gprs özellikli telefon hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gprs özellikli telefon hk.

İleti delidolu » 07 Eyl 2010, 15:11

arkadaşlar ilk fırsatta yeni 1 tlf almayı düşünüyorum, almışken de gprs özellikli olmasını istiyorum, hani 1 yerden 1 yere giderken bilg.da google haritsı ile uğraşmayayım, yolda radar olunca sesli olarak radara girdiniz diye (böyle bişi varmış galiba) bağırsın 2de1 ekrana bakmadan sanki gerizekalıya tarif eder gibi sağa dön sola dön diye de yönlendirebilsin istiyorum.
fiyatı makul ölçülerde olan telefonlar hakkında görüş-öneri-tecrübe vs paylaşıp beni doğru modele yönlendiriseniz sevinirim.
internette gezinti yapıp araştırma yapmaktan bıktım 1e1 kullanıcı görüşlerine daha çok güveniyor ve de ihtiyaç duyuyorum. teşekkürler.

extra özellik olarak bluetoth, kamera, wifi de olması tercihimdir.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti turnalarkenan » 07 Eyl 2010, 15:18

MERHABALAR
ÖNCELİKLE İSTEDİĞİN ÖZELLİĞİN İSMİ GPS YANLIŞ ADLANDIRMA OLMASIN. BU KONUDA ÇOK CİHAZ VAR ANCAK BEN SAMSUNG KULLANIYORUM İ 780 SESLİ UYARI SİSTEMİ PROGRAM ÖZELLİKLİ OLAN BİR DURUM YOKSA NAVİGASYONU VAR. SAMSUNG DAN İLERİ GİDERSEN DE HTC HD VEYA HD2 TAVSİYE EDERİM ŞİDDETLE. GENİŞ EKRAN GÖRÜNTÜSÜ WINDOWS MOBİLE PROGRAMI İEL BEREBER AYNI BİR BİLGİSAYAR KESİNLİKLE TAVSİYEMDİR.
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti delidolu » 07 Eyl 2010, 15:22

mesela siz samsung i780 den memnun musunuz? sizi a noktasından b noktasına rahat rahat yönledirebiliryor mu? fiyatının 1000 tl civarı olması benim için büyük sorun! :(
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BURAK MYSTERİO » 07 Eyl 2010, 15:35

en iyisi 5800 abim bende bugün akşam alıyorum yorumlarımı buraya aktarırım ;)

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti mustklc » 07 Eyl 2010, 16:31

nokia 5800,

kesinlikle windows işletim sistemli olanlardan alma
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti delidolu » 07 Eyl 2010, 18:59

bugün iş yerimdeki bi arkadaş gösterdi telefonu o da yeni almış, daha yen, almış nokia 5800 ankara da yol tarifini beceremediğini, ayrıca da çok ağır olduğunu ve çok memnun olmadığını dile getirdi..!!! :o
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 07 Eyl 2010, 19:09

bende 5800'ın biraz üst modeli olan X6 var bende. nokia'nın kendi yazılımı olan ovi maps hiç güzel değil. ama yeni google maps mobile çok güzel çalışıyor. telefon olarak da X6 dokunmatiği güzel, genel olarak hızlı bir cihaz.
ama ben de sana android veya windows mobile kurulu olan htc, samsung vb markaları öneririm. özellikle windows mobile kurulu ise rahatlıkla güzel navigasyon yazılımları bulunabiliyor.
şunu da not düşeyim. şimdiye kadar IGO8, Garmin, Route66, Google Maps ve Ovi Maps kullandım navigasyon yazılımı olarak. En iyisi kesinlikle IGO8, sonra Google Maps daha sonra Route66, en kötüsü ise Garmin ve Ovi Maps.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti BaTeRRiiSStt » 08 Eyl 2010, 07:44

Bende iphone 3g 8gb modeli var ne ararsan var telefonda ekranda çizik dahi yok cok temız kullandım 2011 5.ayına kadar garantısı dewam edıyor düşünürsen ozelden msj yazabılırsın.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti delidolu » 08 Eyl 2010, 15:33

iphone laf yok ama fiyatı da tuzlu onların yaw. canım zaten başka tlf istemiyo ama... :(
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti faruk_sakarya » 08 Eyl 2010, 19:34

selam,ben samsung s8000 jet kullanıyorum.Bana yurtdısından geldi bu yüzden gps özelliği kullanamıyorum ama türkiyede satılan cihazlarda hafıza kartı ve gps hediyesi var.gps kurulu olarak teslim alıyorsun.(Gps dediğiniz özelliklere sahip(route66).Ben bu telefonu tavsiye ediyorum.Yazılım yükleyebiliyorsun(benim telde kapanma sorunu var ama dedigim gibi yurtdısından geldiği için garantisi yok.Ama yazılım yükletip sorunu çözüyorlarmış,bakıcaz artık:)Trde bu sorunu yaşasan bile garantin var)telefonun piyasa fiyatı 700 civarı olmalı.Gerekli bilgileri Samsungun internet sitesinden bak derim.Amoled ekranı var.(sen dokununca sanki canlıymıs gibi telefon tepki veriyor)Eglenceli ve bir cok ihtiyaca cevap veren bir telefon..Saygılar..
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti quickcan » 08 Eyl 2010, 23:14

5800 kullanıyorum çok rahat ve güzel.. tek eksiği ekranın cam olmaması...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti delidolu » 13 Eyl 2010, 13:14

samsun i780
iphone
nokia 5800
samsung s800

verilen cevaplar arasında başka tlf göremedim.
mesela trident, vento, dolia vs gibi çakma iphone türü çin malları konusunda hiç1 yorum göremedim.
ilginçtir ki ( ne kadar doğruysa ) nokia 5800'ün sar değeri dolian g1 elegance den daha fazla olması bana bayağı bi manidar gelmişti.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sampionibo » 13 Eyl 2010, 13:24

Ben bu gün peder beye nokia E72 aldım fiyatı 730 civarı ama telefonda yok yok gprs özelliğide var ama daha görmedim :D
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti BURAK MYSTERİO » 13 Eyl 2010, 13:32

abim ben 3 gün önce 5800 ımı aldım gps i harika bişey şiddetle tavsiye ediyorum üstelik sesi de hem müziklerde hem gps te bangır bangır ötüyor çok rahat duyuluyor yine söylüyorum şiddetle tavsiye ederim ;)

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti delidolu » 13 Eyl 2010, 13:35

sampionibo yazdı:Ben bu gün peder beye nokia E72 aldım fiyatı 730 civarı ama telefonda yok yok gprs özelliğide var ama daha görmedim :D

bi arkadaş konu başlığımı düzeltmişti aradığım özellik gprs değil "gps" olması lazım.
bu arada;
e72 (finlandiya) sar değeri: 1,31
dolia g1 (çin malı) sar değeri : 0,795

GELECEK NESİLLER YA DA BİZLER YAŞLANDIĞIMIZDA BEYİN KANSERİNDEN GİDECEĞİZ BU GİDİŞLE... :(

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

http://www.dolia.com.tr/index.php/urunler.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=49&category_id=16

Sar Değeri nedir?
Kullandığınız cep telefonları bir radyo alıcısı ve vericisidir. Bundan ötürü radyo dalgalanmalarına maruz kalınmaması için belli bir stardartlara göre üretilmeleri gerekmektedir. SAR ?Specific Absorbation Rate?, özel soğurma değeri manasına gelmektedir. Diğer bir deyişle cep telefonlarının yaymış olduğu radyasyon miktarına denilmektedir. Yani vücudun emdiği elektromanyetik enerjiyi ifade etmektedir. Vücudunuz bu enerjiyi ne kadar çok emerse o kadar çok sıcaklık artışı olacak ve bağışıklık sisteminizde rahatsızlıklara yol açma riski oluşturacaktır. Bu yüzden ötürü cep telefonu alırken bu değerin düşük olmasına dikkat edilmesi gerekir.
Avrupa?da sınır SAR değeri 2 watt/kilogram iken, Amerika?da bu sınır değer 1,6 watt/kilograma kadar inmektedir.

Her ne kadar sınır değerler böyle olsa da uzmanlar, telefon alırken sar değeri en fazla 1 watt/kilogram olan cep telefonunun alınması tavsiyesinde bulunuyorlar.Her bir cep telefonunun SAR değeri farklıdır.
Aynı telefona ait sar değeri Amerika ve Avrupa?da da değişiklik göstermektedir. Sitemizde Avrupa?da satışı yapılan cep telefonlarına ait SAR değerlerine ulaşabileceksiniz.
Sar değeri bilgileri ilgili firmaların resmi web sitesinden alınmaktadır. Değişiklik olabileceği ihtimali göz önüne alınarak, cep telefonu alırken mutlaka sar değerini sormayı unutmayınız

http://www.sardegeri.net/sar-degeri-nedir/
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sampionibo » 13 Eyl 2010, 13:47

Arkadaşım illaki haklısın ama telefon bu insanlar o kadar zararlı şeylere maruz kalıyorki kaldıki telefon,ben bu konuda pek araştırma yapmıyorum sonuçta telefonu açtıktan 2 saniye sonra kulağıma koyuyurum buda o etkiyi yarı yarıya indirmiş oluyormuş.Bunuda uzman doktorlar tarafından okumuştum.Benim için hangi telefon kullmışlıysa o daha yararlıdır :D Neticede işimi görüyor kaldıki vücüda ha 0.77 girmiş ha 1.31 girmiş giren çıkan bize neticede :D

Ayrıca orada yanlış yazmışım gprs olmayacak gps de telefonda mevcut
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti turnalarkenan » 13 Eyl 2010, 14:01

delidolu yazdı:samsun i780
iphone
nokia 5800
samsung s800

verilen cevaplar arasında başka tlf göremedim.
mesela trident, vento, dolia vs gibi çakma iphone türü çin malları konusunda hiç1 yorum göremedim.
ilginçtir ki ( ne kadar doğruysa ) nokia 5800'ün sar değeri dolian g1 elegance den daha fazla olması bana bayağı bi manidar gelmişti.

SEN NE YAPACAKSIN ÇİN MALINI BOŞ VER ONLARI GEL SEN PAŞA PAŞA WIN MOBİLE KURULU GPS ÖZELLİĞİ OLAN SAMSUNG, HTC, HP TARZI CİHAZLARA BAK BANA SABAH AKŞAM DUA EDERSİN. BEN EDİYORUM SANA DA TAVSİYE NOKİA CİHAZLARDA SYMBİAN PROGRAMI KURULUDUR. BİR BİLGİSAYARA NE YÜKLÜYORSAN AYNISINI WIN MOBİLE DE YAPARSIN DAHA NE DİYEYİM.
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti jenq » 13 Eyl 2010, 14:40

wentto f8 aldım ben. gayet memnunum telefonda yok yok.
çift hatlı , dokunmatik ekran ,wi-fi, gps navigasyon (ücretsiz 6 ayda bir güncelleniyor), gprs, wap,mms, analog tv, bluetooth, mp3-mp4 ,video, tvden video kaydı, çift kamera, webcam olarak kullanabilme
tavsiye ederim. bimde 300 tl ye almıştım. ama piyasa fiyatı 400 tl civarında.
tek eksisi bunca özellik olunca şarjı 1veya 2 gün gidiyor kullanıma göre
ama sanırım daha güçlü bataryası varmış 20 tl ye alınıyormuş. ayrıntılı bilgi için filkamobilin web sitesi var. oradan inceleyebilirsiniz. sar oranı da fazla yüksek değil
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir