Günübirlik Akçakoca gezisi...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Günübirlik Akçakoca gezisi...

İleti alpino » 10 Eyl 2010, 21:46

Bu sabah bayram tatilini de fırsat bilip, sabah saat 8:30 gibi atladık arabaya. bastık gaza. vardık Düzce Akçakoca'ya. Amasra'dan sonra biraz yavan geldi açıkçası Akçakoca ama olsun. değişiklik oldu güzel oldu.
neyse yol evden 280 km. büyük kısmı otoban zaten. haliyle bastırdık. basmadan yaklaşık 3 saatte gidersiniz.
otobanda yine hız sabitleyicinin (cruise control) mükemmelliğini ve rahatlığını yaşadım. bağladım arabayı 130'a dere tepe 130'la gitti valla. arasıra bi coştum. özellikle yokuş aşağı az yaktığından bastım gaza. 160-170-180. haliyle tüketim biraz yüksek oldu. gidiş geliş (oradaki gezdiklerimizle beraber) yaklaşık 175 tl kadar benzin yedi (tüpe geçsem mi diyorum bazen sonra boş ver diyorum başım ağrımasın uğraşamam ileride TSI alırım DSG li az yakar :) ).

Gelelim Akçakoca izlenimlerine. asıl amacımız gidip kalacak yer bulabilirsek kalmaktı. ama tabi bayram nedeniyle her yer dolu. çalıştığım kurumun (MTA) dinlenme tesisleri ve hemen bitişiğindeki öğretmenevi ful çekiyor. oteller de aynı şekilde.
bari dedik bir şeyler yiyelim. Hemen merkezde deniz kenarında büyük bir restaurant. Adı Kamelya. yeri süper. tam merkezde. denizin dibinde. yemeğini yerken denizi seyret. tabi yemeğin gelirse :( siparişi verdikten yaklaşık 55 dakika sonra yiyecekleri getirmeyi başardılar. mutfaktan sadece içecek çıkıyor sanıyorsunuz bir ara. servis inanılmaz yavaş. beklemekten doyduk yani. hani mekan dolu olsa yetişemeseler neyse. ama toplamda 5 masa falan dolu. ama yemek güzel (denizden babam çıksa yerim zaten :) ) sonra hesap alma işkencesi başladı. garsonlar kafayı kaldırmaz ki hesap isteyesin. en son zorla birine işaret ettim hesap istedim. şimdi de bekliyoruz hesap gelsin diye. 5 dakika, 10 dakika, 15 dakika sonunda 2-3 garsona daha söyleyince sonunda geldi hesap. ödedik. tabi bu kadar beklemişiz bahşiş falan yok. indirim yapmaları lazım özür olarak. çıktık. arkamızdan koşturan bir tip. yanlış masanın hesabını vermişiz diye. tekrar göndük. hesabı düzelttiler (5 tl daha arttı hesap ama doğru bize ödettiklerinin içinde bira yoktu yani yanlış adisyonu ödemişiz). gıcıklık değil mi. fişini de istedim. bahşiş, gene yok. yalnız fiyatları iyi. abartı değil.
genel olarak Akçakoca'nın içinde gezilecek yer pek yok. yani gidecekseniz çevresini de gezecek şekilde gidin. Fakıllı mağarasına gittik gezdik. Akçakoca merkezine yaklaşık 6,5 km. 13 km yol yapmaya değer mi? bence değmez. Antalya'da Damlataş mağarasına gidin daha güzel :)

döndük merkeze. napalım. gezdik sokaklarını. Ortalık Skoda kaynıyor. her yerde Fabia var. Bu arada siz siz olun aracınızı mutlaka otoparka bırakın. zaten çok ucuz 2 tl. az kalsın ceza yiyordum. polis plakayı almış bekliyor çekmezsek yazacak. aldım arabayı doğru otoparka.

deli gibi poyraz esiyor. dalgalar dev gibi. kayalara bir vuruyor dalga. rüzgarın etkisiyle sprey gibi üstümüze. ben ıslak annem, kardeşim ıslak. araba benek benek. her yeri tuz :D (bir de araba yıkatma işi çıktı)

bir kafe bulduk. bir şeyler içelim dedik oturduk. servis? gene tosbağa. yav bir neskafe getirmek 5-10 dakika alır mı? yine kalabalık olsa neyse. en son kahveler geldi içtik. kalktık biraz daha gezdik. akşam oldu.

yine yemek derdine düştük. gezmelerimiz sırasında gözümüze kestirdiğimiz Piri Reis Cafe'ye gittik. oturduk. mekan çok güzel gerçekten. müzik süper. yemekleri de çok güzel. ama bilin nesi kötü. Evet. Yine servis. demek ki dedik, Akçakoca'da servis yavaş. şanından olsa gerek :) 15 dakika denilen servis süresi yaklaşık 30 dakika aldı. hatta biz orada otururken bir kaç genç geldi arkadaşlarının yanına. yukarıda bir restaurantta yemeği 1 saatten fazla bekledikten sonra kavga edip çıkmışlar. bunun üzerine birbirimize bakıp gülüştük.

Piri Reis Cafe ortamı kabaca anlatacak olursam arkadaş grubunuzla giderseniz çok çok daha keyif alırsınız. hele bir de gece kalacaksanız Akçakoca'da kesinlikle gideceğim bir yer (bir de teras cafe vardı ama oraya girmedik). limanın dibinde. önünüzde deniz. ortam ahşap döşemelerle dizayn edilmiş. şöyle güneş batarken ya da geceye doğru arkadaşlarınızla oturup bir şeyler içmek isterseniz (örneğin soğuk bir bira, güzel bir şarap ya da iyisinden bir viski gibi, ya da sadece bir kahve gibi) gidilmesi gereken bir yer. 2. içkiniz gelene kadar ayılmazsanız hiç bir şikayetiniz olmaz. içki fiyatları sabit gibi ama biraz yüksek. yabancı içkilerde tek 15, duble 22 tl. yerliler daha makul. şaraplar 25-45 tl. iyisi 100 tl. yerli içkiler (bira-rakı) fiyatları makul.

sonunda akşam oldu. 19:00 gibi çıktık yola. hız yine sabit 130. ara sıra maksimum 170. millet fitil oldu. yokuş inerken bastırıp geçiyorlar, yokuşta selektör yapıyorum yol veriyorlar :)

sonuç: gidin gezin kaybınız olmaz. tavsiyem 1 ya da 2 gece kalın. şelale mağara mesire kale vs gezin.

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti xMEGANx » 10 Eyl 2010, 21:50

abi şuan okuyamayacak kadar vaktim kısıtlı biraz okudum güzel vakit geçirmişsiniz mutlaka gidip görücem burayıda çok güzel yerler gerçekten :) yarın ilk işim burafı full okumak olucak. ozaman asıl yorumu yapıcam
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti alpino » 10 Eyl 2010, 21:54

xMEGANx yazdı:abi şuan okuyamayacak kadar vaktim kısıtlı biraz okudum güzel vakit geçirmişsiniz mutlaka gidip görücem burayıda çok güzel yerler gerçekten :) yarın ilk işim burafı full okumak olucak. ozaman asıl yorumu yapıcam

söz verdin bak :) okumazsan küserim :P
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kemalyazici » 10 Eyl 2010, 21:58

Güzel paylaşım:) MTA da hangi dairedesiniz?
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Arabanız: skoda forman lx

İleti alpino » 10 Eyl 2010, 22:02

kemalyazici yazdı:Güzel paylaşım:) MTA da hangi dairedesiniz?

Enerji dairesindeyim. jeotermal (sıcak su) üzerine çalışıyorum.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kemalyazici » 10 Eyl 2010, 22:06

Babamda sondaj dairesinden emekli oldu Mta ya çok gelmişliğim var ondan sordum. Stajımı filanda MTA da yapmıştım. Bende Jeoloji Müh. son sınıf öğrencisiyim belki ilerde kpss sorularını filan bulursak biyerden (cemaatlerden) Mta da çalışma imkanım olabilir :) şaka bir yana istiyorum aslında Mta güzel bir kurum.
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 10 Eyl 2010, 22:07

bu arada aklım Piri Reis Cafe'deki Chivas Regal viskide kaldı. ama hem dublesi 22 tl olduğu için (35cc'liği 41, 70cc'liği 76 tl) hem de araba kullanacağım için bağrıma taş basıp vişne suyu içtim :) tabi eve dönünce Ballantines viskiyle 1-2 kadeh parlatıyorum :) mazallah bi tarafım şişmesin. hehe :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 10 Eyl 2010, 22:09

kemalyazici yazdı:Babamda sondaj dairesinden emekli oldu Mta ya çok gelmişliğim var ondan sordum. Stajımı filanda MTA da yapmıştım. Bende Jeoloji Müh. son sınıf öğrencisiyim belki ilerde kpss sorularını filan bulursak biyerden (cemaatlerden) Mta da çalışma imkanım olabilir :) şaka bir yana istiyorum aslında Mta güzel bir kurum.

MTA güzel kurum. mutlaka kpss ile şansını dene. ama daha iyi maaşı olan yerleri de idealistlik yapıp -benim gibi- bırakma. pişman olursun.

baban ne zaman emekli oldu? 4-5 yıl olduysa belki tanıyorumdur. gerçi yazıcı soyadlı birini hatırlamıyorum.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 10 Eyl 2010, 23:19

öğretmenevi dışardan güzel görünüyor ama kesinlikle tavsiye etmem.

fiyatları fahiş ve bu fahişliğe karşı resturantı pis ve garsonları saygısız.

tabağımdaki parmak izinin ve kılın haddi hesabı yoktu. garsonlar "sen şuraya otur" gibi senli benli konuşuyorlar ve ilgisizler.

ayrıca öğretmenevi kartı muhabbeti geçiyorlar ve kartı olmayan geçiriyorlar

kesinlikle gitmeyin benden tavsiye.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti kemalyazici » 10 Eyl 2010, 23:24

alpino yazdı:
kemalyazici yazdı:Babamda sondaj dairesinden emekli oldu Mta ya çok gelmişliğim var ondan sordum. Stajımı filanda MTA da yapmıştım. Bende Jeoloji Müh. son sınıf öğrencisiyim belki ilerde kpss sorularını filan bulursak biyerden (cemaatlerden) Mta da çalışma imkanım olabilir :) şaka bir yana istiyorum aslında Mta güzel bir kurum.

MTA güzel kurum. mutlaka kpss ile şansını dene. ama daha iyi maaşı olan yerleri de idealistlik yapıp -benim gibi- bırakma. pişman olursun.

baban ne zaman emekli oldu? 4-5 yıl olduysa belki tanıyorumdur. gerçi yazıcı soyadlı birini hatırlamıyorum.

Babam bu sene emekli oldu daireler farklı olduğu için tanımamanız normal bazen aynı daire içinde bile insanlar birbirlerini tanımıyorlar. Önerileniz için teşekkür ederim. Öncelikle özel sektörde sansımı denemeyi düşünüyorum bende. ancak Mta olursada üzülmem diye düşünüyorum.
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 10 Eyl 2010, 23:34

kemalyazici yazdı:
alpino yazdı:

Babam bu sene emekli oldu daireler farklı olduğu için tanımamanız normal bazen aynı daire içinde bile insanlar birbirlerini tanımıyorlar. Önerileniz için teşekkür ederim. Öncelikle özel sektörde sansımı denemeyi düşünüyorum bende. ancak Mta olursada üzülmem diye düşünüyorum.

sondaj dairesi bizim üst kat. bina aynı yani. ben de çok sondaja gittim ama bizimki rotary sondajlar. sıcak su sondaları yani. o nedenle tanıyabilirim diye düşündüm.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xMEGANx » 11 Eyl 2010, 14:24

Keyifle okudum valla gidip görmüş gibi oldum abi çok güzel betimlemişsiniz .. kendimi biraz toplayım akçakoca ve ÇİLİNGÖZ 'e gidicem.:) çilingözü çok merak ediyorum resimlerinde süper biryer İstanbul / Çatalca da bana yakın forumdan 4-5 kişi ile anlaştık gidicez inş yakında Alper abi durumun müsait olursa gel sende ?
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti alpino » 11 Eyl 2010, 17:47

yaw megan ankara'daki buluşmalara bile gidemiyorum ki. pazartesi günü Gaziantep'e geçiyorum. yaklaşık yıl sonuna kadar oradayım. Akçakoca'ya gidecek olursanız bak benden tavsiye, zaten yazdıklarımdan anlamışsındır. karnınız acıkmadan restauranta gidin siparişinizi verin. zaten yiyecekleriniz gelinceye kadar siz acıkırsınız :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti meteor » 11 Eyl 2010, 17:47

hocam ben akçakocada oturuyorum bir bilen olmadımı akçakocadan pek zevk almassın kaleyi, cumayerini, aktaş köyü mesare alanını gördün mü bilmiyorum ama akçakoca süperdir servis sanırım sana en yavaşları denk gelmiş ama güzel yerdir benim ilçem
meteor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali yaşar
Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 glxi 2001

İleti alpino » 11 Eyl 2010, 18:05

Ali dostum. doğa olarak, hava olarak gerçekten akçakoca çok güzel bir yer. ama dediğin doğru yanımda bilen biri olsa çok daha güzel olurdu. ben internetten araştırdım nerde ne var diye. turizm bürosundan broşür de aldım. ama ne yazık ki kalacak yer ayarlayamadığımızdan sadece fakıllı mağarasına gidebildik. bunun dışında deniz manzarası ile yetinmek zorunda kaldık. keşke 1-2 gün kalabilseydim çok güzel olacak tüm çevresini gezecektik.

ama servis konusunda bilmiyorum :) ilk gittiğimiz kamelya resmen ağaç etti bizi. yan masamızda 4 kişi vardı. adamlar çay istedi. 10-15 dakika sonra garson geldi yanlarına abi size kahve getireyim ben dedi. çaydan ümidi kesince peki dediler. 15 dakika da kahvenin gelmesi sürdü. başka bir cafede bizim kahveler de 10 dakika da gelebildi. Piri reis cafe'de (ki ben orayı gerçekten çok beğendim) yan masadakiler isyan etti. 4 kere kahve istedik hala getirmediniz onu iptal edin bari çay getirin dediler. yan masadakilerin arkadaşları başka bir lokantada (büyük ihtimalle hamsi ya da mustafa amca balık lokantası olabilir zira o taraftan geldiler) 1 saatten fazla yemek beklemişler en son kavga edip çıkmışlar :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erginbkr » 11 Eyl 2010, 20:10

yazınızı keyifle okudum...aslında bende sapanca gölü çevresini çok merak ediyorum...oralara yakında gidip etraflıca dolaşmayı planlıyorum...dönünce size özenip bende anlatmaya çalışırım...paylaşım için teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti oguz » 12 Eyl 2010, 00:34

bilin bakalım ben nerde oturuyorum :D:D keşke bilginiz olsaydı da haber verseydiniz. gezdirebilecegim cok daha fazla yer olurdu. pri reis cafe benim arkadaşımın. kaç yıllık akçakocalıyım ben bi kere gittim kamelyaya düğünden sonra eğlenmek için yert ayırtmıştık ondada garsonları dövebildik :D o derece yani. fakıllı mağrasının bu daha toparlanmış hali biz elfenerleriyle dalıyoduk içine birde dizimize kadar su vardı içinde. kaleye felan gidip mangal yapsaydınız keşke daha manzaralı ve eglenceli olabilirdi. bir daha gelecek olursanız haber verin ben hem ev ayarlarım kalacak hemde daha ayrntılı bi gezi organizasyonu yapabilirim size:D akçakoca da aslında skoda az. yazın çoşabiliyo ankaralılar sagolsun bitanede gördünüzmü bilmiyorum siyah bi vrs fabiamız var 34 plaka çipli felan kamyon gibi dolaşıyo kara duman ata ata:D neyse eğlendiğinize sevindim birinin ağzından akçakocayı dinlemek hoşuma gitti :D bugun bende butun gun çarşılardaydın belki karşılaşmısızdırda:D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodaizm » 12 Eyl 2010, 00:39

xMEGANx yazdı:Keyifle okudum valla gidip görmüş gibi oldum abi çok güzel betimlemişsiniz .. kendimi biraz toplayım akçakoca ve ÇİLİNGÖZ 'e gidicem.:) çilingözü çok merak ediyorum resimlerinde süper biryer İstanbul / Çatalca da bana yakın forumdan 4-5 kişi ile anlaştık gidicez inş yakında Alper abi durumun müsait olursa gel sende ?

Mehmet,

Nereye gezi? Açık forumda konu başlığı açmadığınıza göre; Skoda grubu değil herhalde.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir