ŞOK ! sUPERB adiliği !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ŞOK ! sUPERB adiliği !

İleti hakanerdogan » 01 Ekm 2010, 19:04

Zaten tutupta bindiğimiz Skoda bu alemin kadillağıdır dediğimiz yok, hepimizin bütçesi belli, ödediğimiz MTV belli 1.2-1.6 hacmine dahiliz. hemen hemen benzer gelir düzeylerinde tipleriz. her araç kendince güzel. 2010 yılındayız, hepsi artık belli bir standartı sunuyor.

Sadece ehliyetini henüz almış, daha 50-60 bin km bile yol yapmamış vatandaşların saçma sapan değerlendirmeleri forumu uykusuz dergisine döndürüyor. Mesele bundan ibaret.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ayhani » 01 Ekm 2010, 20:38

orthosis yazdı: birde süperb gerçekten kaliteli bir otomobildir ama mercedes e serisi ile filan sakın kıyaslama yapmayın adama gülerler. herne kadar boyut olarak kıyaslama yapılabilirse bile konfor, donanım, sağlamlık, teknoloji,stil, bakımından asla bi yanyana getirilemezler.

Karşılaştırmayı ben yapmıyorum. Merak ediyorsanız google'da aratın otohaberin ALMAN ortağından aldığı çeviriydi.
Burada kimse süber b, mercedes E serisinden iyi demiyor. Ama mercedes ilekarşılaştırılması bile o marka-model için iyi bir etikettir. Tabiki merso alacak biri gidip süberb almaz. Buna bende dahilim. Ama ben bugüne kadar 407'nin bırak e serisini c serisi ile karşılaştırıldığını bile görmedim.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti orthosis » 01 Ekm 2010, 20:49

bahsettiğin testi bende okudum, süperb gerçekten hiçte ezilmedi. benim üstünde durmak istediğim konu diğer markaları kötülemek yerine sevdiğimiz markanın kalitesini, böyle karşılaştırmalarını, cazibeli yönlerini öne çıkarmak olmalı.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti ayhani » 01 Ekm 2010, 20:51

orthosis yazdı:bahsettiğin testi bende okudum, süperb gerçekten hiçte ezilmedi. benim üstünde durmak istediğim konu diğer markaları kötülemek yerine sevdiğimiz markanın kalitesini, böyle karşılaştırmalarını, cazibeli yönlerini öne çıkarmak olmalı.

Demek aynı şeyden bahsesiyoruz. Sorun yok o zaman.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ocavia » 01 Ekm 2010, 22:23

bildiricihan yazdı:ful donanımlısı 100.000 tl olan süperb e bu fiyata öyle bir rakip söyleki ondan iyi olsun???

1- bu araç cam tavanında ürettiği enerjiyle araba çalışmasa bile iç sıcaklığı ayarlıyor.
2- yükselip alçalabiliyor yol durumuna göre
3-arka diz mesafesi bentley de bile yok.
4-kendi kendine park edebiliyor sadece gaza frene dokunuyorsun
5-xenon adaptif far cam tavan deri koltuk ısıtma 7 ileri dsg çift kademeli açılan bagaj kapağı ......vb.

saymıyorum bile.

SÜPERB RAKİPSİZ BU FİYATA. VAR DİYEN SÖYLESİN.

bu kadaar.
ocavia
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: azat
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: octavia 1.6 elegance

İleti hdoner » 01 Ekm 2010, 22:28

ocavia yazdı:
bildiricihan yazdı:ful donanımlısı 100.000 tl olan süperb e bu fiyata öyle bir rakip söyleki ondan iyi olsun???

1- bu araç cam tavanında ürettiği enerjiyle araba çalışmasa bile iç sıcaklığı ayarlıyor.
2- yükselip alçalabiliyor yol durumuna göre
3-arka diz mesafesi bentley de bile yok.
4-kendi kendine park edebiliyor sadece gaza frene dokunuyorsun
5-xenon adaptif far cam tavan deri koltuk ısıtma 7 ileri dsg çift kademeli açılan bagaj kapağı ......vb.

saymıyorum bile.

SÜPERB RAKİPSİZ BU FİYATA. VAR DİYEN SÖYLESİN.

+1000000000

:!:
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Henien » 02 Ekm 2010, 00:33

hakanerdogan yazdı:Zaten tutupta bindiğimiz Skoda bu alemin kadillağıdır dediğimiz yok, hepimizin bütçesi belli, ödediğimiz MTV belli 1.2-1.6 hacmine dahiliz. hemen hemen benzer gelir düzeylerinde tipleriz. her araç kendince güzel. 2010 yılındayız, hepsi artık belli bir standartı sunuyor.

Sadece ehliyetini henüz almış, daha 50-60 bin km bile yol yapmamış vatandaşların saçma sapan değerlendirmeleri forumu uykusuz dergisine döndürüyor. Mesele bundan ibaret.

Hay yaşa adaş ya! Bunu söyleyecem dilim varmıyordu...
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti oguz » 02 Ekm 2010, 06:30

xMEGANx yazdı:abiler gençler kardeşler. bu gün skoda bayisine gittim. tüm modelleri gözden geçirdim.. ve kanatim şudur.. kesinlikle skoda dada peugeot kalitesi yok bu konuda itiraz etmeyin. bana işçilikten bahsediyordunuz işçilik sert plastiği yamultup SuperB nin ön konsolu yaratmak mı ?? Octavia nın ön konsol kalitesi daha yüksekti SuperB den SuperB yan yatar çamura batar bu saatten sonra kesinlikle gözümde yok 5 para etmez.. bildiğin sert plastikti dokununcada eğiliyordu özellikle kapıdakiler.. merak edenler YENİBOSNA daki skoda bayisine gidebilirler E-5 in yanındaki araba pazarını karşısındaki.. benim kendi gördüklerim bukadar. arabama şükrediorum şimdi.. o kadar övüyorsunuz başka markalara laf atanlar var özellikle bu yeni üyelerimiz çok yapıyor. gidip bir karşılaştırsınlar allah aşkına hiçmi bakmıorsunuz ?? elimle dokununca sert bir plastik geliyor. soğuk ve sert plastik :S çok saçma :S 3-5 yıl sonra bu plastik muhtemelen güneşinde etkisiyle açılacak..
NOT: benim gördüğüm bu araç 46 Bin Tl lik malzeme farkı varmıdır 80 binlikle ?

superbin içindeki torpido kapı kolu vesaire malzemeleri passat ve toureng le aynı, iki showroom yan yanaydı özellikle hepsine baktım, hatta satış elemanları ben arabaları incelerken beni inceliyodu bu adam delimi bi o showrooma geciyo bi buna diye;), kimseciklerde yoktu hepsine indim bindim, benim aracın torpidosuda polo dan biraz farklı kapı döşemeleri farklı oldugundan onla karsılastırma yapamadım, octi jettaya bariz 1000 çakar o konuda kimsenin şüphesi olmasın :D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir