İkinci el oto galerileri şehir dışına!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İkinci el oto galerileri şehir dışına!

İleti lazianke » 03 Haz 2007, 16:51

İçişleri Bakanı Osman Güneş, ikinci el araç satan galerilerin 2 yıl içinde yerleşim yerleri dışında tespit edilecek alanlara taşınacağını açıkladı. Taşınmanın gerekçesi LPG'li araçlar:

İçişleri Bakanı Güneş, ikinci el oto galerilerinde satılan LPG'li araçların risk taşıdığını, bu işyerlerinin 2 yıl içinde yerleşim alanları dışındaki yerlere taşınacağını açıkladı..


Bakan Güneş, il valililiklerine "İkinci El Oto Galerileri" genelgesi yayınladı. Son yıllarda motorlu araç sayısının arttığı ve ikinci el oto alım satımının yaygınlaştığı belirtilen genelgede, özellikle apartman zemin katlarında açılan ikinci el oto galerilerinde satılan LPG'li araçların taşıdığı risk nedeniyle bu tür işyerlerinin yerleşim alanları dışında tespit edilecek yerlere taşınacağı kaydedildi. Genelgede, "Büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri ve nüfusu yüzbinden fazla olan belediyeler, bu genelgenin yayınlandığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde, ikinci el otoların satışa sunulduğu işyerlerinin yerleşim alanları dışında tespit edilecek mekanlara taşınmalarını sağlayacaklardır. İlgili belediyelerin bu sahada gerçekleştirdiği çalışmalar ve yerleşim alanları dışına çıkarılan ikinci el oto alım satımı yapan işyerleriyle ilgili toplu bilgiler, her 6 ayda bir valilik tarafından Bakanlığa rapor edilecektir" denildi.


(Sabah)

 
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 289
Kayıt: 01 Tem 2006, 07:29
Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Genel Sohbet ve PaylaşımKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir