ŞOK ! sUPERB adiliği !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ŞOK ! sUPERB adiliği !

İleti trgskaan » 01 Ekm 2010, 01:04

ya abiciğim bırak peugeotla skodayı kıyıslama kıyaslamaya girmez bile skodanın üstün alman işçiliği ortada kendi arabamın markası olduğu için demiyorum bu benim görüşüm ama 307 peugeotlar içinde en farklısı konsol felan mükemmel ona da sözüm yok tabi..

İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti cnydn » 01 Ekm 2010, 01:05

Sevgili xMEGANx,

Bazı düşüncelere sahip olabilirsin, bazı noktalarda haklı da olabilirsin ancak bu agresif yazma tarzın ve seçtiğin tahrik edici kelimeler :D yüzünden hep bu yazdıkların ters tepiyor.

Ben artık foruma girince başlıklara bakarken, aha bu başlığı xMEGANx açmıştır diyebiliyorum..

Her mesajın yoğun bir heyecan, bir gençlik ateşi içeriyor :)

Biraz sakin, Superb adiliği! de neymiş ya.
Superb ile Peugeot'yu ( 3008 5008 hariç- onlar da sadece kıyaslanır diyorum..kaale alınır yani :) ) kıyaslamak gerçekten komik.
Yapma gözünü seviyim, kendine ve heyecanına hakim olmaya çalış biraz :D

Daha yumuşak bir başlık ve içerik ile bu konuyu açmış olsaydın, eminim herkes daha bir olgunlukla tartışıyor olurdu :D

Bizim gidip Mercedes forumuna, E serisi adiliği S serisi kepazeliği diyip octaviamızı daha kaliteli bulmak gibi birşey bu.. bir de mercede s (bilerek ayırdım dilim varmıyor şaka yollu bile) adiliği diye başlık açarız tam olur 8-)
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti lazianke » 01 Ekm 2010, 04:15

can.tasan yazdı:Sen bir de gidip yeni corollanin icine bak istersen. araba cok guzel ama ic malzeme sinifta kaliyor resmen. Bir de skodaya gidip octavia yi inceledim hosuma gitti gercekten guzel ama superB ye bakamadim cunku kitli idi. Ben de bunu anlamiyorum acinda insanlar incelesin di mi? Belki de icini sert plastikten yaptik musteriler gormesin diye dusunuyorlardir... =)

kardeşim, yenisini bilmem ama arkadaşta 2005 corolla terra var. emim ol ki oktaviada da 2010 model superbde de öyle kaliteli iç döşeme yok.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti e144552 » 01 Ekm 2010, 07:31

Sertini yumuşağını bilmem, eğer bir araç çakıllı yolda rampada yüksek devirde tırmanıyorken içine zerre kadar motor+yol sesi almıyorsa, o konsol en iyi konsoldur, öngöğüstür...Superb'te durum aynen böyle,
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti Henien » 01 Ekm 2010, 07:57

Daha bir kaç gün önce pejosunun plastik aksamında açılma olduğunu söyleyen birinin superb'i beğenmemesi de ilginç. Ben gülmüyorum. Pejo sevgisi de klinik bir vaka demek ki !
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti grey_wolf » 01 Ekm 2010, 08:09

mehmet kusura bakma ama baya saçmalamışsın. bende başlığı okuyunca arabada bir şey oldu zannaettim. ne bileyim araç kaza yaptı hava yastığı açılmadı vs. gibi. ne alaka pejo ile superb. tüm dünyada deli gibi satan altın direksiyon ödülü almış bir araçtan bahsediyorsun. ne diyelim gençlik ateşi herhalde. :)

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti delidolu » 01 Ekm 2010, 08:51

skoda markası satış anlımda wv grubunun önüne geçme başarısını yakladığı için skoda ceosunu (yada yöneticisini) elde ettiği başarı nedeniyle görevden alıp yerine çinli birini neden getirdi sanıyorsunuz, tabiki "skoda haddini bil, bi adım geri wv arkasına geç" politasını izlemek için... sadece superb değil 2011 modelden sonraki her arabasının DANDİK olacağı önyargısındayım... umarım öyle olmaz!
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti BURAK MYSTERİO » 01 Ekm 2010, 09:06

delidolu yazdı:skoda markası satış anlımda wv grubunun önüne geçme başarısını yakladığı için skoda ceosunu (yada yöneticisini) elde ettiği başarı nedeniyle görevden alıp yerine çinli birini neden getirdi sanıyorsunuz, tabiki "skoda haddini bil, bi adım geri wv arkasına geç" politasını izlemek için... sadece superb değil 2011 modelden sonraki her arabasının DANDİK olacağı önyargısındayım... umarım öyle olmaz!

ay inşallah öle bişey olmaz yaaa Skoda için çok kötü olur hoş ne olursa olsun Skoda aşkından vazgeçmem

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti frostbite19 » 01 Ekm 2010, 09:16

Dostum MEGAN aslında şöyle yazacaktı başlığa da, sığmadı :lol: :lol: :lol:

"Şok Şok ŞOOOOOKKK! Duyunca inanamayacaksınızzzz!!! İşte SUPERB in SUPER'le alakası olmayan yerini bulduuummm :D

İşte Sizin Skodaların adiiliğiii. Tuuuu size tuuu!! , ayıp ayıp :D :D Öööeggggg. Arabaya bak!!"

:D :D ;)

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti RAZOR10 » 01 Ekm 2010, 09:24

marka fanatikliği yapmıyorum. objeltif gözle bakıyorum suberb nin segment olarak rakibi olan 407,superb nin yanına bile yaklaşamaz hiç bir anlamda
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti fıratt » 01 Ekm 2010, 09:30

ya fanatik değilim diye açıklama yapmaya bile gerek yok..
peugeot bilen bilir,herkeste izlenimi farklı olabilir ama..
bendeki izlenimi massey traktor gibi çalışan fransız arabası olmaktan öte gidemedi,bide gogus kalitesinden bahsediliyor asıl olarak;amvcamın 407 sinin gogusu kıbrıs haritası gibi mutasyona uğramış vede1 senelik araba
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti BlueVRS » 01 Ekm 2010, 09:46

Araçlarda kullanılan malzemelere ön yargı ile yaklaşıp yorum yapmak değil kullanıp zaman içerisinde sonuca bakmak lazım..Superb ismi ile adi kelimesi kesinlikle özdeşleşmez..Ayrıca VW grubu tüm araçlar en üst düzey kalitede malzeme ve işçilikle üretilirler..Pejo 307 kullandım en basiti içindeki ağır malzeme kokusu yıllarca çıkmaz..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BURAK MYSTERİO » 01 Ekm 2010, 10:17

BlueVRS yazdı:Araçlarda kullanılan malzemelere ön yargı ile yaklaşıp yorum yapmak değil kullanıp zaman içerisinde sonuca bakmak lazım..Superb ismi ile adi kelimesi kesinlikle özdeşleşmez..Ayrıca VW grubu tüm araçlar en üst düzey kalitede malzeme ve işçilikle üretilirler..Pejo 307 kullandım en basiti içindeki ağır malzeme kokusu yıllarca çıkmaz..

mehmet abi kızmıyom demi takılıyoz heee ;)

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti WXW » 01 Ekm 2010, 11:31

mevcut yorumun doğruluğunu veya yanlışlığını değerlendirmek için, karpuz seçer gibi ön konsola vurup veya okşayıp değerlendirmek yerine, 3-4 sene sonra güneşin v.b koşulların altında göstereceği tepkiye göre değerlendirmekte fayda var.ben 15 senelik reno 19 kullanıcısıyım, ön konsoldaki plastik malzeme zamanının en iyisi dahi olsa (ki değil) 15 sene evvelin teknolojisi, ancak şu an çatlama patlama yok. şu an üretilen birçok araçta, pejo dahil, ön konsol ve plastik aksam belirli bir kalite seviyesinin zaten üstündedir.yorumlarımızı yaparken aşırı keskin olmamak lazım.ancak skodanın şu an ürettiği araçların plastik aksamının kalitesi, ortalamanın üstünde olduğunu rahatça gözlemleyebiliriz. zaten skodanin temel prensibi, verdiğiniz paranın en iyi şekilde karşılığını vermesi. 50 bin liraya alacağınız hiçbir arabada bu kaliteyi bu donanımı gözlemleyemezsiniz. mehmet kardeşim biraz duygusal, biraz heyecanlı, birazda beklentilerini karşılamayan, azıcık hayal kırıklığı içinde bir yorumda bulunmuş)) bekleyip görelim ancak şahsi düşüncem malzemenin kaliteli çıkacağı hususunda hatta bizim 2009 octavia yı yeni superb ile değiştirmeyi düşünmeye bile başladık)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti BURAK MYSTERİO » 01 Ekm 2010, 11:43

ya ben biryerde izledim merdes c-class ve superb iç aksam kalitesini karşılaştırdılar adamlar superb i daha kaliteli buldular bu arada superb 2010 veya 2011 modeldi

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 01 Ekm 2010, 11:51

Ben katılmıyorum maalesef :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti delidolu » 01 Ekm 2010, 12:01

Bahsi geçen meşhur merso-superb kıyaslaması ve bu kıyaslamadan galip çıkan 2009 model superb!...
Yorumsuz veriyorum, ingilizce bilmenize bile gerek yok, izleyin kafi...
http://www.youtube.com/watch?v=yVG_PEAHrLs 00:40-00:50 sn arasında merso malzeme kalitesi, 01:10-01:25 sn arasında da skoda malzeme kalitesi test ediliyor, tom ford burda superb'nin daha iyi olduğunu söylüyor, hatta 1:25 sn den sonra hızını alamayıp daha büyük çekiçle vurmaya başlıyor ki ön camı bile kırıyor... genel karşılaştırmanın galibi inanılır gibi değil, superb...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti enoktakenokta » 01 Ekm 2010, 12:10

Eski bir Peugeot 407 1.6HDI Executive kullanıcısı, yeni bir Superb 1.4 TSI Elegance kullanıcısı olarak ben de birşeyler yazayım dedim...
Öncelikle malzeme kalitesi olarak 407'nin Superb'den daha iyi olduğuna katılamayacağım. İster plastik olsun ister kullanılan ahşap kaplama olsun Superb daha kaliteli. Kabin içinin verdiği feraklık ve kalite hissi de aynı şekilde Superb'de çok daha iyi.
407'den aklımda kalan 2 şey var; kadife olan koltuklar ve gerçekten düşük yakıt tüketen ve bence iyi bir motor.
Geri kalan anılarım ise tamamen hüsran; kabinden gelen tıkırtı, çıtırtı, gıcırtı, koltuklardan gelen gıcırtı vs sesleri artık uykularımı kaçırır olmuştu ve o nedenle aracı satmıştım. Hakikaten her hafta sonu gerek yetkili gerek özel servise gitme rutini oluşturan bir araçtı...
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir