Peugeot 407 1.6hdi comfortline hakkında fikirleriniz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Peugeot 407 1.6hdi comfortline hakkında fikirleriniz

İleti ihsan » 27 Eyl 2010, 16:26

arkadaslar Peugeot 407 1.6hdi comfortline hakkında olumlu veya olumsuz bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz. eniştemler alacak biraz arabayı araştıralım dedik daha adamların dogru duzgun siteleri bile yok bende dedim benim forumdaki arakdaslara sorarım en saglıklısı olur hem.
arac donanım olarak cok dolu bi arac fiyat ort. 30binlira civari önerdiginiz arac varsa ilanin linkinide atarsanız sevinirim arkadaşlar sagolun şimdiden

Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti xMEGANx » 27 Eyl 2010, 16:46

abicim bende Peugeot 307 1.6 HDI Comfort paket size en yardımcı olacak kişide benim =) bizim araçta 30 bin tl =) hiçbir farkımız kalmadı =) SERİ + AZ YAKAR + SAĞLAM + KONFOR + YOLDA BIRAKMAZ uzun yolda 150-200 kuruş yakarsınız. zaten sorun çıkartmıyor pek kullanıma bağlı yinede ama kullanmayı biliyorsanız aracı sorun çıkartmayacaktır. Kullanışlı bir araç çekici tatlı içide çok geniştir bagajda öyle.. genel olarak anlatımım bu ayreten sormak istediğiniz nooktalar varsa buyrun
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti delidolu » 27 Eyl 2010, 17:06

geçenlerde test sürüşü yapmışlığım oldu, içi dışı kocaman gibi geldi. ancak alman dizaynına alıştıktan sonra da içi gereksiz kabarık geldi. dizel olmasının avantajını yokuşu çıkarken lpg li octimle kıyaslayacak olursak bariz fark vardı; ancak normal yol gidişatı olarak 7 yaşındaki octimin yanına 0 peg.407 yanaşamaz bile. aynalara alışmakta bariz zorlandım, ön konsol aşırı büyük gibi geldi. arka taraf oturma alanı yeterli, dizel olmasına rağmen içeri fazla ses gelmiyordu ancak 1 yılını doldurduğunda da aynı sessizliğini koruru mu bilemem. bagajı çok büyük değil ancak kötü de değil, idare eder. alt takımlarının kalitesi yerlerdeydi, nedense bizim octilerin alt takımları sanki üst segmentteki (e200, bmw vs) araçların sahip olduğunu bu işten çok iyi anlayan biri tarafında tescillendi de.
sonuç itibariyle fransızların bize yaptıkları gıcıklıklara bakarsak (ki ben bakıyorum Allah fransız arabasına binmemi nasip etmesin, amin) alınmaz, ama TR şartları altında emin ol kuş serisininden ya da hyundai serisinden daha iyi olduğunu da belirtmem gerek. hayırlısı olsun.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti yargic » 27 Eyl 2010, 18:19

aynen, benimde bir fransız arabam oldu, benden uzak olsunlar, kafamı bir yere çarpıp hafızamı kaybetmedikçe almam inşallah:)) işçilik kalitesi sıfır, alt takım 6 ayda bir elden geçmeli, sağdan soldan bolca ses gelir, bunlar benim tespitlerim.
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 27 Eyl 2010, 18:24

yargic yazdı:aynen, benimde bir fransız arabam oldu, benden uzak olsunlar, kafamı bir yere çarpıp hafızamı kaybetmedikçe almam inşallah:)) işçilik kalitesi sıfır, alt takım 6 ayda bir elden geçmeli, sağdan soldan bolca ses gelir, bunlar benim tespitlerim.

+100000000
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 27 Eyl 2010, 18:28

pejo mu, satan memnun, alan pişman. motor hariç tavsiye edebileceğim bir araç değil, görünümüne bayılıyorsanız o ayrı, her türlü kahrını çekersiniz:)))
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti RAZOR10 » 27 Eyl 2010, 18:32

şirkete 1 sene önce pejo araç aldık 0 km. bi senede arka camdan 4 kere su aldı içine we serwis hala yapamadı. patron artık dün şu ladı dedi "nerden aldık şu pejo yu ya"

tabi hepsi böyle olacak diye bi şey yok fakat. ne reno ne pejo ne citroen benim kapımda olamaz.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti RAZOR10 » 27 Eyl 2010, 18:33

gitsin o paraya jetta alsın. baksın keyfine
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti can.tasan » 27 Eyl 2010, 18:38

delidolu yazdı:geçenlerde test sürüşü yapmışlığım oldu, içi dışı kocaman gibi geldi. ancak alman dizaynına alıştıktan sonra da içi gereksiz kabarık geldi. dizel olmasının avantajını yokuşu çıkarken lpg li octimle kıyaslayacak olursak bariz fark vardı; ancak normal yol gidişatı olarak 7 yaşındaki octimin yanına 0 peg.407 yanaşamaz bile. aynalara alışmakta bariz zorlandım, ön konsol aşırı büyük gibi geldi. arka taraf oturma alanı yeterli, dizel olmasına rağmen içeri fazla ses gelmiyordu ancak 1 yılını doldurduğunda da aynı sessizliğini koruru mu bilemem. bagajı çok büyük değil ancak kötü de değil, idare eder. alt takımlarının kalitesi yerlerdeydi, nedense bizim octilerin alt takımları sanki üst segmentteki (e200, bmw vs) araçların sahip olduğunu bu işten çok iyi anlayan biri tarafında tescillendi de.
sonuç itibariyle fransızların bize yaptıkları gıcıklıklara bakarsak (ki ben bakıyorum Allah fransız arabasına binmemi nasip etmesin, amin) alınmaz, ama TR şartları altında emin ol kuş serisininden ya da hyundai serisinden daha iyi olduğunu da belirtmem gerek. hayırlısı olsun.

Aynen katiliyorum.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti can.tasan » 27 Eyl 2010, 18:41

xMEGANx yazdı:abicim bende Peugeot 307 1.6 HDI Comfort paket size en yardımcı olacak kişide benim =) bizim araçta 30 bin tl =) hiçbir farkımız kalmadı =) SERİ + AZ YAKAR + SAĞLAM + KONFOR + YOLDA BIRAKMAZ uzun yolda 150-200 kuruş yakarsınız. zaten sorun çıkartmıyor pek kullanıma bağlı yinede ama kullanmayı biliyorsanız aracı sorun çıkartmayacaktır. Kullanışlı bir araç çekici tatlı içide çok geniştir bagajda öyle.. genel olarak anlatımım bu ayreten sormak istediğiniz nooktalar varsa buyrun

Ben saglam oldugunu dusunmuyorum hem de hic, yolda birakmayacagina da inanmiyorum biraz supheliyim o konuda. Digerlerine birsey diyemem. Ama Garantisi dolar dolmaz sira ile tum parcalari bozulur sagdan soldan alarm verir ve yetisemezsiniz. Anca cok dikkatli ve ozenli kullanirsaniz ne olur bilemem...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 27 Eyl 2010, 18:50

can.tasan yazdı:
xMEGANx yazdı:abicim bende Peugeot 307 1.6 HDI Comfort paket size en yardımcı olacak kişide benim =) bizim araçta 30 bin tl =) hiçbir farkımız kalmadı =) SERİ + AZ YAKAR + SAĞLAM + KONFOR + YOLDA BIRAKMAZ uzun yolda 150-200 kuruş yakarsınız. zaten sorun çıkartmıyor pek kullanıma bağlı yinede ama kullanmayı biliyorsanız aracı sorun çıkartmayacaktır. Kullanışlı bir araç çekici tatlı içide çok geniştir bagajda öyle.. genel olarak anlatımım bu ayreten sormak istediğiniz nooktalar varsa buyrun

Ben saglam oldugunu dusunmuyorum hem de hic, yolda birakmayacagina da inanmiyorum biraz supheliyim o konuda. Digerlerine birsey diyemem. Ama Garantisi dolar dolmaz sira ile tum parcalari bozulur sagdan soldan alarm verir ve yetisemezsiniz. Anca cok dikkatli ve ozenli kullanirsaniz ne olur bilemem...

ne kadar peugeot kullandınız ???
--> Diğer yorumlara gelince Skoda octavia kullanan taksicilerde Lanet olsun ticari olmasam altından kalkamam bunun diyor hatta Hyundai ' daha iyi diyorlar .. özetlicek olursa arabaları almadan önce firmanın ön gördüklerini göz önünde bulundurun yeter.. Peugeot dandik bir araç değildir he 5 senelik 10 senelik araba kullanan abilerimiz dandik diyebilir fakat biz 20-25 senedir Peugeot kullanıyoruz aile aracımız.. babamda derdi Peugeot sağlam araçtır kafanızı yormayın inşaatta sağda solda yük taşıma hor kullanmaya gelmez ayrı mevzu. Volskwagen alırsanız araca ısınamazsınız çünkü araçta göze gelen tatlı bişi yok Traktör gibi.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti hdoner » 27 Eyl 2010, 18:55

Pejonun en çok iç ve dış tasarımını seviyorum.Bu işi gayet iyi biliyolar.Motorları gerçekten seri,kullanması zevk veriyor yanlız gerçekten çok sorunlu araçları var :? Pejo servislerinde iğne atsan yere düşmüyor 8-)
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 27 Eyl 2010, 18:57

benimde bir 407 tecrubem oldu. iyi yanları donanım ve ferahlığı habirde yakıtı. kötü yanları zaten belirtilmiş.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-focus-68-000-km-de-2007-temmuz-trafik-cikisli-31766068/detay
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti xMEGANx » 27 Eyl 2010, 18:58

hdoner yazdı:Pejonun en çok iç ve dış tasarımını seviyorum.Bu işi gayet iyi biliyolar.Motorları gerçekten seri,kullanması zevk veriyor yanlız gerçekten çok sorunlu araçları var :? Pejo servislerinde iğne atsan yere düşmüyor 8-)

şefim yuh artık diyorum bu kadarda kötülemek için yapmayın ya :D 4 ilçeye 1 tane puegoet servisi bakıyorsa gayet normal bu kadar araç olması. o bölgesel bir sorun. + bu araçlar bilgisayarlı elektronik araçlar eskisi gibi değil. tabiki olacak elektrik aksamında bilgisayar aksamında sorunlar. sorunsuz araç istiyorsanız TOYOTA COROLLA alın eski kasa Sadece suyunu koyun ömür boyu binin sorunsuz.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti akt145 » 27 Eyl 2010, 20:48

Valla 407 yi bilmem ama ben 406 hastasıyım ama onunda parçası çok pahalı
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti xMEGANx » 27 Eyl 2010, 22:12

406 efsane
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti RAZOR10 » 27 Eyl 2010, 22:40

"Volskwagen alırsanız araca ısınamazsınız çünkü araçta göze gelen tatlı bişi yok Traktör gibi." Mehmet kardeşim bu araç işi tamamen zewk meselesi. kimi pejo sewer kimi anadol kimi şahin kimi vs vs vs... ama vw bu işin ustasıdır.. bugun sıfır bi golf hıghlıne e adamlar 53.000 tl para weriyorlarsa emin ol bu parayı boşuna wermiyorlar..
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti can.tasan » 27 Eyl 2010, 22:49

Peco kullanmasina kullandim ama, ozellikle gorunusu hakkinda yorum yapmak icin cok da kullanmaya gerek yok. Dis goruntusunu hic sevmedigim gibi icinin de malzemeleri cok basit geliyor bana. Kalite yerlerde. Hafta sonu showeoomdaydim hepsine bindim tek tek ozellikle 206+ ya 10 uzerinden anca 2 veririm. Cok konforsuz ve kalitesizdi ici. Kotulemek degil sadece dusuncelerim bunlar. 3008 e bindim o guzeldi mesela. Kalite arasinda ucurum vardi bariz.

Ama sunu da soyluyeyim oradan once WV reno ve skodayi da gezmistim ozellikle WV den cikip Pecoya gitmeseydim keske diyorum. WV gercekten mukemmel araclarin hem ici hem disi kusursuz. Toureg den inip poloya biniyorsun malzeme gene siritmiyor gene goze hos geliyor.

Benim sahsi fikrim. Araba alicaksan Alman olmali sirasida benim gozumde su sekilde: 1-Mercedes 2-WV 3-Skoda (o da artik alman sayilir) Baska arabalar cekici gelmiyor. Maddi durumuma gore bu 3 unden birini secerim. Haa Audi nerede diyeceksiniz, bence audi parasini cok fazla hakketmiyor. Golf 'le A3 u karsilastirinca pek fark gormuyorum ama ic tasarim olarak golf cok daha iyi dolayisi ile cok daha pahali olan A3 tercih disi kaliyor ama coooooook para varsa A4, A5,A6... tabiki mukemmel.

Ama atalarimizinda dedigi gibi zevkler ve renkler tartisilmaz bende peconun traktor gibi oldugunu dusunuyorum. Ama WV tek kelime ile mukemmel tasarimlar yapiyor.

Saygilar...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir