uçurmuştu, hele o spoileri ne de muhteşemdi.

Dün 6 yaşında bir kız çocuğu getirdiler. Hızperver bir otomobilin kontrolsuz sollamasında (ya da svrulmasında) aracın aynası çocuğun sol gözüne çarpmış, alnının sol tarafındaki kemikler parçalanmıştı. Kırmızı renkli yaratık kazadan sonra kaçmış kayıplara karışmıştı.... Akşam eve geldiğimde 65 yaşındaki annem arka taraftaki sokak arasındaki markete giderken, 18 yaşından küçük olduğunu tahmin ettiği iki sürücünün kalkış yarışmasına tanık olduğunu anlatıyorsu. Yaşını anlayabilecek kadar yakından görmüştü sürücüyü çünkü kulakları yırtan bir feryat ile kendisine çarpmaya santimler kala durmuştu araç....

Nedense hafif ticari araç sürücüleri tek biçim haline gelmeye başladılar. Combo'lar Caddy'ler, Partner'ler WRC'nin İstanbul ayağını yaşamaktalar her gün. Ben ise bunlara baktıkça bir katilin yüzünü görmekteyim. Ammannn bu da mı sorulur " Performans yaşamdan daha değerlidir" Yaya geçitleri ise yayaları ezmek için işaretlenmiş alanlardır.

Bir gün aynada gördüğümüz bu yüz de katil olabilir...

Alıntı : http://www.toyotaclubtr.com/sohbet/siz- ... 5/new/#new

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti BURAK MYSTERİO » 06 Ağu 2010, 08:39

allahım hepimizi korusun çok güzel ama acıklı bir yazı olmuş gerçekten bende veya bizde yapıyoruz böyle şeyleri ara sıra ama birdaha herhangi bir trafikte yapmam o vebal altında kalamam allah kimsye böyle şeyler yaşatmasın ..

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti skodaizm » 06 Ağu 2010, 08:42

Fazla söze gerek yok.

Paylaşımınız için teşekkür.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti zurna1788 » 06 Ağu 2010, 09:08

Gayet açıklayıcı olmuş. Teşekürler...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti agros » 06 Ağu 2010, 10:09

paylaşım için cok cok teşekkurler. gercekten tamamıyla ortaya çıkarmış içimizdeki canavarı. zaman zaman yapmıyor degiliz anlatılanları. ama bu yazıdan sonra bende daha dikkatli olacağım artık. tekrar tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti WXW » 06 Ağu 2010, 22:43

Forumda "en son kaç bastığı" konusunda tartisan ve/veya bu düşünceye sahip arkadaşların 2 defa okumasını rica ederim

NOT: genel olarak yazdım, şahıslara özel değil, hayatta paylaştığımız bir mesaj dahi olsa kıymetlisiniz. canınız için önce kendinizi, vicdanınız için ise önce baskasını duşunun lütfen. Ve ne olur kendinize " teknoloji bu yapmışlar ben de kullanırım" yalanını soylemeyin. Global ticarette tek doğru maalesef ki " para" dir. Allah sonunuzu bu sebeple kaybettiğim yakınlarıma benzetmesin. Sizlere uzun ömürler versin..

selametle canlar....
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti xMEGANx » 06 Ağu 2010, 23:02

valla çarptığım adama deilde arabama acırım..
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti erginbkr » 07 Ağu 2010, 10:00

xMEGANx yazdı:valla çarptığım adama deilde arabama acırım..

Sana çarpmak lazım o zaman arabayla...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti xMEGANx » 07 Ağu 2010, 10:26

erginbkr yazdı:
xMEGANx yazdı:valla çarptığım adama deilde arabama acırım..

Sana çarpmak lazım o zaman arabayla...

iyi fikir
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti frostbite19 » 07 Ağu 2010, 10:33

Bende çocuklara çarpmaktan çok korkarım, o yuzden özellikle şehiriçinde hızlı gitmem kesinlikle...

Çocuk bu, nereden çıkacağı belli olmaz ki... Sora ben o vicdan azabıyla yaşayamam...

Aslına bakarsanız şehirdışında da hızlı gitmiyorum, çünki bizim feli gazda en fazla 140 falan yapıyor :D

Bende gazakökleyip 140 la gitmiyorum tabi 140 yapıyor diye, 100 km/h ı geçmem genelde...

Unutmayın, riske attığınız sadece kendi hayatınız değil, yanınızdakilerin ve trafikteki diğer İNSANların ve

HAHVANların hayatı!!!

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya