Selam gönderme köşesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Selam gönderme köşesi

İleti hakanerdogan » 05 Ekm 2010, 11:52

Dün başıma hiç bişe gelmedi ilginçtir, bugün sadece okuyorum, şimdi çıkacam yola özellikle bişi olsun diye kasayım bakalım malzeme çıkacak mı? :lol: :lol: :lol:

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 05 Ekm 2010, 12:03

Sana kimse yetişemiyo ki olay çıkarsın...!
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti frostbite19 » 05 Ekm 2010, 12:06

hakanerdogan yazdı:.....
Adam kadının omzuna bi geçirdi, ellerine vurdu direksiyonda ki, dedim artık bize laf düşmez, adam benden daha beter gidiyor karısına :lol:

....

Ya dün durup duruken aklıma geldi bu, nekadar ayıp bişey ya kocasının yaptığı, ayılık resmen, :x

Diyelim ki arabayla trafikte o tehlikeleri yaratan adamdı, hatta daha beterini yaptı, kaza yaptırdı, yanında da hanımı

var. Hanımının "GErizakalı herif aptal dangalak napıyosun sen kaza yapıyoduk moron adam" falan deyip vurması mı

lazım kocasına? Nerde görülmüş böle bişey. Hiç insana yakışır bişey değil.

Geçenlerde de tam bizim kapının önünde bayan virajı dönemedi çöp tenekesine çarptı, adam indi kadına bağırıyo,
ayıp ya ben utandım. . . Arkada çocuklar korktular zaten bide bağırıyo üstüne yürüyo:x . cık cık cıkk

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti hakanerdogan » 05 Ekm 2010, 12:16

frostbite19 yazdı:
hakanerdogan yazdı:.....
Adam kadının omzuna bi geçirdi, ellerine vurdu direksiyonda ki, dedim artık bize laf düşmez, adam benden daha beter gidiyor karısına :lol:

....

Ya dün durup duruken aklıma geldi bu, nekadar ayıp bişey ya kocasının yaptığı, ayılık resmen, :x

Diyelim ki arabayla trafikte o tehlikeleri yaratan adamdı, hatta daha beterini yaptı, kaza yaptırdı, yanında da hanımı

var. Hanımının "GErizakalı herif aptal dangalak napıyosun sen kaza yapıyoduk moron adam" falan deyip vurması mı

lazım kocasına? Nerde görülmüş böle bişey. Hiç insana yakışır bişey değil.

Geçenlerde de tam bizim kapının önünde bayan virajı dönemedi çöp tenekesine çarptı, adam indi kadına bağırıyo,
ayıp ya ben utandım. . . Arkada çocuklar korktular zaten bide bağırıyo üstüne yürüyo:x . cık cık cıkk

Valla adamın yerinde olmadan bilemeyiz, belki çok sabretmiştir ama 500 kere aynı nane yendiyse belki adamcağızda haklıdır :lol:

hetepe yazdı:Sana kimse yetişemiyo ki olay çıkarsın...!

Bunu hep düşünmüşümdür aslında, süratli gitmek güvenlidir, belki yavaş gitsen önüne bişi çıkacak, ama hızlı gidince o çıkamadan geçiyon.

Tartışma konusu olur.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti grey_wolf » 05 Ekm 2010, 12:19

güzel bir köşe olmuş. şimdi, dışarıdan geldim başıma geleni hemen paylaşayım istedim.
yer: avrupa otoyolu edirne istikameti istanbul
tarih : 05/10/2010 saat:11:50
otoyolda şirketin dacia logan aracı ile uslu uslu 130 ile giderken sağ şeritteki döküntü tır 120 km hızla sol şeride atladı önümde bmw x1 vardı adam az daha tırın altında kalıyordu bende tabi bir acı fren dacia sağa sola selam vermeye başladı :) çok şükür kurtardık.
otoyolda 120 km hızla giden ve sol şeride atlayan döküntü tırın şöförüne bol bol selamlar gönderiyorum.
(ben yanından geçerken yeterince selam yolladım ama birde buradan olsun.)

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti Balıkcı » 05 Ekm 2010, 13:47

delidolu yazdı:
Balıkcı yazdı:Delidolu arkadaşım;

Bence yanlış yapmışsınız, evet yaptıkları yanlarına kalıyor, böyle yaptık kimse bir şey demedi vs. düşünceyle kendilerinde hak görüyorlar bu yanlışları ama sorarım size, onlar gibi yapınca bizimle onların arasında ne fark kalıyor?

Düşünsenize biraz sonra onlarda bu foruma girse ve size selam gönderse hoş olur mu?

Yanlış anlamayın, yaklaşık 1 saat sabah trafiği ile boğuşmuşsunuz sanırım, sinirlenmeniz doğal ama, madem bu "selam" başlığını siz açtınız, onlarla aranızda bir "fark" olması beklentim dolayısıyla böyle düşündüm.

+1 sözlerinize katılmamak elde değil, yalnız "Düşünsenize biraz sonra onlarda bu foruma girse ve size selam gönderse hoş olur mu? " olayına katılmıyorum, hatam varsa söylesinler, suçum varsa zaten sesim çıkmaz, bundan gocunmam. Ancak " böyle yaptık kimse bir şey demedi vs. düşünceyle kendilerinde hak görüyorlar bu yanlışları ama sorarım size, onlar gibi yapınca bizimle onların arasında ne fark kalıyor? " sözlerinize verecek bi cevabım yok. yerden göğe kadar haklısınız. araca binip trafiğe binen herkes aslında tüm sinirlerinden sıyrılıp nirvanaya ulaşmışcasına dingin olmalı ve aşırı toleranslı olmalı, dediğin gibi herkes "her bişi yapanın" peşine koşacak olsa trafik zaten dizboyu, sonrası n'olur kimbilir!
Buradan tüm forum arkadaşlarından özür diliyorum...
ve kötü örnek örnek teşkil etmez. Kusura kalmayın bi daha yapmamaya çalışacağım...

Anlayışınıza ben teşekkürederim "Kişi önce kendini düzeltmeli" lafınıza ayrıca teşekkür ederim:)
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti frostbite19 » 05 Ekm 2010, 19:22

Bugun arabamın antenini kırıp yere atan her kimse ona ve aile eşrafına burdan kucak dolusu selam gönderiyorum:x :x :x :x :x
ş...sizlerrr

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 05 Ekm 2010, 19:25

gecmiş olsun
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti hdoner » 05 Ekm 2010, 19:33

Ankaranın en berbat trafiği sitelerdedir kim ne derse desin sabaha kadar tartışırım.Keçiören itrafiği se sitelerden işten gelen araçların sıkıntısını yaşar.Sıklıkla keçörendeki evimizden ana caddeki kazaları,yumruklu kavgaları görürüm.Ha trafik kuralalrına gelirsek sitelerde öğlen yoğunluğunda bi dolaşırsanız trafik kuralalrını,küfürleri,darpları görür hatta yakından yaşarsınız:) Siteleri uzun süre çalıştığım için iyi biliyorum.Ha birde daha beteri Siirtte gelin görün derim;)

Selamların hangisini sayıyım.

1-tek şerit geliş gidiş yolda transit minübüsü sollarken yarı hizasına gelirken direksiyonu sola kırdı.Çarpmamak için 2 tekeri mucura kaptırdım az kalsın takla aşıyordum.

2-Yol boş önümde bi doğancı amca var yavaş yavaş o önde ilçe trafiğinde gidiyoruz.Doğancı sağdaki 3 kişiyi tam geçmişti ki vatandaşlar doğancıya bağırdı.Adam freni kökledi geri vitese taktı .Kornaya basmama ramen bana vurdu.Tamponu yere düştü bende çizikler ve gün sonuna kadar sinir krizleri.

3- Tek şerit gidiş geliş yolda yerler yaş karşıdan gelen connect virajı okadar içten aldıki karşılaştığımda çarpamak için yol dışına direksiyonu sağa kırdım araba uçuruma giderken ani sol kırıp tekrar sağ yapıp hem kazadan hem uçmadan kurtardım.

Bu arkadaşlara selam söle söle bi hal oldu.Ama şunuda diyim selam sölemek yerine ilgili mercilere haber vermek daha mantıklı çünkü en son başımdan geçen taksi oalyında merkeze aldırmıştık adamı.Bin bir özür dilemesi sonucu şikayetten vaz geçtim.

Şunuda unutmuyalım bugun bıze yarın baskasına butur suruculerı gereklı mercılere şikayet etmemız bızım gorevımızdır.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti frostbite19 » 05 Ekm 2010, 19:48

felicia_3437 yazdı:gecmiş olsun

Teşekkür ederim elime verdiler anteni:)

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 05 Ekm 2010, 20:22

hdoner yazdı:.........
Şunuda unutmuyalım bugun bıze yarın baskasına butur suruculerı gereklı mercılere şikayet etmemız bızım gorevımızdır.

Bu iyi niyetinize yaşanmış örnek ile açıklama yapacağım...
Sene bilmem kaç, bende palio var, atakule kavşağını geçmiş, eski yargıtayın önündeki ışıklara doğru ilerliyorum, sağ şertitteki gri ford focus şak diye önüme kırdı, sinyal yok, dikiz aynasına bakmak yok, kornaya basıyorum duyan yok çünkü direksiyonda bayan hanfendi, cep telefonu güzel güzel muhabbet etmekte. 3 seçeneğim vardı ya hızımı kesmeden devam edip şöfor tarafından girecektim (ki bunu hakediyordu), ya çarpmamak için sola refüje girecek kendime zarar verip onun yoluna devam etmesini sağlayacaktım, ya da frene çöküp duracaktım.... durmayı tercih ettim.... Allah sizi inandırsın kadın o kadar tlf konuşmasına dalmıştı ki bu yaşananların hiç birisinden haberi bile yoktu.. Yoluna devam etti gitti... Ama çok zoruma gitti, plakasını aldım. Doğruca Ankara il trafikten ilgili merciye arayarak, tarih, saat, yer ve plaka bilgisini de vererek şikayetçi olduğumu söyledim. Cevap: Beyefendi kendisini mahkemeye vermeniz gerekiyor!!! Neden dediğimde siz sadece şikayet bildirip işlem yapılmasını istediğiniz de karşı tarafın da hakkını yemiş oluyorsunuz, belki o kişi gıcık olduğunuz biridir ve sırf bu yüzden şikayet ediyorsunuzdur... Bunu biz bilemeyiz, şizin şikayetinizle iş olsaydı o da hayır kardeşim ben böyle bişi yapmadım iftira atıyorlar diyeebilir... Kanuna göre böyle bi durumda mahkemeye başvurmanız gerekmekte ki şikayetiniz dikkate alınıp işlem yapılabilsin.. Peki dedim mahkeme açılınca ne değişecek inkar edecek kişi o zaman da eder... Evet tabiki eder.. O zaman hakim takipsizlik kararı vermez mi? Evet verir... Peki mahleme masrafını kim öder? Pek tabi ki siz? Peki bu duurmda karşı taraf bana hakkımda iftira atıyor diye karşı dava açıp maddi manevi dava açamaz mı? Pek tabi ki açar.. Yani durduk yere başıma bela mı alacağım? Hadi bunun cevabını da arkdaşlar siz bulun!.....

Tecrübe ile sabit, trafikte ne yaparsan yanına kâr kalıyor arkadaşlar bilginize....
Haa yanında silah taşıyordur adam çekip vurur sizi o zaman durum başka tabi :)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti oguz » 05 Ekm 2010, 20:59

durum aynen öskan abinin anlattıgı gibidir. eskişehir'e giderken bilecik yolu üzerinden ki o yol ozaman daha yapımı tamamlanmamıs hertaraf kayalık yıkık dokuk vesaire, onumuzdeki yolcu otobusu 2 kişiyi sollama yaparken yoldan cıkardı ki bitanesi az daha giriyordu o kayalara, arkasında gittigimiz otobusu arayıp şikayet ettik cep telefonuyla, adam dediki resmi olarak şikayette bulunmalısınız dedim adam onumde gidiyor bende arkasındayım yanımdaki arkadasla birlikte izlemeye hayretle devam ediyoruz, o konusma sırasında bozuyuk'e giriyorduk tam ki konustugumuz arkadasdan ricada bulunarak ilgili trafik ekibine otobusunu durdurmasını rica ettik ve bizimde durup yuz yuze sikayet edecegimizi bildirdik bozuyuk cıkısındaki ekip cevirmeden gecerken otobusu durdurdu bizde durduk vs vs derken dedik böyle böyle adam basladı bagırmaya alakası yok bilmemne arabamda yolcu var gec kalacam zart zurt bide demesinmi habire arkamda selektor yapıyo otobusu sıkıstırıyo vs ki ben o adamların haline sinir olup dur diye selektor yaptım, o ara yolcular indi onlarda şikayeti dogrulayınca iş karıstı iyice otobuscu yolcuların ustune yurudu falan ama sonunda cezayı yedi bide bana küfür etti ah orda polisler olmayacaktı ben onu ne yapardım ya neyse, işim olmayacaktı o olayı bende büyütürdüm orda ama cezasını yedi az da olsa cigerim sogudu.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 05 Ekm 2010, 21:04

gunun selamı anlayıs kıtlığı bulunan tırcı abiye, cevre yolundan beri 100 civarı bi hızla geliyorum bölünmüş yoldayız 2 şerit gidiş 2 şerit geliş falan kaymak gibi bi yol, onumdeki tırcı abimiz de 100 civarı bi hızla salmıs gidiyo, aracıda boşş mis gibi kayıyo yolda yakısıklıda bi scaina'sı var, yokus assagı iniyorduk bu abimiz iyice saldı aşşagı dogru virajı donduk tam viraj cıkısında pat bitane kamyon bunun onunde yakmıs 4lüleri duruyo bende tırın sol arkasındayım bilerek sollamaya girmedim virajda duzlugu bekliyorum derken kamyonu gorunce aman dedim bastım frene tırcıyı rahatlatayım diye bide aynadan beni gorup sıkıntı cekmesin diye arkasına gectim oda asıldı frene bende asıldım frene falan baktım ön camdan kolunu cıkarmıs cart curt yapıyo artık durdum gecsin diye, bide anlasın diye yapmadıgım kalmadı o daha frene basana kadar ben ona sag aynasından kendimi gosterdim 4 lülerim falan acık, ama kabahat bizde oldu sanırım, ona burdan gönderecek bi selamım, gördüğümde edecek güzel kelamım var...

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti frostbite19 » 05 Ekm 2010, 21:20

oguz yazdı:gunun selamı anlayıs kıtlığı bulunan tırcı abiye, cevre yolundan beri 100 civarı bi hızla geliyorum bölünmüş yoldayız 2 şerit gidiş 2 şerit geliş falan kaymak gibi bi yol, onumdeki tırcı abimiz de 100 civarı bi hızla salmıs gidiyo, aracıda boşş mis gibi kayıyo yolda yakısıklıda bi scaina'sı var, yokus assagı iniyorduk bu abimiz iyice saldı aşşagı dogru virajı donduk tam viraj cıkısında pat bitane kamyon bunun onunde yakmıs 4lüleri duruyo bende tırın sol arkasındayım bilerek sollamaya girmedim virajda duzlugu bekliyorum derken kamyonu gorunce aman dedim bastım frene tırcıyı rahatlatayım diye bide aynadan beni gorup sıkıntı cekmesin diye arkasına gectim oda asıldı frene bende asıldım frene falan baktım ön camdan kolunu cıkarmıs cart curt yapıyo artık durdum gecsin diye, bide anlasın diye yapmadıgım kalmadı o daha frene basana kadar ben ona sag aynasından kendimi gosterdim 4 lülerim falan acık, ama kabahat bizde oldu sanırım, ona burdan gönderecek bi selamım, gördüğümde edecek güzel kelamım var...

Kardeşim sen de nekadar iyi niyetliymişsin yaaa . . .

Ama anlamamış işte :)

Neyse ben teşekkür edeyim sana düşünceli hareket için :)

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 05 Ekm 2010, 22:35

delidolu yazdı:
hdoner yazdı:.........

Bu iyi niyetinize yaşanmış örnek ile açıklama yapacağım...
Sene bilmem kaç, bende palio var, atakule kavşağını geçmiş, eski yargıtayın önündeki ışıklara doğru ilerliyorum, sağ şertitteki gri ford focus şak diye önüme kırdı, sinyal yok, dikiz aynasına bakmak yok, kornaya basıyorum duyan yok çünkü direksiyonda bayan hanfendi, cep telefonu güzel güzel muhabbet etmekte. 3 seçeneğim vardı ya hızımı kesmeden devam edip şöfor tarafından girecektim (ki bunu hakediyordu), ya çarpmamak için sola refüje girecek kendime zarar verip onun yoluna devam etmesini sağlayacaktım, ya da frene çöküp duracaktım.... durmayı tercih ettim.... Allah sizi inandırsın kadın o kadar tlf konuşmasına dalmıştı ki bu yaşananların hiç birisinden haberi bile yoktu.. Yoluna devam etti gitti... Ama çok zoruma gitti, plakasını aldım. Doğruca Ankara il trafikten ilgili merciye arayarak, tarih, saat, yer ve plaka bilgisini de vererek şikayetçi olduğumu söyledim. Cevap: Beyefendi kendisini mahkemeye vermeniz gerekiyor!!! Neden dediğimde siz sadece şikayet bildirip işlem yapılmasını istediğiniz de karşı tarafın da hakkını yemiş oluyorsunuz, belki o kişi gıcık olduğunuz biridir ve sırf bu yüzden şikayet ediyorsunuzdur... Bunu biz bilemeyiz, şizin şikayetinizle iş olsaydı o da hayır kardeşim ben böyle bişi yapmadım iftira atıyorlar diyeebilir... Kanuna göre böyle bi durumda mahkemeye başvurmanız gerekmekte ki şikayetiniz dikkate alınıp işlem yapılabilsin.. Peki dedim mahkeme açılınca ne değişecek inkar edecek kişi o zaman da eder... Evet tabiki eder.. O zaman hakim takipsizlik kararı vermez mi? Evet verir... Peki mahleme masrafını kim öder? Pek tabi ki siz? Peki bu duurmda karşı taraf bana hakkımda iftira atıyor diye karşı dava açıp maddi manevi dava açamaz mı? Pek tabi ki açar.. Yani durduk yere başıma bela mı alacağım? Hadi bunun cevabını da arkdaşlar siz bulun!.....

Tecrübe ile sabit, trafikte ne yaparsan yanına kâr kalıyor arkadaşlar bilginize....
Haa yanında silah taşıyordur adam çekip vurur sizi o zaman durum başka tabi :)

Söylediklerinde haklısın aslında..Ciddi bi olay olmadıktan sonra kimse umursamıyor.Bunada örnek oalrak birisi yolda ölüm tehlikesi yaşatacak bi hareket yapsa hiç bi şekilde ceza almaz ama birisi sokakta yürüken size küfür etse karakola gitseniz dava açsanız hapis istemiyeceği için hakaret bedelini cebe atabilirsiniz.Çok çelişkili durumdur bu.

Aslında benim sölediğim olması gereken fakat ülkemizde çoğu şey gibi özellikle trafikteki yanlışlardan dolayı her yıl onbinlerce insanda ölmüyor mu?Hangimizin trafik kazası yok yada trafik kazası geçirmemiş yakınımız yok?
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 05 Ekm 2010, 22:39

frostbite19 yazdı:
oguz yazdı:gunun selamı anlayıs kıtlığı bulunan tırcı abiye, cevre yolundan beri 100 civarı bi hızla geliyorum bölünmüş yoldayız 2 şerit gidiş 2 şerit geliş falan kaymak gibi bi yol, onumdeki tırcı abimiz de 100 civarı bi hızla salmıs gidiyo, aracıda boşş mis gibi kayıyo yolda yakısıklıda bi scaina'sı var, yokus assagı iniyorduk bu abimiz iyice saldı aşşagı dogru virajı donduk tam viraj cıkısında pat bitane kamyon bunun onunde yakmıs 4lüleri duruyo bende tırın sol arkasındayım bilerek sollamaya girmedim virajda duzlugu bekliyorum derken kamyonu gorunce aman dedim bastım frene tırcıyı rahatlatayım diye bide aynadan beni gorup sıkıntı cekmesin diye arkasına gectim oda asıldı frene bende asıldım frene falan baktım ön camdan kolunu cıkarmıs cart curt yapıyo artık durdum gecsin diye, bide anlasın diye yapmadıgım kalmadı o daha frene basana kadar ben ona sag aynasından kendimi gosterdim 4 lülerim falan acık, ama kabahat bizde oldu sanırım, ona burdan gönderecek bi selamım, gördüğümde edecek güzel kelamım var...

Kardeşim sen de nekadar iyi niyetliymişsin yaaa . . .

Ama anlamamış işte :)

Neyse ben teşekkür edeyim sana düşünceli hareket için :)

ya bak abicim şimdi ciddi ciddi soruyorum dalga gecmek yok. burda konu tartısılabilir bence, babam 22 yıllık tır şöförü bana araba kullanmayı öğreten odur böyle sakin olmayı ciddiyim ondan öğrendim yolda asla korna basmaz birine onunden giden yaya arabayı duymasın onun arkasında durur gecmesini felan bekler, ben korna basarsam saygısızsın der bana, kendimde malum küçük yer 15 yasından beri araba kullanıyorum hatta 14 diyebilirim, burda benim yaptıgım hatamı orda benim solundan gecip gitmem mi gerekirdi o onumu bekledi benden? ben ciddiyim onu rahatlatayım diye freni kökledim direk arkasından sagına dogru gosterdim kendimi rahat rahat acılsın sola diye. acemi falan degilim bilgisiz degilim bu konuda hani ben kaç yıl otobusde calıstım otobus kullandım şehirler arası senelerdir uzun yolda yolculuk ettim kendim kullandım gittim ama muavin oldum gittim burda dogru olan ne?

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti rs_oct » 05 Ekm 2010, 23:05

burda paylaşım az sanırım,
rs_oct
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)