Microsoft Security Essentials Hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İleti Osmanlı » 30 Eyl 2010, 19:46

Lisanslı işletim sistemi kullananlar için çok sağlam çözüm. ben daha yeni keşfedebildim.

Microsoft Security Essentials ev bilgisayarınız için, virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan gerçek zamanlı bir koruma sunar.
Microsoft Security Essentials, Microsoft'tan ücretsiz* olarak yüklenir, kurulumu basit, kullanımı kolaydır ve bilgisayarınızın en yeni teknolojiyle korunduğundan emin olmanız için her zaman güncel tutulur. Bilgisayarınızın güvende olduğunu anlamak kolaydır; yeşil göründüğünde iyi durumdasınız demektir. Bu kadar basit.
Microsoft Security Essentials arka planda sessizce ve etkili şekilde çalışır ve böylece Windows tabanlı bilgisayarınızı, kesilmeler veya uzun bilgisayar bekleme süreleri olmadan istediğiniz gibi, özgürce kullanabilirsiniz.

Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Merkezi'nden daha fazla bilgi edinebilirsiniz

Microsoft Security Essentials'ın, bilgisayarınızı korumanıza yardımcı olabileceği son tehditlerin tümü hakkında bilgi, tanım ve çözümlemeler için bkz. Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Merkezi (yalnızca İngilizce olarak mevcuttur).
İşletmeniz için güvenliğe mi gereksinim duyuyorsunuz?
Bilgisayarlarınızı Microsoft Forefront Client Security ile koruyun
*Microsoft Security Essentials'ı yüklemek için bilgisayarınızda orijinal Windows çalışıyor olmalıdır. Orijinal yazılım hakkında daha fazla bilgi edinin

BURAYA TIKLAYARAK İNDİREBİLİRSİNİZ..

http://www.microsoft.com/security_essentials/

Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti orthosis » 30 Eyl 2010, 23:02

antivirüste nod32 ve özellikle kaspersky den başkası yalan. yıllardır bizzat tecrübemdir.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti murat11h1 » 30 Eyl 2010, 23:46

Uzun vadede bu tip yazılımların faydalı olacağına inanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti onurson » 01 Ekm 2010, 08:32

microsoftun bir sürü açığı var hackerlar rahatlıkla kırabiliyor.. kısa vadede bile akıllı bir çözüm değil. anti v. firmaları artık yıllık paralarla lisans veriyor. hergün bir sürü virüs icat ediliyor. kusura bakmayın bu reklam kokulu sözler beni kandıramaz..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti delidolu » 01 Ekm 2010, 09:00

tecrübelerimi paylaşayım...
1-nod32, kaspersky, norton, mic.sec.esentials vs vs her türlü virüs yazılımı yalandır, bir bilgisayarı virüsten korumanın en güvenli yolu elektrik fişini prizden çekmetir, ötesi yok, linux, moc/os olayına da katılmıyorum, hacker yeter ki girmek istesin, virüs bulaşmak istesin, herşey neyi ne kadar istediğine bağlı...
2-virüsü yazanlar zaten anti-virüs şirketlerinde çalışan kişiler, düşünün ki her tür virüsün önüne geçen bir yazılımın olduğunu, o zaman bu sektörden para kazanan şirketlerin alayı tarih olur gider, peki bunun için napmak lazım, yeni virüs/malware yazıp piyasaya süreceksin sonra da hemen peşinden anti-virüs yazılımının güncellemesini süreceksin, böylece lisans yenilemek için alıcı-satıcının gerekçesi olacak, sen bilg. virüsten koruyorum diye düşünürken, o bi kişiye daha parayla yazılım sattım diyecek. çark bu şekilde işleyecek başka yolu yok..
3-iş bu gerekçelerden dolayı kendi bilgisayarımda anti-virüs yazılımı kullanmıyorum, önemli kişisel verilerimi 2,5" lik harici diskte / DVD lerde tutuyorum, varsın makina çöksün, virüs kaynasın, çek bi format al sana 0 makina...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti onurson » 01 Ekm 2010, 09:19

+1000 ama netten alışveriş ve bankacılık işlemi yapmıyorsun o zaman. maillerinize bile bakmamalısın..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti delidolu » 01 Ekm 2010, 10:09

şifrematik+sanal klavye sağolsun şimdilik işimi görüyor...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti fıratt » 01 Ekm 2010, 14:35

kaç kişi lisanslı kullanıyorki?
gerçi lisanslı yapma yamaları mevcut sorun olmuyor ancak bu programın yetersiz oldugu kanısındayım,meşhur brontok denilen a-16-a32 viruslerini tespitte beş para etmez..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti mygokhan » 01 Ekm 2010, 16:03

Mac-OS kullanıyorum..Riskim vindowsa göre çok az..Ama sadece evde :D İşyerinde maalesef vindows..Ama virüs yazılımı yok bende vardı sildim PC ağırlaşıyor diye.Allah'a şükür uzun zamandır sıkıntım olmadan kullanıyorum :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Osmanlı » 02 Ekm 2010, 09:58

onurson yazdı:microsoftun bir sürü açığı var hackerlar rahatlıkla kırabiliyor.. kısa vadede bile akıllı bir çözüm değil. anti v. firmaları artık yıllık paralarla lisans veriyor. hergün bir sürü virüs icat ediliyor. kusura bakmayın bu reklam kokulu sözler beni kandıramaz..

reklamcı kim oluyor burda?

ben sade bir vatandaşım hiç bir yakınlığım ve bağım yok microsoftla.

nod32 aynı anda kurulu şuan bilgisayarımda.

bizzat denedim, içinde etkili bir virüs olan flaşla bilgisayarımda. nod32 sustu kaldı. adı geçen yazılım hiç affetmedi.

şimdi buradan bilgilerimi şöyle sayfalarca yazıp anlatmaya gerek duymuyorum. herkesin kendi çapında tecrübe ve bilgisi var. faydalı/işe yarar bulduğum için paylaşmak istedim.

kimseyle ... bişeyler yarıştıracak değilim.

büyük ihtimalle çocuksun.

biraz üslüba dikkat edelim derim.

keşke şurda herkesin yaşı belli olsa görebilsekte ona göre cevap verip vermeyeceğimize karar versek.
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir