ŞOK ! sUPERB adiliği !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ŞOK ! sUPERB adiliği !

İleti xMEGANx » 30 Eyl 2010, 22:45

abiler gençler kardeşler. bu gün skoda bayisine gittim. tüm modelleri gözden geçirdim.. ve kanatim şudur.. kesinlikle skoda dada peugeot kalitesi yok bu konuda itiraz etmeyin. bana işçilikten bahsediyordunuz işçilik sert plastiği yamultup SuperB nin ön konsolu yaratmak mı ?? Octavia nın ön konsol kalitesi daha yüksekti SuperB den SuperB yan yatar çamura batar bu saatten sonra kesinlikle gözümde yok 5 para etmez.. bildiğin sert plastikti dokununcada eğiliyordu özellikle kapıdakiler.. merak edenler YENİBOSNA daki skoda bayisine gidebilirler E-5 in yanındaki araba pazarını karşısındaki.. benim kendi gördüklerim bukadar. arabama şükrediorum şimdi.. o kadar övüyorsunuz başka markalara laf atanlar var özellikle bu yeni üyelerimiz çok yapıyor. gidip bir karşılaştırsınlar allah aşkına hiçmi bakmıorsunuz ?? elimle dokununca sert bir plastik geliyor. soğuk ve sert plastik :S çok saçma :S 3-5 yıl sonra bu plastik muhtemelen güneşinde etkisiyle açılacak..
NOT: benim gördüğüm bu araç 46 Bin Tl lik malzeme farkı varmıdır 80 binlikle ?

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti orthosis » 30 Eyl 2010, 23:00

süperb ilk çıktığında büyük beklentilerle teste gittiğimde sert plastiği görünce bende hayal kırıklığına uğramıştım. dediğin gibi octavianınki daha yumuşak ve sağlam hissi veriyor. lakin sadece plastik sert diye aracın komple kalitesini eleştirmek bence biraz insafsız. çatlama yada açılma yapacağını hiç sanmam, audi a6 nın göğüs platiğide aynen süperbde olduğu gibi sert plastik hatırlatırım.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti xMEGANx » 30 Eyl 2010, 23:04

AUDİ en azından o güvenceyi veriyor. Skoda daha 5 senedir piyasada. o yüzden şuan halk tarafından deneme aşamasında.. o güveni vermiyor :S ama octavia veriyor. onun kileri beyendim.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 30 Eyl 2010, 23:08

Gidip tarafsız bir gözle incelemek lazım. Ama daha geçen ay baktığım 2011 Octavia ve Yeti'nin iç kalitesi özellikle 2005 sonrası peugeot ya 5 değil 1000 basar. Daha üst sınıftaki bir arabaya nasıl olurda Octavia ve Yeti den daha kalitesiz malzeme koyarlar. Yeni Fabia Classic desen, hak vereceğim de .. Süperb için biraz kafam bulandı.

Önemli Not: Kirpi bile yavrusunu pamuk evladım diye severmiş.

Dahada önemli dip not: Mehmet, sende Skodaya çakmaya fırsat buldukca ara vermiyorsun. Performansından ötürü tebrikler.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti yonetici » 30 Eyl 2010, 23:08

SuperB yeni kasasını son düzenlenen AutoShow'da incelemiştim o zaman herhangi bir malzeme kaliteizliği yada işçilik kusuru görmedim. O zamandan bu güne herhangi bir malzeme değişikliğinide gidildiğini hiç sanmıyorum o klasmandaki bir araçta asla bu yönteme başvurulmaz. Ayrıca malzeme kalitesi plastiğin sertlik yada yumuşaklığıyla ilgili değildir sertininde yumuşağınında kalitesizi olur. 10 yaşında bir Fabia Elegance sahibiyim plastik malzemesinde en ufak bir sorun yokken SuperB'nin konsolu 3-5 yıl sonra güneşten açılır demek oldukça yersiz bir yakıştırma.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti xMEGANx » 30 Eyl 2010, 23:11

skodaizm yazdı:Gidip tarafsız bir gözle incelemek lazım. Ama daha geçen ay baktığım 2011 Octavia ve Yeti'nin iç kalitesi özellikle 2005 sonrası peugeot ya 5 değil 1000 basar. Daha üst sınıftaki bir arabaya nasıl olurda Octavia ve Yeti den daha kalitesiz malzeme koyarlar. Yeni Fabia Classic desen, hak vereceğim de .. Süperb için biraz kafam bulandı.

Önemli Not: Kirpi bile yavrusunu pamuk evladım diye severmiş.

Dahada önemli dip not: Mehmet, sende Skodaya çakmaya fırsat buldukca ara vermiyorsun. Performansından ötürü tebrikler.

__Hakan Ün__

hakan abi ne kadar skoda delisi olduğumu forumdaki birçok üyeden iyi bilirsin. bir zamanlar başınızı az yememiştim... benimde şaşırdığım bir konu sizinle paylaşmak istedim. octavia ya bişey demiyorum. ama SuperB nin böyle kalitesiz bir malze kullanması kötü birşey.. ben tarafsızca söyledim. o bayide 2 SuperB 1 tane Octavia var. Octavia SuperB den daha pahalıydı. ikisinede baktım fakat benim izlenimlerim budur.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti can.tasan » 30 Eyl 2010, 23:11

Sen bir de gidip yeni corollanin icine bak istersen. araba cok guzel ama ic malzeme sinifta kaliyor resmen. Bir de skodaya gidip octavia yi inceledim hosuma gitti gercekten guzel ama superB ye bakamadim cunku kitli idi. Ben de bunu anlamiyorum acinda insanlar incelesin di mi? Belki de icini sert plastikten yaptik musteriler gormesin diye dusunuyorlardir... =)
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti xMEGANx » 30 Eyl 2010, 23:18

can.tasan yazdı:Sen bir de gidip yeni corollanin icine bak istersen. araba cok guzel ama ic malzeme sinifta kaliyor resmen. Bir de skodaya gidip octavia yi inceledim hosuma gitti gercekten guzel ama superB ye bakamadim cunku kitli idi. Ben de bunu anlamiyorum acinda insanlar incelesin di mi? Belki de icini sert plastikten yaptik musteriler gormesin diye dusunuyorlardir... =)

satılmıştır o ondan kilitlemişlerdir.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti xMEGANx » 30 Eyl 2010, 23:19

? yazdı:SuperB yeni kasasını son düzenlenen AutoShow'da incelemiştim o zaman herhangi bir malzeme kaliteizliği yada işçilik kusuru görmedim. O zamandan bu güne herhangi bir malzeme değişikliğinide gidildiğini hiç sanmıyorum o klasmandaki bir araçta asla bu yönteme başvurulmaz. Ayrıca malzeme kalitesi plastiğin sertlik yada yumuşaklığıyla ilgili değildir sertininde yumuşağınında kalitesizi olur. 10 yaşında bir Fabia Elegance sahibiyim plastik malzemesinde en ufak bir sorun yokken SuperB'nin konsolu 3-5 yıl sonra güneşten açılır demek oldukça yersiz bir yakıştırma.

bu işin peşindeyim
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 30 Eyl 2010, 23:26

Mehmet,

Geçenlerde Doğuş Oto'da Octavia yı servise bıraktım. Bu arada tüm VW modellerini inceledim. İkinci el satıştaki bir sürü arabayıda daha sonra inceledim. Kiminde sert kiminde yumuşak plastik kullanılmıştı ama hiç bir VW grubu arabada dashboard tıkırtısı olmamasına karşılık( eski yeni) başka gruplarda ( hondalar hariç) sert plastik gevremiş ve ses yapmaktaydı. Ama sınıfı farklıolan yani sınıf üst araçlarda bu oran düşmekteydi. Eminim Süperb deki malzeme sert olsada benim Octavia daki tatlı yumuşak malzemeden daha kullanışlıdır ve iyidir.. Zira bunu yapan adamlar da bu kadar duyarsız olamazlar.

Ama fikrine ve gözleminede saygı duyuyorum. Bakış açısı her zaman farklıdır. Doğru açıyı bulmak ta zordur.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti hakanerdogan » 30 Eyl 2010, 23:31

Pejo ha :lol: :lol: :lol: :lol:
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat11h1 » 30 Eyl 2010, 23:36

Yahu uzun zamandır megan kardeşin şu peugeot sevdasına birşey demedim ama şimdi kalkıp Superb ile peugeout'un iç malzeme kıyaslamasına ne yalan söyleyeyim sadece :D gülerim.206 dan tutta 407ye kadar iç malzeme kaliteSİZliği hep dikkatimi çekmiştir. Tabi bu benim görüşüm. Mesela 407... ya adamlar vapur gibi araç yapmışlar dış görünüm süper gelgelelim iç kalite gerçekten kötü. Yani mantıklı kıyaslamalar yaparsak sanki daha iyi olur 8-)
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti fmaka » 30 Eyl 2010, 23:37

kullanılan materyal farklı olabilir.dönüşüm malzeme kullanmıştır.5.vites programında superbin ön göğüs sesinin tok olmasına + puan vermişlerdi.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti murat11h1 » 30 Eyl 2010, 23:42

hakanerdogan yazdı:Pejo ha :lol: :lol: :lol: :lol:

Beraber gülelim Hakan kardeş. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: yahu gözümden yaş geldi. :lol: :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti can.tasan » 30 Eyl 2010, 23:44

xMEGANx yazdı:
can.tasan yazdı:Sen bir de gidip yeni corollanin icine bak istersen. araba cok guzel ama ic malzeme sinifta kaliyor resmen. Bir de skodaya gidip octavia yi inceledim hosuma gitti gercekten guzel ama superB ye bakamadim cunku kitli idi. Ben de bunu anlamiyorum acinda insanlar incelesin di mi? Belki de icini sert plastikten yaptik musteriler gormesin diye dusunuyorlardir... =)

satılmıştır o ondan kilitlemişlerdir.

Ya ben de oyle dusundum ama uzerinde yazmiyordu. Baska satilan arabalarda yaziyordu ama hayret...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 30 Eyl 2010, 23:46

murat11h1 yazdı:

Beraber gülelim Hakan kardeş. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: yahu gözümden yaş geldi. :lol: :lol: :lol: :lol:

hııı bende gülüyorum merak etmeyin ;) alışmışlığın bu kadadarına bende gülüyorum ;)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti can.tasan » 30 Eyl 2010, 23:49

murat11h1 yazdı:

Arkadaslar pejo deyip genellemeyin bence, ben de hic begenmiyorum ne tasarimini ne de kalitesini ozellikle elektronik ve malzeme kalitesini ama gecen gun sowroomda 3008 e bindim ic tasarimi da malzemesi de guzeldi ama o mekanda bulunan diger tum araclar bencden gecer not alamadi sadece 3008 aldi. Onun disinda 106 dan 407 ye kadar hic birinin kalitesini begenmiyordum fikrim de degismedi...
Ama 3008 guzele benziyor.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bildiricihan » 01 Ekm 2010, 00:10

ful donanımlısı 100.000 tl olan süperb e bu fiyata öyle bir rakip söyleki ondan iyi olsun???

1- bu araç cam tavanında ürettiği enerjiyle araba çalışmasa bile iç sıcaklığı ayarlıyor.
2- yükselip alçalabiliyor yol durumuna göre
3-arka diz mesafesi bentley de bile yok.
4-kendi kendine park edebiliyor sadece gaza frene dokunuyorsun
5-xenon adaptif far cam tavan deri koltuk ısıtma 7 ileri dsg çift kademeli açılan bagaj kapağı ......vb.

saymıyorum bile.

SÜPERB RAKİPSİZ BU FİYATA. VAR DİYEN SÖYLESİN.
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cihan
Nereden: Van
Arabanız: OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI 2011

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir