Arabamı İsteme Benden, Buz Gibi Soğurum Senden

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arabamı İsteme Benden, Buz Gibi Soğurum Senden

İleti hdoner » 19 Ekm 2010, 18:19

Bende karşıyım arabanın başkasına verilmesine.Alan zaten test aracı gibi kullanacak .bence verılecek en ıyı cevap araba kıralama şirketlerıne yonlendırmek oalcaktır.

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 19 Ekm 2010, 19:41

İşçi bayramı idi Amerika'da, o hafta içerisinde bir çok şeyin fiyatı yarıya düşüyor. Hindistanlı bir arkadaşım vardı (hala görüşüyoruz) arabasını istedim. Bir arkadaşımla beraber gittik alış verişi yaptık, dönüştede dedik ayıp olmasın benzinini koyalım, zaten 10 dolar koydu mu yarım depo :lol: :lol:

Çektik petrole, arabada baya bi eski. Lan depo kapağı açılmıyor, Amerikan arabası birde her bişeyin yeri farklı, içerde kapağın mandalını buldum, o da çalışmıyor. Haydaaa nabacaz falan olduk, yanımdaki eleman dedi ki, bak depo kapağının kenerının boyası kalkık, heralde buraya anahtarı takarak kanırtıp açıyorlar... Ulan baktım sahi öyle, yanımdaki bebe Jamaikalı. Ver abi anahtarı dedi, söktüm kontaktan verdim, kontak anahtarını taktı kanırttığı gibi anahtar kırıldı. Dedim zıştığımızın imamesidir.

Sora başka bi şey buldu açtı kapağı. Dedim ne poh yiyecez yürüyecez mi lan o kadar yolu dedim. Arabada tam pompanın önünde. Herif özür falan diliyor benden dedim gel halledecez. İçeri girdim benzinliğin yazıhaneye, dedim böle böle, anahtar kırıldı ben bu durumu çözene kadar arabayı oynatamayız, gavurun dölüde otomatik vites, anahtarı sokmadan vites beri gelmiyor çekip N ye alayımda kenara koyayım...

Ablam saolsun izin verdi iki saati geçerse çektirrim dedi, tamam dedim, kırık parçayı alır gider bi anahtarcıda yaptırrım falan filan kafamda 40 tilki geziyor. Dinesh'e durumu haber vermeye gittim, yürüdüm 1 saat Jamakali oğlanlan, dedim Dinesh böle böle, kusura bakma günahımızı öderiz falan filan araba orda kaldı...

Lan oğlum dert ettiğin şeye bak ya dedi çıkardı bi anahtar daha verdi :lol: :lol: :lol: O koca külüstürü yedek anahtarıyla vermiş buna satan Amerikan amca. Lan dedim ne iyi oldu yaaa :D

Vel hasılı kelam emanet arabanın canı hakikaten yufka, bu işin şakası yok, son ana kadar direnmek lazım almamak ve vermemek için. :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ufk65 » 19 Ekm 2010, 19:46

Henien yazdı:
furunotr yazdı:Tamamen güven meselesi; güvendiğim birine veririm; hiç çekinmem... Hatta geçenlerde 3-4 gün elektrikçime bırakmıştım arabamı...

Peki güvendiğiniz şahıs bir trafik kazasına karışsa (ki illa da kusurlu olması gerekmiyor trafikte manyak mı yok), bir de o kazada ölüm olsa, araç sahibi olarak sorumluluğunuzdan haberiniz var mı?

En önemli konu bu bence..bu konu sakat..bilgisi olanlar varsa yazarsa hepimiz bilgileniriz.
ufk65
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ufuk aydoğdu
Nereden: İzmir
Arabanız: 2011 1,6 TDI octavia ambiente

İleti Osmanlı » 19 Ekm 2010, 19:57

bu konu hergün gündemde kaldığına göre demekki herkes aynı dertten muzdarip...vesselam
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir