Selam gönderme köşesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Selam gönderme köşesi

İleti frostbite19 » 06 Ekm 2010, 08:37

Ya acemi yada bilgisiz olmadığın belli zaten de, ya işte senin de başta söylediğin gibi, sen tır rahat çıksın sola sıkıştırmayayım diye düşünmüşsün, adamda sen geçesin diye frene basmış, ikiniz de iyi yapmuşınız ama tırcı farkedememiş demek ki senin ona yol verdiğini. . .

Bu tarz durumlar hep oluyor trafikte, ama sen bilemezsin ki belkide adam seni sıkıştıracaktı sen sollarken.
Sen iyi yapmışın boşver.

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti delidolu » 06 Ekm 2010, 09:22

Etlik'ten 7:30 da çıkıp 1,5 saatte (09:00) İncek'e zar zor gitmeme neden olan (yürüsem daha çabuk gelirdim) trafik keşmekeşine öpücükler gönderiyorum. Koca başkentte yaşıyoruz ama tarla gibi yollarda gidiyoruz, bu tarla yollarının sözde yapım çalışmalarının ise mesai saatlerin ve okulların başladığı dönemlere bilerek denk getirilmesi ve insanın gözünün için sokar gibi "ahan da bakın biz yol yapıyoruz" denmeye çalışılmasına, "bırakın kardeşim yollarla oynamayı bozuk hali daha iyiydi, hiç olmazsa işmize evimize gidebiliyorduk" diyorum. Ve kendi adıma çift sarı karttan bozma kırmızı kart gösteriyorum....:x
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti felicia_3437 » 09 Ekm 2010, 18:07

bir selam daha yolayalım gazi osaman paşadan kücüköy ıstakametınde yolda seyır halınde ıkıen hızım 0 60 cıvarı ıdır bırden zarzor farketıpde fırenlere asıldım ama yer ıslak yol kaykan araba epeyı kaydı adam ters şerite kendı şeridi imiş gibi hic birşey olmamış gıbı yola devam edıyor nasıl canım sıkıldı anlatamam gri renklireno cilo markalı araca pilakası 34 vys ...bu arkadaşa jetlinin bir filminden esinlenerek beşikten mezarakadar selam larımı sunmak ıstıyorum saygılarımla
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti delidolu » 15 Ekm 2010, 10:32

Yer: Mamak çöplüğü yakındaki viyadük çıkışı / Çankaya
Tarih / Saat: 15.10.2010 / 09:00
Araç: 1. araç görmedim, 2. araç: beyaz honda 1.6 ies
Selam sebebi: Hastaneye ultrason çektirmek için giderken viyadüğün çıkışında 1 köpek yolun ortasında debeleniyor, diğer bi köpek de yanına yardım etmeye geliyordu... Anladım ki önümden 1az önce giden -1.araç- (görmedim!) bir araç çarpıp kaçmış, zavallı köpeğin yol ortasındaki istemdışı(!) cançekişir haldeki hareketleri gözümün önünden gitmiyor. Karşı şeritte sağa çekmiş -2.araç- beyaz hondadan inen bir vatandaş da karşı şeride köpeğe yardım etmek amacıyla geçmeye çalışıyordu. Hastanede işim bitip aynı yoldan geriye döndüğümde ortada köpek yoktu. Ya öldüğü için 2.araç sürücüsü kenara koydu, ya da hala canlı olduğu için hemen hastaneye yetiştirdi-umarım öyledir ve kurtulmuştur.-, sonuç ne oldu bilmiyorum. Buradan kimliği belirsiz 1.araç sürücüsünü şiddetle kınıyor, 2.araç sürücüsünü de tebrik ederek; Allah, o ve onun gibilerden razı olsun, her dar'a düştüğünde, sıkıntı ve dert halinde Allah da ona hızır gibi yardımcılar yetiştirmesini nasip etsin. Amin.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti T.T. » 15 Ekm 2010, 12:47

Bende yollardaki mobeseleri görüp hızını 30 a kadar düşüren tüm sürücülere slm ediyorum... Arkada ben ve bütün sürücüler sonuna kadar destekçisiyiz. Devam edin !!!
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti hetepe » 15 Ekm 2010, 14:20

Aynen...Eskişehir yolunda Ankara yönüne doğru 120-130 gibi gidiyoruz, en az 10 araba beraberiz, dalmışız....birden bir kargaşa oldu, herkes frenlerde, sağa sola kırıyorlar falan....neyse, durum düzeldi, ''neden?'' diye merak ettim ki, meğer kamerayı gören çakıyormuş freni....iyi korktum, sonrasında iyi de güldüm....
Selam gönderiyorum ani frenleyene..
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti delidolu » 16 Ekm 2010, 22:39

Yollarımızın bu hale gelmesinde payı olanlara, altyapısızlığa ve su birikintisinin içinde gizledikleri derin çukurları (açık logar çukurları olduğunu tahmin ediyorum) bizlere hediye edenlere ve reva görenlere teşekkür ediyorum.

işte size bugünkü başkent ankara'nın (dikkat varoş değil) en işlek caddelerinden bir kesit.... gerçek kesit filmi gibi :) bir ara aracın komple altından "lak luk lık" diye su vurma sesi gelmeye başlayınca iyi tırsmış hatta 3,5 atmıştım... :shock:
Eklentiler
DSC09082.JPG
DSC09078.JPG
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 17 Ekm 2010, 11:53

Harbi iyi yağdı, mesela ben Wisconsindeyken her gün böle yağıyordu nerdeyse her günün sabahı yağardı ama yollar hafif ters ''V'' şekilli olduğundan su birikmezdi ve alt yapı çok sağlamdı, yollar beton blok parçalardı yani kışın tuz-asit dökünce ve yüksek tonajlı araç geçince bozmuyor yolu.

Benim çok hoşuma gitti yağmur olayı. İstanbul yolu alt geçitleri olsun, AOÇ bölgeleri olsun aracın kapı eşiklerine erişen gölcüklerle doluydu, laaaaan dedim gittim testere gibi lastik taktım, vakit gelmiştir Hakan dedim.

Önümde 5-6 arabalık bir kuyruk, sudan ağır ağır geçiyorlar, yol gidiş geliş (Gazi Fişek Fabrikasının ordaki kavşak) sol taraf geliş yönü boş, 3 lediğim gibi vurdum pedala, 50-60 ile bi daldım suya, hepsini boyadım geçtim, lastik harbi iyiymiş. :lol:

Sora baktım arkamdan bi Pijo 307 geliyo selektör atarak, aha dedim yakalasa zışacak ağzıma, hemen 4 lediğim gibi uzadım testere lastiklerimle aynadan bi daha baktım arkamdaki su bulutundan gözükmüyordu kendileri.

Burdan kendilerinden özür diliyorum, af dileniyorum, kusura bakmasınlar...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 17 Ekm 2010, 12:36

hakanerdogan yazdı:Harbi iyi yağdı, mesela ben Wisconsindeyken her gün böle yağıyordu nerdeyse her günün sabahı yağardı ama yollar hafif ters ''V'' şekilli olduğundan su birikmezdi ve alt yapı çok sağlamdı, yollar beton blok parçalardı yani kışın tuz-asit dökünce ve yüksek tonajlı araç geçince bozmuyor yolu.

Benim çok hoşuma gitti yağmur olayı. İstanbul yolu alt geçitleri olsun, AOÇ bölgeleri olsun aracın kapı eşiklerine erişen gölcüklerle doluydu, laaaaan dedim gittim testere gibi lastik taktım, vakit gelmiştir Hakan dedim.

Önümde 5-6 arabalık bir kuyruk, sudan ağır ağır geçiyorlar, yol gidiş geliş (Gazi Fişek Fabrikasının ordaki kavşak) sol taraf geliş yönü boş, 3 lediğim gibi vurdum pedala, 50-60 ile bi daldım suya, hepsini boyadım geçtim, lastik harbi iyiymiş. :lol:

Sora baktım arkamdan bi Pijo 307 geliyo selektör atarak, aha dedim yakalasa zışacak ağzıma, hemen 4 lediğim gibi uzadım testere lastiklerimle aynadan bi daha baktım arkamdaki su bulutundan gözükmüyordu kendileri.

adam bide sigara içmek için hafif camı aralık bırakmıssa hakan saglam kulagın cınlar, haketmişssin ama :D ben peşini bırakmazdım :D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 17 Ekm 2010, 12:37

Pilotajımla ekerim :lol: :lol:
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Osmanlı » 24 Ekm 2010, 20:11

bu dilber kafeye giderken keskin virajda yanımdan geçen 01 XX 461 plakalı siyah skoda octavia sürücüsü!!! :x
virajlarda yan yana isen başka bir araç ile dikkat et. herif öyle sıkıştırdıki beni kaldırımı sıfırlamasam frene dokunmasam sürterek geçecekti. çok daha kötüsünü yine aynı noktada birkaç gün önce hyundai H1 midir nedir o da yaptı.:x zeki arkadaş bir de eline almış telefonu. senin gibi ustalara yol verende kabahat.
bir daha karşılaşmayalım yakalar eşşek sudan gelinceye kadar döverim seni. :x
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti alwaysloser » 24 Ekm 2010, 21:33

ben genelde selam göndermiyorum ama burdan selam olsun 2 elle direksiyonu kucaklayan bayanlara :D
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti Balıkcı » 24 Ekm 2010, 21:44

hakanerdogan yazdı:Harbi iyi yağdı, mesela ben Wisconsindeyken her gün böle yağıyordu nerdeyse her günün sabahı yağardı ama yollar hafif ters ''V'' şekilli olduğundan su birikmezdi ve alt yapı çok sağlamdı, yollar beton blok parçalardı yani kışın tuz-asit dökünce ve yüksek tonajlı araç geçince bozmuyor yolu.

Aynı yolu bende kullanıyorum, neyseki bana denk gelmemişsiniz, yoksa pilotaj vs. ile kaçamazdınız. Neticede "ses" hızını geçebilen araç (en azından o yolda) henüz yok :evil:
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti hakanerdogan » 24 Ekm 2010, 21:54

Balıkcı yazdı:

Aynı yolu bende kullanıyorum, neyseki bana denk gelmemişsiniz, yoksa pilotaj vs. ile kaçamazdınız. Neticede "ses" hızını geçebilen araç (en azından o yolda) henüz yok :evil:

Deneriz, ama kaybeden anahtarı bıraksın? (!) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 02 Kas 2010, 08:34

Yer: Etlik osmanlı iş merkezi önü
Tarih/Saat: 02/11/10 - 07:29
Selam sebebi: Yeşil ışığın yandığı yolda ş.içi normal süratle (zaten istesende hızlı gidemiyorsun her1yanımız kamera manyağı oldu çıktı!) giderken kenarda park eden araçların arasından ceylan misali 1den önüme atlayan ve kornama bile pişmiş kelle gibi gülen lise talebesine sesleniyorum. Hadi acelen vardı da önüme atladın, o zaman neden yolun ortasındaki boşlukta bekledin.. Bari orada da beklemeyip, hemen karşı yola da atlasaydın da paşaya yetiştireceğin kelle geç kalmasaydı...
Sana değil(!), sana trafik eğitimi veren hocalarına ve ailene sevgi, saygılarımı...................
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Henien » 02 Kas 2010, 09:08

01.11.2010 tarihinde Ankara yönüne Kepekli yokuşunu çıkarken tam "Lütfen sigara izmaritlerini atmayınız" tabelasının önünden geçerken sigarasını yola atan 90 model mercedes 190 sürücüsüne selamlarımı gönderiyorum. Aynen devam et öküz, belki Ankara'nın tek ormanını da sen veya senin gibi az gelişmiş bir başka beyin yok edebilirsiniz.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti delidolu » 11 Kas 2010, 14:59

Yer: Ankara ASKİ karşısı
Tarih/Saat: 11/11/10 - 13:00

Selam
sebebi:
Su faturasını yatırdıktan sonra yolun karşısına geçerken en sağ şeritten son sürat geçen "06 T 6743" plakalı ticari taksinin sürücüsü, umurundamı bilmem ama beni ezecektin! arabanda fren, hız ayarı diye 1şey var. Bunlar aracın içine 6-7 (ön koltukta 2) genç kadını aldığında trafik kuralları sen hava at diye değişmiyor. Buradan şimdiye kadar gönderdiğim eeeen derin (!) selamımı (...) bizzat gönderiyorum.
----
Bu arada delidolu durur mu!... Atladım hemen octiye, ver gazı ver gazı Damla petrolün kavşağında yakaladım... içinde pişmiş kelle gibi sırıtan bi sürücü ve kikirdeyip kahkahalar atan birsürü dişi.... Hemen bi manevra önüne geçtim. Gıcıklığına yavaşladım.. arkadan korna sellektör hak getire... 1az hızlandım yol iyice boşaldı tren garının civarında sağdan geçmek isterken sağa geçtim sola çekti sola geçtim.. Dikiz aynasından bakıyorum adam sinir olmuş, tüm havası yerlere inmiş kadınlar da cem yılmazın gösterisini izlermişçesine kahkalar içinde... Anında acı bi fren... anında meşhur fıskıyeleri çalıştırıp taksinin ön camını yıkadım... Baktım adam imana gelmiş yavaşlamış... Öyle değil böyle yapılır manasında işaretimi verip, aldım başımı çektim gittim! Budur!
(Not: delidolu sana yakışmamış vs demeyin arkdaşlar, şu aralar acayip kin tutup, öc alma hallerindeyim.)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 11 Kas 2010, 16:40

Senin şu fıskiyelere hasta oluyorum, az boz insan yıkamadın heralde bunlarla. ben de böyle birşey taktırmak istiyoruuumm...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir