Binlerce trafik cezası iptal ediliyor!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İleti delidolu » 06 Ekm 2010, 09:47

http://haber.gazetevatan.com/binlerce-trafik-cezasi-iptal-ediliyor/332963/1/Gundem

12 bin hakim ve savcı ile 550 milletvekiline kural ihlali yapsalar da trafik cezası kesilmeyecek. Mahkeme kararı gereğince, binlerce ceza da iptal ediliyor

Trafikte 12 bin 550 kişilik ??İmtiyazlılar grubu?? oluştu. Bundan sonra 12 bin hakim ve savcı ile 550 milletvekiline kural ihlali yapsalar da trafik cezası kesilmeyecek. Mahkeme kararı gereğince, binlerce ceza da iptal edilecek.

Kırmızı ışık ihlali yapan CHP Milletvekili Kemal Anadol?a kesilen ceza Ankara 8. Asliye Hukuk mahkemesince dokunulmazlık gerekçesiyle iptal edilince vekiller için yeni düzenleme yapıldı. Hata yapan vekillere artık ceza kesilmeyecek, tutanak hazırlanacak.

Yargı mensupları ve milletvekillerine bugüne kadar kesilen ve ödenmeyen cezaların da iptal edileceği bildirildi. Düzenlenen ceza tutanaklarına itiraz nedeniyle mahkemelerce aleyhte sonuçlanan kararlardan doğan parasal miktar da, cezayı kesen polisten tahsil edilecek.

??PLAKAM YÜZÜNDEN CEZA YİYORUM??

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, ?06 CHP 70? plakalı özel aracına yazılan cezalardan bıktığını söyledi ve ?Bana bir tane ceza yazılmış AKP?li plaka göstersinler özür dileyeceğim. Benim aracımın plakasını gören trafik polisi arkadan ceza yazıp gönderiyor?? dedi.

AKP Antalya Milletvekili Abdurrahman Arıcı ise kendisinin aracının AKP plakalı olduğunu ve ceza yediğini söyledi. AKP Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak, Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu ile Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu da,?Hepimize geliyor? diyerek ceza yediklerini belirttiler.
Öte yandan Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, Afyon-Sandıklı yakınlarında 125 kilometre hız yaptığı gerekçesiyle plaka üzerinden trafik cezası aldı. Bunun mahkemeye başvuran Ertemur, cezasını iptal ettirdi. Mahkeme plakaya ceza yazılmaması ve ceza makbuzunun sürücüye imzalatılması gerektiğine karar verdi.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti delidolu » 06 Ekm 2010, 09:49

hani kanun önünde her birey eşitti...
hindistandaki "kast" sisteminde bile bu tür uygulamanın olduğunu zannetmiyorum...
neyse bunları hak ediyoruz, ne de olsa her millet hakettiği şekilde yönetilir... bize az bile...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti Henien » 06 Ekm 2010, 11:02

Hakimler ve savcılar kanun önünde asla normal vatandaşlarla eşit değildir. Bu düşüncede olanlar "hukukun üstünlüğü" ifadesini "hukukçunun üstünlüğü" olarak anlarlar ve uygularlar. Hani "balık kokarsa tuzlarsın, ama tuz kokarsa ne yaparsın" diye bir söz var ya...

Bu konuda söyleyecek çok şey var da, bireysel hürriyetimin tehdit altına girmemesi için susuyorum.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hakanerdogan » 06 Ekm 2010, 12:36

Ödediydim cezayı, şindi kendimi kötü hissettim bak :lol: :lol:

Ya artık bi yere kadar normal karşılamak lazım sonuçta adâlet sistemi ve devlet yönetiminin tepesindeki adamlar. Daha memleket o seviyede değil. :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 06 Ekm 2010, 12:40

Onlar bizim ağalarımız, bizler de maraba. Ne demiş bir filmindeki maraba Şaban '' Ağaya beleş''

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti lazza » 06 Ekm 2010, 13:55

Henien yazdı:Hakimler ve savcılar kanun önünde asla normal vatandaşlarla eşit değildir. Bu düşüncede olanlar "hukukun üstünlüğü" ifadesini "hukukçunun üstünlüğü" olarak anlarlar ve uygularlar. Hani "balık kokarsa tuzlarsın, ama tuz kokarsa ne yaparsın" diye bir söz var ya...

Bu konuda söyleyecek çok şey var da, bireysel hürriyetimin tehdit altına girmemesi için susuyorum.

+10000
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir